شنبه , 2 تیر 1403 - 8:13 بعد از ظهر

راهنمای سفر به قطر

سفر به قطر را دارید راهنمای سفر به قطر و داشتن اطلاعات کافی در ارتباط با اقامت و زندگی در این کشور یکی از مهمترین مراحلی است که باید برای بهبود کیفیت سفر خود طی کنید. در حوزه خاورمیانه کشور قطر یکی از کشورهای مهم به شمار می‌رود و پایتخت آن یعنی شهر دوحه به عنوان پایتخت مالی خاورمیانه شناخته می‌شود. منبع اصلی درآمد کشور قطر منابع نفت و گاز هستند و به دلیل اهمیت بالایی که در سال‌های اخیر پیدا کرده است توانست میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را نیز از آن خود کند. با توجه به اینکه منابع نفت و گاز پایان پذیر هستند کشور قطر در سال‌ها اخیر رشد قابل توجهی را در منابع گردشگری خود ایجاد کرده است و در سال‌های اخیر به عنوان یکی از اصلی‌ترین مقاصد توریستی در آسیا شناخته می‌شود.   جاذبه‌های تاریخی در کنار جاذبه‌های طبیعی و گردشگری کشور قطر را به یکی از مقاصد اصلی توریست‌های اروپایی و آمریکایی خصوصاً بعد از جام جهانی ۲۰۲۲ و آشنایی اغلب مردم جهان با این کشور تبدیل کرده است.

راهنمای سفر به قطر

جایگاه قطر در خاورمیانه

کشور قطر در سال‌های گذشته توانسته به مرکز تجاری مهم در خاورمیانه تبدیل شود از همین رو اغلب سرمایه‌گذاران مشتاق به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف در کشور قطر هستند. ادی که می‌خواهند برای اولین بار به کشور قطر سفر کنند بهتر است اطلاعات کافی در مورد این کشور و جاذبه‌های مختلف آن داشته باشند تا بتوانند از مدت زمان سفر خود حداکثر استفاده را ببرند در ادامه مقاله راهنمای جامعی در ارتباط با کشور قطر ارائه خواهیم کرد اگر قصد سفر به قطر را دارید بهتر است تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا بتوانید سفر خود را به خوبی مدیریت کنید.

جایگاه قطر در خاورمیانه

نکات مهم سفر به قطر

برای افرادی که از ایران به قطر سفر می‌کنند کشور قطر یک مقصد توریستی جذاب و نزدیک به ایران است این کشور عربی در جنوب غربی آسیا و جنوب ایران قرار دارد و واحد پول آن ریال قطری است. اغلب جمعیت کشور قطر را مهاجرین تشکیل می‌دهند به همین دلیل زبان انگلیسی در این کشور بسیار رایج است اما مردم قطر خصوصاً افراد محلی و بومی به طور کلی به زبان عربی صحبت می‌کنند. مانند سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس آب و هوای قطر نیز در فصل تابستان بسیار گرم است به همین دلیل سفر به قطر در تابستان توصیه نمی‌شود بهتر است برای سفر خود فصول خنک سال را انتخاب کنید چرا که آب و هوای کشور قطر بیابانی و خشک است، بهترین زمان سفر به قطر فصل پاییز است. اغلب هتل‌ها و مراکز خرید مجلل و لوکس، شهربازی و پارک‌های دیدنی  قطر در پایتخت آن یعنی دوحه قرار دارند و عمده توریست‌ها این شهر را برای اقامت خود انتخاب می‌کنند.

موقعیت جغرافیایی قطر

نظر جغرافیایی کشور قطر در جنوب قریه غربی قاره آسیا و در‌بخش خاورمیانه و نیز شبه جزیره عربستان قرار دارد. قطر یکی از همسایگان کشور ایران به شمار می‌رود و روابط خوبی نیز با کشور ایران دارد بر اساس سرشماری‌های انجام شده در کشور قطر این کشور حدود ۳ میلیون نفر جمعیت دارد که عمده این افراد را مهاجران تشکیل می‌دهند. کشور قطر حدود ۴۰۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد، جه به موقعیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری شرکت‌های مختلف اروپایی و آمریکایی در قطر این کشور یک موقعیت عالی برای افرادی به شمار می‌رود که به دنبال کار هستند. همانطور که اشاره کردیم عمده جمعیت کشور قطر را مهاجرینی تشکیل می‌دهند که برای کار به این کشور مهاجرت کرده‌اند. اگر قصد مهاجرت کامل به کشور قطر را دارید پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا برای آشنایی با آب و هوا و نیز مردم و فرهنگ کشور قطر یک سفر تفریحی چند روزه به این کشور داشته باشید.

موقعیت جغرافیایی قطر

 اخذ ویزای توریستی قطر

شما برای سفر به کشور قطر باید ویزای این کشور را دریافت کنید. برای دریافت ویزا در گام اول باید بدانید که این ویزای کشور قطر برای گردشگران  ایرانی به شکل الکترونیکی و به نام Evisa  صادر می‌شود. حدوداً ۷ روز طول می‌کشد تا ویزای شما صادر شود دریافت ویزا اولین گام برای سفر به قطر است. برای دریافت ویزا کشور قطر به مدارکی نیاز دارید  این مدارک عبارتند از: اسکن صفحه اول پاسپورت، اسکن عکس پاسپورتی، بلیط هواپیما مربوط به رفت و برگشت به کشور قطر.   توجه داشته باشید که کشور قطر برای ایرانیان در شرایط خاص مانند جام جهانی ۲۰۲۲ شرایط اخذ ویزا را کنسل کرد و شما در زمان جام جهانی می‌توانستید بدون دریافت ویزا و تنها با دریافت بلیط رفت و برگشت بلیط بازی‌های جام جهانی به کشور قطر سفر کنید هرچند که این شرایط در حال حاضر وجود ندارد و شما برای سفر به کشور قطر حتماً باید ویزای این کشور را دریافت کنید.

 اخذ ویزای توریستی قطر

تاریخچه مختصر کشور قطر

قطر یکی از کشورهای شیخ نشین و پادشاهی در شبه جزیره عربستان است. ز گذشته بخشی از منطقه تحت فرمان شاهان ساسانی بوده است و در بسیاری از دوره‌های باستانی همه کرانه‌های جنوبی خلیج فارس بخشی از دولت ساسانی بوده‌اند، این مناطق توسط ساتراپ‌های ساسانی اداره می‌شدند. بر اساس دانشنامه بریتانیکا پیش از تصرف محدوده کشور قطر توسط امپراتوری عثمانی قطر برای سال‌های طولانی‌تر حاکمیت حکومت‌های مختلف ایران بود و هر سال ۳۰۰۰ روپیه برای صید مروارید و حق ماهیگیری به دولت‌های حاکم در ایران پرداخت می‌کرد. در سال ۲۷۰۰ میلادی مهاجران در حدود مرزهای کنونی کشور قطر شهرک‌های مختلفی ساختند و شروع به صید مروارید و ماهی و تجارت کردند، از سال ۱۸۷۱ تا ۱۹۱۳ کشور قطر به تصرف امپراتوری عثمانی درآمد و در نهایت در ۲۹ ژوئن ۱۹۱۳ بر اساس قرارداد امضا شده بین دولت عثمانی و دولت بریتانیا دولت عثمانی از حاکمیت قطر صرف نظر کرد و این کشور به کشوری مستقل تبدیل شد.

به نوشته دانشنامه بریتانیکا «پیش از تصرف توسط امپراتوری عثمانی، قطر برای سال‌های طولانی تحت حاکمیت حکومت ایران بوده و هر سال سه هزار روپیه برای حق ماهی‌گیری و صید مروارید، مالیات پرداخت می‌کرده‌است». در سال ۱۷۰۰ میلادی، مهاجران در حدود مرزهای کنونی قطر، شهرک‌هایی ساختند و به صید مروارید، ماهی و تجارت مشغول شدند. از سال ۱۸۷۱ تا ۱۹۱۳ قطر در تصرف امپراتوری عثمانی بود. در ۲۹ ژوئیه ۱۹۱۳ قراردادی بین دولت بریتانیا و دولت عثمانی به امضاء رسید که به موجب یکی از بندهای آن دولت عثمانی از حاکمیت بر قطر صرف نظر کرد.

تاریخچه مختصر کشور قطر 

اطلاعات کلی کشور قطر

زبان مردم کشور قطر به صورت کلی عربی است اما با توجه به اینکه تعداد مهاجران در این کشور بسیار بالا است مردم عمدتاً fi زبان انگلیسی با یکدیگر صحبت می‌کنند در واقع زبان دوم در کشور قطر زبان انگلیسی است. واحد پول در کشور قطر ریال قطر است هرچند که مانند سایر کشورها از توریست‌ها معمولاً برای ارائه خدمات دلار دریافت می‌شود. اگر در کشور قطر مشکلی برای شما ایجاد شد و نیاز به آمبولانس،   نشانی و یا پلیس داشتید می‌توانید شماره ۹۹۹ را شماره‌گیری کنید. قطر دارای دو فرودگاه بین المللی است که عبارتند از فرودگاه الخور، فرودگاه بین‌المللی دوحه.

اطلاعات کلی کشور قطر

 آب و هوای کشور قطر

کشور قطر یکی از کشورهای گرم در خاورمیانه به شمار می‌رود که آب و هوای بیابانی و گرما خشک دارد اما در طول زمستان این کشور آب و هوای خنک‌تری دارد و این امر به دلیل توده هوای سودانی در قطر است. در فصل زمستان باران در کشور قطر به صورت سیل آسای می‌بارد اما در تابستان قطر آب و هوایی بسیار شرجی و گرم دارد که برای اغلب افراد آزاردهنده است بهترین ماه‌ها برای سفر به کشور قطر ماه‌های فروردین و اردیبهشت و نیز آبان و پاییز هستند. در این فصول کشور قطر آب و هوای معتدلی دارد و خبری از گرمای بالای هوا ان‌های سیل‌آسا نیست به همین دلیل می‌توانید از مدت زمان سفر خود به قطر بهترین استفاده را ببرید

 آب و هوای کشور قطر

آداب و رسوم و سنت مردم قطر

همانطور که مقاله‌های قبلی بررسی کردیم مذهب مردم قطر اسلام است و بیشتر مردم این کشور سنی هستند وقتی به کشور قطر سفر می‌کنید توجه داشته باشید که در یک کشور مسلمان قدم گذاشته‌اید و در نتیجه نباید کاری که با هنجارها و آداب کشور قطر مغایر است را انجام دهید. در کشور قطر با توجه به مسلمان بودن عمده مردم این کشور محدودیت‌هایی در حوزه پوشش وجود دارد خانم‌ها باید طوری لباس بپوشند که دست و پاهایشان کاملاً پوشیده شود. اگر می‌خواهید در طول ماه رمضان به کشور قطر سفر کنید باید بدانید که آشامیدن و خوردن در ماه رمضان از طلوع خورشید در خیابان‌ها و اماکن عمومی ممنوع است اما ا هتل‌ها خدمات صبحانه، نهار و شام را به مسافرین خود ارائه می‌دهند.

آداب و رسوم و سنت مردم قطر

 چه سیم کارتی در کشور قطر مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

با توجه به اینکه هزینه‌های رومینگ سیم کارت‌های ایرانی در طول سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی داشته اغلب افراد در طول سفر خود به کشورهای مختلف به دنبال سیم کارت‌های کشور مقصد هستند تا بتوانند هزینه‌های سفر خود را کاهش دهند. در کشور قطر نیز اپراتورهای مطرحی خدمات  ارتباطات را ارائه می‌دهند که می‌توانید از امکانات آنها استفاده کنید. ۲ اپراتور مطرح برای خرید سیم کارت در کشور قطر Ooredoo و Vodafone هستند. شما می‌توانید به راحتی پس از ورود خود به کشور قطر سیم کارت مد نظر خود را تهیه کنید اما توجه داشته باشید که در مقایسه دو اپراتور، اپراتور Ooredoo دارای پوشش دهی کامل‌تر و سرعت اینترنت بالاتری است. اپراتور Hala نیز کارت‌هایی را به صورت اعتباری در اختیار توریست‌ها قرار می‌دهد که می‌توانید آنها را از مغازه‌های سطح شهر خریداری کنید.

 چه سیم کارتی در کشور قطر مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

هزینه‌های زندگی در قطر

اگر به دنبال انتخاب یک مقصد برای سفر خود هستید یکی از مهمترین مواردی که باید در راهنمای سفر به قطر خود بررسی کنید هزینه اقامت در کشور قطر می‌باشد. واحد پول رسمی کشور قطر ریال قطر است و با توجه به اینکه پایتخت این کشور یعنی دوحه یک شهر توریستی است هم امکان پرداخت به صورت ریال قطری و هم امکان پرداخت به صورت یورو و دلار برای مسافرین فراهم شده است. به صورت کلی قطر کشور ارزانی برای زندگی می‌باشد و یک وعده غذایی در قطر حدود ۴ الی ۵ دلار هزینه دارد پیشنهاد می‌کنیم پیش از سفر به قطر یک کردیت کارت تهیه کرده و یا دلار و یورو به همراه خود داشته باشید.

هزینه‌های زندگی در قطر

هزینه اقامت در کشور قطر

برای اقامت در طول سفر خود در کشور قطر می‌توانید از هتل‌های مختلف این کشور استفاده کنید، در کشور قطر هتل‌های متعدد و مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید بنا بر بودجه‌ای که در اختیار دارید یک هتل را رزرو کنید در ادامه مقاله چند هتل مناسب برای اقامت در شهر دوحه و نیز سایر شهرهای مطرح در کشور قطر را بررسی خواهیم کرد.

هزینه اقامت در کشور قطر

هتل فریزر سویتس دوحه | Fraser Suites Doha

هتل فریزر سویتس دوحه یکی از هتل‌های بسیار مجلل و شیک و ۵ ستاره در کشور قطر است که ۲۲۴ اتاق دارد و به عنوان یک انتخاب عالی برای اقامت در دوحه شناخته می‌شود. هتل فریزر سویتس دوحه ساختمانی مدرن و بلند دارد و ویو  منحصر به فردی را در اختیار مسافرین قرار می‌دهد. از دیگر امکانات این هتل می‌توانیم به اینترنت رایگان، استخر، جکوزی، اتاق بازی کودکان، زمین تنیس، صبحانه، سرویس حمل و نقل فرودگاهی، اسپا، اتاق کسب و کار، سالن بدنسازی، سرویس خشک شویی و اسپا اشاره کنیم.

هتل فریزر سویتس دوحه | Fraser Suites Doha

 هتل فور سیزن دوحه | Four Seasons Hotel Doha

هتل فور سیزن یکی دیگر از هتل‌های ۵ ستاره و مطرح در کشور قطر است در این هتل می‌توانید از امکانات مختلف مانند ساحل اختصاصی استفاده کنید از دیگر امکانات این هتل می‌توان به استخر، سونا، جکوزی، اتاق بازی کودکان، زمین تنیس، صبحانه، سرویس حمل و نقل فرودگاهی، اسپا، اتاق کسب و کار، سالن بدنسازی، سرویس خشک شویی و اسپا اشاره کرد. در هتل فور سیزن کشیدن سیگار ممنوع است

 هتل فور سیزن دوحه | Four Seasons Hotel Doha

 هتل زباراح | Zubarah Hotel

هتل زباراح در دسته هتل‌های اقتصادی قطر قرار می‌گیرد این هتل دارای سه ستاره است و در مجموع ۴۵ اتاق دارد. در این هتل امکاناتی مانند اسپا، اتاق کسب و کار، سالن بدنسازی، صبحانه رایگان، پارکینگ به مسافران ارائه می‌شوند. ق‌های این هتل به صورت کلی بزرگ هستند و می‌توان به جای سوئیت از آنها استفاده کرد. پس اگر به دنبال یک سوئیت قیمت مناسب در قطر هستید هتل زباراح یک انتخاب مناسب برای شما است.

 هتل زباراح | Zubarah Hotel

 هزینه خورد و خوراک در شهر قطر

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم کشور قطر یک کشور اسلامی است و اغلب غذاهایی که در کشور قطر سرو می‌شوند حلال هستند بنابراین شما می‌توانید به راحتی از تمام رستوران‌های این کشور استفاده کنید. شما می‌توانید رستوران‌های مجلل و لوکسی را در شهر دوحه مشاهده کنید و با یک هزینه خوب غذای بین‌المللی و عربی را در این رستوران‌ها میل کنید. معمولا گردشگران در طول سفر خود به کشورهای مختلف به افرادی که در رستوران‌ها سرویس ارائه می‌کنند انعام می‌دهند به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم اگر در سرویس دهی رستوران خود در قطر راضی بودید به گارسون انعام دهید. در قطر رستوران‌های محلی و غذاهای خیابانی مختلفی وجود دارند که می‌توانند انتخاب مناسب برای صرف یک وعده غذایی متفاوت در قطر باشند. در ادامه مقاله برخی از رستوران‌های معروف و با کیفیت در قطر را بررسی خواهیم کرد.

 هزینه خورد و خوراک در شهر قطر

رستوران اسپایس مارکت | Spice Market

رستوران اسپایس مارکت در شهر دوحه قرار دارد این رستوران انواع مختلف غذاهای آسیایی مانند غذاهای ژاپنی و غذاهایی نظیر کباب دنده را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. ما می‌توانید در منوی این رستوران انواع غذاهای ژاپنی را مشاهده و سفارش دهید به صورت کلی هزینه صرف یک وعده غذایی در این رستوران کمی بالا است به همین دلیل بهتر است قبل از رفتن به این رستوران بودجه خود را مد نظر قرار دهید. آدرس این رستوران عبارت است از Doha, Qatar – W Doha Hotel & Residences، Diplomatic St، Doha، Qatar

رستوران اسپایس مارکت | Spice Market

رستوران روبی وو | Ruby Wu’s

رستوران روبی وو در هتل رادیسون بلو دوحه قرار دارد. رستوران انواع مختلف غذاهای اصیل چینی توسط سرآشپزان چینی طبخ و سرو می‌شود آدرس این رستوران عبارت است از Ground Floor, Radisson Blu Hotel, Salwa Road, Al Muntazah, Doha

رستوران روبی وو | Ruby Wu’s

رستوران واین | Vine

در رستوران واینمی‌توانید ترکیبی از آرامش و میزبانی فوق العاده را تجربه کنید. در این رستوران شما می‌توانید انواع غذاهای بین‌المللی را میل کنید. هزینه منوی این رستوران کمی بالا است اما با توجه به کیفیت خدمات ارائه شده هزینه مناسبی در کشور قطر به شمار می‌رود آدرس این رستوران عبارت است Doha West Bay, Doha, Qatar

رستوران واین | Vine

حمل و نقل در کشور قطر

لازم است پیش از سفر خود به کشور قطر با سیستم حمل و نقل شهری در این کشور نیز آشنا باشید تا بتوانید به راحتی به مناطق مختلف این کشور دسترسی داشته باشید و در طول سفر خود‌بخش های مختلف این کشور را ببینید. در ابتدا شما با یک پرواز به کشور قطر می‌رسید به صورت کلی پرواز است ایران به کشور قطر حدود ۲ ساعت طول می‌کشد فاصله بین تهران و فرودگاه دوحه  ۱۳۵۰ کیلومتر است و پرواز مستقیم نیز بین این دو شهر وجود دارد بنابراین سفر به کشور دوحه از تهران بسیار آسان است.

حمل و نقل در کشور قطر

اجاره خودرو در قطر

پس از اینکه به فرودگاه کشور قطر رسیدید چندین گزینه برای رفت و آمد پیش روی شما قرار دارد اولین گزینه استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در کشور قطر است که در راهنما به سفر به قطر خود در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. مورد بعدی که می‌توانید در طول اقامت خودت در کشور قطر از آن استفاده کنید اجاره خود را است همانطور که می‌دانید شما می‌توانید با اجاره یک خودروی مناسب با آزادی عمل بیشتری در کشور قطر به گشت و گذار بپردازید، اجاره خود را در کشور قطر و سایر کشورهای اروپایی آسان‌تر است و شما می‌توانین به راحتی با داشتن گواهینامه بر مدت ۷ روز یک خودرو را در کشور قطر اجاره کنید اگر بخواهید بیش از ۷ روز در کشور قطر اقامت داشته باشید باید گواهینامه موقت این کشور را دریافت کنید. حداقل سن برای رانندگی در کشور قطر ۲۱ سال است.

اجاره خودرو در قطر

اتوبوس

یکی دیگر از روش‌های رفت و آمد در کشور قطر استفاده از اتوبوس است برای استفاده از اتوبوس‌های شهر دوحه باید بلیط اتوبوس تهیه کنید که قیمت آن بین ۳ تا ۱۰ ریال قطر است. معروف‌ترین ایستگاه‌های اتوبوس دوحه شامل ایستگاه‌های الخور، الوکره و مسیعید می‌شوند.

مترو

در کشور قطر مترو نیز وجود دارد و شما می‌توانید برای رفت و آمد خود از مترو استفاده کنید مترو شهر دوحه در چهار مسیر و در طول ۳۰۰ کیلومتر ایجاد شده است.

تاکسی

یکی دیگر از روش‌های رفت و آمد در کشور قطر استفاده از تاکسی‌های این شهر است شما می‌توانین از فرودگاه تا هتل خود تاکسی بگیرید. توجه داشته باشید که هزینه تاکسی در شهر قطر متغیر است و مشابه سایر شهرها حمل و نقل با تاکسی نسبت به اتوبوس و مترو گران‌تر است

آخرین مورد برای رفت و آمد در شهر دوحه تاکسی‌های این شهر می‌باشند، شما می‌توانید از فرودگاه تا هتل خود تاکسی بگیرید؛ به این صورت که در کنار خیابان بایستید و مقصد خود را اعلام کنید. هزینه تاکسی در این شهر متغیر می‌باشد.

تاکسی در قطر

جاذبه‌های دیدنی کشور قطر

یکی از مهمترین مواردی که پیش از سفر خود به قطر باید در ارتباط با آن اطلاعات کاملی داشته باشید مراکز دیدنی و جاذبه‌های گردشگری کشور قطر هستند. پایتخت کشور قطر یعنی شهر دوحه پر از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری است که بازدید از آنها در طول سفر به کشور قطر توصیه می‌شود. شهر دوحه دارای مساجد عربی بامعماری خاص و منحصر به فرد است، علاوه بر مساجد مختلف شما می‌توانید از موزه‌های هنری مدرن و یا تاریخی این شهر نیز دیدن کنید. تپه‌های دوحه  از مراکز تفریحی این شهر هستند که می‌توانید فعالیت‌های تفریحی بسیاری را در آنها تجربه کنید و در نهایت در یکی از کافه‌ها و رستوران‌های خاص این مکان که دکوراسیون تاریخی دارند یک وعده غذای عربی‌ها بین‌المللی میل کنید.  مکان‌های دیدنی در قطر متعدد هستند و می‌توان گفت که در قطر با هر سلیقه‌ای می‌توانید تفریح مناسب خود را پیدا کنید.

جاذبه‌های دیدنی کشور قطر

بازار قدیمی سوق واقف | The Ancient Souq Waqif

در مرکز شهر دوحه در کنار پاساژهای متعدد و لوکس یک بازار سنتی قرار دارد که بازتاب فرهنگ و سنت مردم این شهر است و به آن سوق واقف می‌گویند که در عربی به نام بازار ایستاده نامیده می‌شود. این بازار ۲۵۰ سال قدمت و مانند سایر بازار‌های قدیمی در خاورمیانه دارای راسته‌های متعدد و پیچ در پیچ است، در این بازار مغازه‌های مختلفی وجود دارند که اجناس متفاوتی را به فروش می‌رساند همچنین شما می‌توانید در این بازار رستوران‌های متعددی را مشاهده کنید که غذاهای محلی و بین‌المللی را سرو می‌کنند.

بازار قدیمی سوق واقف | The Ancient Souq Waqif

 حیوانات بومی و پارک حیات وحش الماها

غزال عربی به عنوان نماد و سمبل کشور قطر شناخته می‌شود و تنها محلی که شما می‌توانید این حیوان را در آن ببینید پناهگاه حیات وحش الماها در کشور قطر است. شما می‌توانید در پارک حیات وحش الماها تعدادی از گونه‌های جانوری منحصر به فرد که در معرض خطر انقراض قرار دارند مانند بز کوهی و غزال عربی را مشاهده کنید

یکی دیگر از نکات قابل توجه در ارتباط با این پناهگاه و این پارک حیات وحش این است که جانورشناسان توانستند در این محل برای نخستین بار در بین تمامی کشورهای منطقه غزال عربی را به صورت مصنوعی و در اسارت تکثیر کند. پارک حیات وحش الماها در یک منطقه بیابانی قرار دارد و یک اقامتگاه بسیار مدرن و زیبا در آن تعبیه شده است که شما می‌توانید با اقامت در آن تجربه متفاوت از حضور در قلب کویر  را به دست آورید.

 حیوانات بومی و پارک حیات وحش الماها

ساحل کورنیش دوحه | The Corniche

 شما می‌توانید در طول سفر خود به شهر دوحه سوار قایق‌های سنتی مرسوم این شهر به نام جهاز دریایی یا داو «Dhow» شوید. با استفاده از این قایق‌های سنتی می‌توانید در منطقه ساحلی کورنیش دوحه  بزنید و از چشم انداز زیبای شهر دوحه به همراه آسمان خراش‌ها و معماری‌های ویژه آن دیدن کنید. در کنار سوار شدن در قایق‌های سنتی می‌توانید در ساحل کورنیش قدم بزنید و منظره طلوع و غروب خورشید در خلیج فارس را مشاهده کنید.

ساحل کورنیش دوحه | The Corniche

برج اسپایر | Aspire Tower

برج اسپایر یک برج بلند در کشور قطر است که می‌توانید  کل از بالای آن کل شهر دوحه را مشاهده کنید. این برج دارای ۳۶ طبقه است و هم کاربرد مسکونی و هم کاربرد تجاری دارد. پروژه ساخت برج اسپایر در سال ۲۰۰۵ آغاز و در سال ۲۰۰۷ به اتمام رسید. شما می‌توانید در رستوران گردان برج اسپایر یک وعده غذایی خوشمزه را بر فراز شهر دوحه میل کنید.

برج اسپایر | Aspire Tower

 پارک اسپایر | Aspire Park

پارک اسپایر در نزدیکی میدان  ویلاژیو و حایات  از مراکز خرید معروف دوحه در منطقه اسپایر قرار دارد. پارک یکی از بزرگترین پارک‌های شهر دوحه است ند که به عنوان یک جاذبه توریستی طبقه‌بندی نشده است اما شما می‌توانید در این پارک یک تصادف عالی از پوشش گیاهی را نسبت به بیابان‌های اطراف شهر مشاهده کنید به همین دلیل پارک اسپایر به عنوان یک جواهر در دوحه شناخته می‌شود که هنگام مسافرت به دوحه حتماً پیشنهاد می‌کنیم سری به آن بزنید.

پارک اسپایر | Aspire Park

قلعه دوحه | Dohe Castle

قلعه دوحه یکی از قلعه‌های تاریخی و نظامی در شهر دوحه است که در وسط بازار سوخت واقف و در محله قدیمی شهر قرار دارد این قلعه در قرن نوزدهم یک ایستگاه بازرسی پلیس بوده است اما در حال حاضر به یک موزه تبدیل شده است.

قلعه دوحه | Dohe Castle

موزه هنرهای اسلامی | Islamic Art Museum

موزه هنرهای اسلامی شهر ۲ اولین موزه هنرهای اسلامی در محدوده خاورمیانه است که بیش از ۱۴۷ هزار متر مربع وسعت دارد. در این موزه انواع آثار باستانی و نسخ خطی مربوط به دوران اسلامی نگهداری و در معرض دید عموم قرار دارند.

سخن پایانی

در این مقاله بخشی از مواردی که باید در هنگام سفر خود به کشور قطر مد نظر قرار دهید را بررسی کردیم. شناسایی ن‌های دیدنی و داشتن اطلاعات پیش از اقدام به سفر می‌تواند به شما کمک کند تا سفر بهتری را به کشور قطر داشته باشید و بتوانید در مدت زمان اقامت خود در قطر با برنامه‌ریزی مناسب از مراکز مختلف تاریخی و گردشگری این کشور مدرن دیدن کنید.

درباره ی sa_zargarian

مطلب پیشنهادی

بهترین هتل‌های قطر

قطر در چند دهه گذشته شاهد رشد چشمگیری بوده است و از یک کشور کویری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *