سه شنبه , 5 تیر 1403 - 10:31 بعد از ظهر

خدمات cip و vip چیست؟

خدمات cip و vip

این اصطلاحات درواقع خدمات ویژه‌ای هستند که با رزرو هتل در اختیار مسافر قرار می‌گیرند. این خدمات در قالب خدمات ویژه و لاکچری، گران‌تر از خدمات عادی و نرمال هتل‌ها هستند و معمولا شخصیت‌های معروف سیاسی و یا افراد معروف تجاری خدمات cip وvip را برای خود ترجیح می‌دهند. برای مثال اگر یک هتل خیلی باکیفیت رزرو کرده باشید می‌توانید با پرداخت مبلغ بیشتر و رزرو یک کدام از این سرویس‌ها در جایگاه ویژه‌تری نسبت به بقیه میهمان‌ها قرار بگیرید.

سرویس vip چیست؟ همانطور که راجع به خدمات CIP گفتیم، خدمات VIP هم مختص یک سری افراد خاص مثل چهره‌های سیاسی و دولتی بوده است، اما امروزه این خدمات شامل افرادی است که به دلیل موقعیت اجتماعی خود نیاز به داشتن امنیت و حفاظت هستند. همچنین هتل موظف است که تمام تیم آن شخص سیاسی یا مهم که همراهش هستند را از خدمات خود بهره مند سازد. برای رزرو تورهای داخلی و خارجی سفرو کلیک کنید.

انواع خدمات VIP هتل:

  • ارائه خدمات و سرویس روزانه اتاق‌ها به صورت ویژه
  • خوش آمدگویی تشریفاتی توسط مدیر و پرسنل هتل
  • بدرقه و استقبال از میهمانان با تشریفات مجلل
  • تزئین اتاق‌ها متناسب با آن چهره‌ی خاص

سرویس CIP چیست؟ سرویسCIP امکانات ویژه‌ای است که بعضی هتل‌ها این خدمات را فقط برای افراد خاص تجاری در نظر گرفته‌اند و این افراد شامل رئیسان شرکت‌ها و کارخانجات بزرگ و مشهور، تیم‌های فوتبال و تاجران بزرگ می‌شوند.

انواع خدمات CIP هتل:

  • پذیرایی میهمان در سالن‌های مجلل و جداگانه
  • پذیرایی با نوشیدنی‌های مخصوص منوی هتل
  • انجام و پیگیری خدمات بانکی و اداری
  • استقبال ویژه از فرودگاه تا هتل و برعکس
  • پذیرایی و خوش آمدگویی تشریفاتی

انواع خدمات CIP هتل

تفاوت خدمات CIP وVIP چیست؟

امنیت مهمانان اولین نکته مهم برای تفاوت بین این دو سرویس تامین امنیت است; سرویس VIP شامل محافظان شخصی، جایگاه اختصاصی، دوربین‌های نظارتی، جایگاه اختصاصی و خدماتی که مربوط به تامین و رفاه میهمانان این قسمت است می‌باشد.

تفاوت در نحوه پرداخت تفاوت دیگری که وجود دارد در نحوه پرداخت است. هزینه خدمات وی آی پی توسط یک شرکت و یا سازمان پرداخت می‌شود اما در رابطه با سرویس سی آی پی هزینه توسط خود شخص پرداخت می‌شود.

سوالات متداول

آیا خدمات CIP و VIP فقط مختص افراد مشهور است؟ در گذشته خدمات CIP و VIP مختص یک سری افراد خاص بود و هتل‌ها برای این که خودشان را بیشتر در دل مشتری‌های خود جا دهند خدماتی همچون CIP و VIP را تبدیل به خدمات ویژه قابل رزرو برای تمامی میهمانان خود کرده‌اند و بدین شکل هتل‌داران صنعت هتل‌داری را رونق دادند.

آیا خدمات ‘VIP’ و ‘CIP’ در فرودگاه امام هم ارائه می‌شود؟ بله در فرودگاه امام هم این خدمات به صورت اختصاصی و کاملا ویژه عرضه می‌شود.

آیا خدمات وی آی پی و سی آی پی شامل هتل‌های داخل ایران هم می‌شود؟ بله هتل‌های داخل ایران هم این خدمات را ارائه می‌دهند.

درباره ی sa_zargarian

مطلب پیشنهادی

قدیمی ترین کشورهای جهان را بشناسید | 9 تمدن کهن

بیایید به تاریخ بنگریم در بین صدها کشور جهان چگونه می توانیم بفهمیم اولین تمدن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *