شنبه , 2 تیر 1403 - 6:42 بعد از ظهر

معروف ترین مناطق دیدنی عمان

عمان به دلیل موقعیت ایده آل خود در مسیر دریایی بین قاره‌های شرقی و غربی، تاریخی طولانی و غنی دارد. مصر باستان، بین النهرین، یونان، روم و چین که همگی به شدت به مس و کندر متکی بودند، مسیرهای تجاری به عمان داشتند. این امر ملتی متشکل از دریانوردان مختلف را در عمان ایجاد کرده است. شغل اصلی مردم عمان دریانوردی است. قرارگیری در مسیر کشتیرانی و دریانوردی سبب شده تا در طول تاریخ عمان محل تلاقی فرهنگ‌های مختلف با هم باشد به همین دلیل جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی مختلفی دارد، بر خلاف دبی که کشوری جدید تاسیس است، عمان پیشینه و آثار باستانی زیادی دارد و در مقایسه با دبی و سایر کشور‌های شبه جزیره عربستان فرهنگ غنی تری دارد.

در این مقاله مناطق دیدنی عمان که هم جنبه تاریخی و هم فرهنگی دارند را بررسی خواهیم کرد. اگر قصد سفر به عمان را دارید حتما برای بازدید از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی عمان برنامه ریزی کنید.

معروف ترین مناطق دیدنی عمان

مسقط پایتخت عمان

مسقط پایتخت عمان، شهری خیره کننده است که در قلب شبه جزیره عربستان قرار دارد. مسقط شهر تضادها است، جایی که ساختمان‌های مدرن در کنار معماری و فرهنگ باستانی ایستاده‌اند. مسقط ترکیبی بی نظیر از تاریخ، سنت و مدرنیته را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. برای سفر به می‌توانید از فرودگاه بین المللی مسقط، که درست خارج از مرکز شهر قرار دارد استفاده کنید.

شهر مسقط پایتخت سلطنت عمان است. این شهر خیره کننده به دلیل داشتن سواحل شگفت انگیز و بازارهای سنتی خود مشهور است. مسقط که در سواحل جنوب شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است، یک بندر بزرگ و مرکز تجاری است که خاورمیانه را به منطقه اقیانوس هند متصل می‌کند. این شهر بیش از 1. 5 میلیون نفر را در خود جای داده و یکی از سریع ترین شهرهای جهان است که در مسیر رشد و توسعه جهانی قرار دارد . مسقط علاوه بر سواحل خیره کننده و بازارهای سنتی، چندین جاذبه مهم فرهنگی و تاریخی را نیز در خود جای داده است، خانه اپرای سلطنتی یکی از نمادین ترین مکان‌های دیدنی شهر است و مسجد سلطان قابوس یکی از جاذبه‌های دیدنی برای همه مسافران عمان. جاذبه‌های عمان محدود به چند مسجد و بازار نمی‌شوند، عمان کشوری با قدمت طولانی است و جاذبه‌های متفاوت و زیادی را در دل خود جای داده است.

مسقط پایتخت عمان

مناطق دیدنی عمان

شهر مسقط پایتخت عمان و یکی از بهترین مقاصد گردشگری این کشور است. جاذبه‌های زیادی برای دیدن و کارهای مختلفی برای انجام دادن در این شهر زیبا وجود دارند که می‌توانید بارها و بارها از آن‌ها دیدن کنید و لذت ببرید. در مساجد، کاخ‌ها، و دیگر نشانه‌های تاریخی شگفت‌انگیز، جاذبه‌های طبیعی بسیاری نیز در این نزدیکی مسقط وجود دارد که مقاصد سفر‌های یک روزه عالی را برای گردشگران فراهم میکنند. اگر به زودی قصد سفر به عمان را دارید و به دنبال نکات مفیدی در مورد محل اقامت در مسقط و مناطق اطراف و بهترین مکان‌های دیدنی در مسقط هستید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مناطق دیدنی عمان

مسجد جامع سلطان قابوس Sultan Qaboos Grand Mosque

این مسجد خیره کننده یکی از بزرگترین مساجد در جهان است. طراحی پیچیده و جزئیات آن باعث شده است که بازدید از آن برای گردشگرانی که به مسقط سفر میکنند ضروری باشد. مسجد جامع سلطان قابوس به روی بازدیدکنندگان باز است اما باید شرایط ورود به مسجد مانند پوشیدن سر و پاها را رعایت کنید و کفش‌هایتان را نیز در بیاورید.

مسجد سلطان قابوس یکی از نمادین ترین بناهای شهر است. این مسجد خیره کننده یکی از بزرگترین مساجد در شبه جزیره عربستان است و برای همه مسافران جاذبه‌ای جذاب و دیدنی است خصصوا افرادی که از اروپا به عمان سفر میکنند.

مسجد سلطان قابوس اولین بار در دهه 1970 ساخته شد و بزرگترین مسجد عمان است. نام این مسجد به نام سلطان قابوس بن سعید، بنیانگذار مدرن عمان، نامگذاری شده است. مسجد سلطان قابوس یک تجربه فوق العاده متفاوت است، مسافرانی که به شهر مسقط سفر می‌کنند نباید آن را از دست بدهند. مسقط علاوه بر مسجد سلطان قابوس، موزه میراث عمان، موزه پزشکی عمان و موزه نفت و گاز عمان را نیز در خود جای داده است. در این شهر زیبا جاذبه‌های زیادی برای کشف و دیدن وجود دارد.

مسجد جامع سلطان قابوس Sultan Qaboos Grand Mosque

موتراه سوق Muttrah Souq

موتراه سوق بازار سنتی عربی است که در قلب مسقط واقع شده است و مکانی عالی برای خرید سوغاتی و صنایع دستی محلی است. موتراه سوق شلوغ است با فروشندگانی محلی که همه چیز از ادویه تا منسوجات را می‌فروشند، موتراه سوق مکانی عالی برای تجربه فرهنگ محلی مرمد عمان برای گردشگران است.

موتراه سوق یکی از نمادین ترین مکان‌های دیدنی شهر عمان است. این بازار خیره کننده در نزدیکی ساحل Mutrah Corniche موتراه کورنیچه قرار دارد و یکی از محبوب ترین جاذبه‌های مسقط است. موتراه سوق بزرگترین بازار سنتی عمان است. موتراه سوق مکانی عالی برای کشف فرهنگ منحصر به فرد شهر و تجربه سنت‌های جذاب مردم عمانی است، ساحل موتراه کورنیچه یکی از خیره کننده ترین سواحل در شهر مسقط است و همچنین مکانی عالی برای استراحت و لذت بردن از منظره دریای عمان است. بسیاری از جاذبه‌های دیگر در این شهر وجود دارد که ارزش کاوش را دارند، مانند موزه کشاورزی عمان و دهکده میراث عمان. گردش در شهر مسقط یک تجربه ارزشمند و متفاوت برای شما خواهد بود.

موتراه سوق Muttrah Souq

خانه اپرای سلطنتی مسقط Muscat Royal Opera House

این خانه اپرا در سطح جهانی نمونه‌ای خیره کننده از معماری مدرن است و در طول سال میزبان اجراهای متنوعی است. حتی اگر در یک اجرا شرکت نمی‌کنید، ارزش آن را دارد که برای تحسین زیبایی آن از این مرکز بازدید کنید. خانه اپرای سلطنتی یکی از نمادین ترین مکان‌های دیدنی کشورعمان و شهر مسقط است. این ساختمان خیره کننده در منطقه الکرنیش مسقط واقع شده است و جاذبه‌ای است که توجه همه‌ی توریست‌ها را با توجه به سبک معماری متفاوت به خود جلب میکند.

خانه اپرای سلطنتی اولین بار در اوایل دهه 1900 ساخته شد و از آن زمان تاکنون تحت بازسازی‌های متعددی قرار گرفته است. امروزه این ساختمان خیره کننده محل برگزاری رویدادها و نمایشگاه‌های فرهنگی مختلف است. مسقط علاوه بر خانه اپرای سلطنتی، مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های عمان را نیز در خود جای داده است که یکی از بزرگترین مکان‌های نمایشگاهی در خاورمیانه است. این دو مکان، مسقط را به مقصدی ایده آل برای انواع رویدادها و نمایشگاه‌ها تبدیل می‌کند. چه به دنبال یک تعطیلات ساحلی آرام و چه به دنبال یک تجربه شبانه هیجان انگیز باشید، مسقط هر دو امکان را برای شما فراهم میکند.

خانه اپرای سلطنتی مسقط Muscat Royal Opera House

موزه بیت الزبیر Beit al-Zubair Museum

این موزه فرهنگ عمان را از طریق آثار و نمایشگاه‌های مختلف به نمایش می‌گذارد. این موزه در شهر مسقط قدیم قرار دارد و در محل خانه سنتی خانواده آل زبیر ساخته شده است. اگر می‌خواهید درباره فرهنگ، سنت‌ها و تاریخ عمان بیشتر بدانید، این موزه مکانی عالی برای بازدید است. در کنار موزه بیت الزبیر، ساختمان و محیط اطراف آن نیز واقعاً زیبا هستند و حتی اگر علاقه‌ای به موزه‌ها ندارید، می‌توانید از جاذبه‌های طبیعی اطراف این محل دیدن کنید. ورودی موزه بیت الزبیر رایگان است و ساعت کار آن نیز 10 صبح تا 5 بعد از ظهر می‌باشد.

موزه بیت الزبیر Beit al-Zubair Museum

مسجد جامع central Mosque

مسجد جامع یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی شهر مسقط است. این مسجد خیره کننده اولین بار در اوایل دهه 2000 ساخته شد و نزدیک به مرکز شهر قرار دارد. مسجد جامع بزرگ‌ترین مسجد عمان است و می‌تواند میزبان بیش از 25000 نمازگزار در هر لحظه باشد. مسجد جامع یک نقطه عطف معماری در عمان به شمار می‌رود واقعا خیره کننده است بسیار زیبای دیگری در شهر مسقط وجود دارد که ارزش دیدن را دارند، مانند مسجد شیعیان، مسجد البدر و مسجد الاشراف. شهر مسقط یک مقصد واقعا منحصر به فرد است، مسجاد عمان بخش مهمی از جاذبه‌های این شهر را تشکیل می‌دهند.

مسجد جامع central Mosque

موزه ملی عمان National Museum of Oman

بازدید از موزه ملی عمان به همه مسافرانی که از شهر مسقط دیدن می‌کنند، توصیه می‌شود. این موزه خیره کننده در مرکز شهر قرار دارد و بهترین مکان برای آشنایی بیشتر با تاریخ این کشور است. موزه ملی عمان نمایشگاه‌های بسیار متنوعی مانند نمایشگاه‌هایی درباره سلطان قابوس بن سعید، تاریخ سکه‌های عمانی، انواع مختلف معماری عمان و تاریخ سلطان نشین عمان دارد. موزه ملی عمان مکان عالی دیگری برای کشف فرهنگ خیره کننده کشور است.

موزه ملی عمان National Museum of Oman

ساحل قورم Qorum beach

ساحل قورم یکی از محبوب ترین سواحل شهر مسقط است. این ساحل خیره کننده یکی از جاذبه‌های دیدنی برای همه مسافرانی است که به این شهر سفر می‌کنند. ساحل قورم یکی از خیره کننده ترین و محبوب ترین سواحل شهر مسقط است. ساحل قورم بخش مهمی از فرهنگ شهر است و مکانی عالی برای استراحت و لذت بردن از منظره شگفت انگیز دریای عمان به شمار می‌رود. این ساحل همچنین مکان‌های دیدنی مختلفی مانند پل القروم، قلعه القروم و باشگاه القروم را در خود جای داده است. قلعه القروم و پل القروم دو مورد از معروف ترین بناهای دیدنی این شهر هستند.

ساحل قورم Qorum beach

کاخ البوستان Kakh Bostan

کاخ البوستان یکی از نمادین ترین هتل‌های شهر مسقط است. این هتل خیره کننده در قلب شهر قرار دارد و یکی از جاذبه‌های دیدنی برای همه مسافران است، کاخ البوستان یکی از نمادین ترین هتل‌های شهر مسقط است. این هتل خیره کننده در قلب شهر قرار دارد و مکانی عالی برای استراحت و در حین گشت و گذار در شهر است. کاخ البوستان دارای طیف گسترده‌ای از امکانات رفاهی مجلل است و مکانی عالی برای تجربه بهترین مهمان نوازی عمانی است.

کاخ البوستان Kakh Bostan

موترا کورنیش Mutrah Corniche

موتراه کورنیش یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی شهر مسقط است. این ساحل خیره کننده یکی از بزرگترین و محبوب ترین جاذبه‌های شهر است موتراه کورنیش مکانی عالی برای استراحت و گشت و گذار در شهر است. این منطقه نمادین ساحلی همچنین میزبان انواع بناهای دیدنی و تاریخی جالب و متفاوت، مانند دهکده میراث عمانی، خانه سنتی عمانی و استخر سلطان است. موزه پلیس سلطنتی عمان که به تازگی افتتاح شده است نیز یک مکان عالی برای دیدن در این منطقه است.

موترا کورنیش مکانی زیبا برای بازدید است و به خاطر بازار ماهی و کافه‌هایش مشهوراست، موترا کورنیش یک مسیر ساحلی در قلب مسقط است و مکانی عالی برای پیاده روی یا گرفتن عکس است. اگر عصرها در مسقط به دنبالم حلی برای بازدید و گردش هستید، موترا کورنیش مکانی عالی برای پیاده روی است. رستوران‌ها و کافه‌های زیادی در امتداد مسیر وجود دارد که می‌توانید برای شام به آنجا بروید.

موترا کورنیش Mutrah Corniche

صخره نوردی جبل شمس Jabal Shams rock climbing

جبل شمس مرتفع ترین قله در کشور عمان است و دارای صخره‌ای است که برای صخره نوردی بسیار مناسب است. ارتفاع صخره تقریباً 1000 متر است و دارای مسیرها و درجه‌های مختلفی است. می‌توانید برای صخره نوردی اگر تجربه‌ای کافی ندارید با یک تیم و گروه سازماندهی شده بروید یا تجهیزات را اجاره کنید و خودتان صخره نوردی را امتحان کنید. برای صعود به صخره نوردی جبل شمس نیازی نیست که یک کوهنورد خبره باشید. مسیرهایی با سطوح دشواری متفاوت وجود دارد شما می‌توانید یک راهنما برای کمک به شما در زمینه‌های اولیه استخدام کنید. چندین شرکت وجود دارند که تورهای صخره نوردی را در جبل شمس ارائه می‌دهند. این تورها با راهنماها و اجاره تجهیزات ارائه می‌شوند و برای مبتدیان یک انتخاب عالی هستند.

صخره نوردی جبل شمس Jabal Shams rock climbing

پارک طبیعی قورم Qurm Natural Park

این پارک تنها 5 دقیقه با مرکز مسقط فاصله دارد و اگر می‌خواهید به گشت و گذار بپردازید، مکانی عالی برای بازدید است. این پارک محل زندگی گونه‌ای از بز کوهی اوریکس عربی است که در معرض خطر انقراض قرار دارد. در صورت تمایل می‌توانید به گشت و گذار در پارک بروید و حتی به اوریکس غذا بدهید. این پارک همچنین دارای یک باغ با بیش از 1000 گونه گیاهی از سراسر جهان است. اگر به گیاه شناسی علاقه دارید، پارک طبیعی قورممکانی است که باید از آن بازدید کنید. از دیگر جاذبه‌های این پارک می‌توان به سافاری در صحرا، دریاچه ورزش‌های آبی و آسمان نما اشاره کرد.

پارک طبیعی قورم Qurm Natural Park

مرکز فرهنگی بوادی Bavadi cultural center

اگر می‌خواهید درباره فرهنگ عمان بیشتر بدانید، مرکز فرهنگی بوادییک مرکز فرهنگی تازه ساخته است که ارزش دیدن را دارد. این مرکز نمایشگاه‌های جالبی از جمله مجموعه‌ای از لباس‌های عمانی و اقلام سنتی را در خود جای داده است. همچنین یک تئاتر سه بعدی وجود دارد که فیلم کوتاهی در مورد تاریخ عمان نشان می‌دهد. اگر با بچه‌ها به عمان سفر می‌کنید، این مرکز مکانی عالی برای تفریح و گشت و گذار است. چندین نمایشگر تعاملی در مرکز برای بچه‌ها نصب شده است.

مرکز فرهنگی بوادی Bavadi cultural center

زندگی شبانه در مسقط

برای تفریح شبانه، جاذبه‌های شگفت انگیز زیادی در شهر مسقط وجود دارد که تصمیم گیری برای شروع کار دشواری است. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که در این شهر چیزی بیش از معماری خیره کننده و بناهای تاریخی وجود دارد. یکی از محبوب ترین مکان‌ها برای بازدید در شب در مسقط، ساحل قورم است. این ساحل مکانی عالی برای استراحت و در حین لذت بردن از منظره خیره کننده دریا در شب است. همچنین بارها و کلوب‌های زیادی در شهر مسقط وجود دارد. یکی از پرطرفدارترین کافه‌های شهر Thrill کافه تریل است. این مکان نیز فضایی عالی برای استراحت در حین لذت بردن از منظره شگفت انگیز دریای عمان است.

زندگی شبانه در مسقط

هتل‌های مسقط

مسقط گزینه‌های اقامتی مختلفی را ارائه می‌دهد، از مهمانخانه‌های مقرون به صرفه گرفته تا هتل‌های لوکس. برخی از گزینه‌های محبوب عبارتند از Shangri-La Al Husn Resort & Spa، هتل کمپینسکی مسقط، و گراند میلنیوم مسقط.

راهنمای سفر به عمان

برای سفر به عمان مانند سایر کشور‌ها باید اطلاعاتی در مورد واحد پول، نوع پوشش و موارد دیگری از این دست داشته باشید تا در حین سفر دچار مشکل و اشتباه نشوید و بتوانید بهترین استفاده را از مدت زمان سفر خود در عمان ببرید و مکان‌هایم ختلف این شهر جذاب را ببینید.

نوع پوشش در عمان

عمان یک کشور مسلمان است، بنابراین لباس پوشیدن شما باید با رعایت قوانین کشور باشد هنگام بازدید از مساجد بسیار مهم است که زنان از پوشیدن شلوارک یا لباس‌های آشکار و مردان از پوشیدن پیراهن‌های بدون آستین خودداری کنند.

نوع پوشش در عمان

واحد پول

واحد پول عمان، ریال عمان (OMR) است و به طور گسترده در خارج از این کشور در دسترس نیست. مبادله پول در فرودگاه یا بانک در بدو ورود ایده خوبی است، زیرا بسیاری از مشاغل در مسقط کارت اعتباری را نمی‌پذیرند.

آب و هوا

در اغلب روز‌های سال مسقط آب و هوایی گرم و مرطوب دارد، دمای هوا در ماه‌های تابستان افزایش می‌یابد. بهترین زمان برای سفر بین اکتبر و آوریل است که هوا خنک تر و بهتر تر است.

امنیت

عمان کشوری بسیار امن است و مسقط نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال، مهم است که اقدامات احتیاطی اولیه را انجام دهید، مانند تنها راه نرفتن در شب و احتیاط در مورد وسایل شخصی و اشیا قیمتی.

واحد پول

مسقط شهری خیره کننده است که ترکیبی بی نظیر از سنت، فرهنگ و مدرنیته را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. در مسقط همیشه مکانی جدید برای بازدید وجود دارد. با رعایت این نکات راهنمای سفر می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سفری امن و لذت بخش به این مقصد زیبا خواهید باشید.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید ترکیبی از عمان قدیمی و جدید را ببینید، مسقط یک مقصد عالی برای بازدید است. این شهر دارای جاذبه‌های تاریخی بسیاری است که ارزش دیدن را دارند و همچنین جاذبه‌های مدرن بسیاری دارد که می‌توانید از آن‌ها نیز بازدید کنید. مکان‌های زیادی در مسقط برای بازدید وجود دارد که ممکن است تصمیم گیری برای رفتن به کدام یک از آنها برای شما سخت باشد. مطمئن شوید که عاقلانه انتخاب کرده‌اید و در طول اقامت خود در عمان تا آنجا که می‌توانید مکان‌ها را کاوش کنید. اکنون که مکانهای برتر مسقط آشنا شدید، وقت آن است که بلیط‌های خود را رزرو کنید و شهر زیبای مسقط را ببینید. برای رزرو بلیت و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت سفروایرانیان مراجعه کنید.

درباره ی sa_zargarian

مطلب پیشنهادی

راهنمای سفر به عمان

عمان شاید نزدیک ترین کشور به مفهوم سنتی شبه جزیره عربستان باشد.  پایتخت عمان مسقط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *