سه شنبه , 5 تیر 1403 - 9:27 بعد از ظهر

زندگی در قطر

زندگی در قطر تلفیقی بی‌نظیر از مدرنیته و سنت فرهنگی است. همه‌ی شهرهای قطر با جدیدترین ویژگی‌ها و زیرساخت‌ها به ارائه خدمات می‌پردازند که همه در جهت پیشرفت کشور به سمت یک مرکز جهانی مدرن و در حال توسعه کار می‌کنند. شما هنوز هم می‌توانید میراث، آداب و رسوم، سنت‌ها و فرهنگ مردم قطر را در قلب هر کاری که انجام می‌دهند و در هر کاری بیابید. این ادغام روز به روز چگونه به نظر می‌رسد؟ این به این معنی است که می‌توانید در یک مرکز شهری پیشرفته کار کنید، و آخر هفته را در صحراهای نفس گیر قطر سپری کنید و در زیر آسمان پرستاره شب کمپ بزنید. برای انجام این کار حتی نیازی به طی کردن مسافت طولانی هم ندارید. اکثر مقاصد اصلی تفریحی و گردشگری قطر تنها یک ساعت با دوحه فاصله دارند. در این مقاله زندگی در قطر از جنبه‌های مختلف را بررسی خواهیم کرد. اگر قصد مهاجرت به کشور‌های نزدیک ایران مانند کشور‌های حاشیه خلیج فارس را دارید قطر یک گزینه مناسب برای شماست.

زندگی مردم در قطر

ساختار زندگی در قطر

دوحه شهر فردا است که برای امروز ساخته شده است در دوحه مکان‌های دیدنی و امکانات مختلفی قرار دارند که این شهر را برای پیشرفت آماده میکنند امکاناتی که در چند سال اخیر در دوحه ایجاد شده‌اند.مکان‌های دیدنی قطر همگی به روز و مدرن هستند، مانند شهربازی و پارک‌های قطر زندگی در قطر مبتنی بر راحتی و آسایش است. این کشور یکی از امن‌ترین کشورها برای زندگی در جهان است و دارای بالاترین رتبه سیستم مراقبت‌های بهداشتی در خاورمیانه است که هر ساکنی می‌تواند از آن استفاده کند. ساکنان قطر از استاندارد زندگی بالایی برخوردارند، امکانات متنوعی که رفاه و ایمنی آنها را تضمین می‌کند، از جمله امکانات پزشکی مدرن، اقامتگاه‌های مجلل، و خدمات رفاهی کارآمد.

مردم دوحه نمونه‌ای از سنت‌ها و ارزش‌های عمیق همکاری، شفقت، بردباری و رحمت هستند. مهاجران خارج از قطر اکثریت جمعیت را تشکیل می‌دهند و به جمعیت کوچک محلی می‌پیوندند تا دیدگاه تغییر کشور را به اشتراک بگذارند. در جامعه‌ای که پذیرای مردم از کشورها، فرهنگ‌ها و مذاهب مختلف است، پذیرش و حمایت از اولویت‌های دولت قطر است تا اطمینان حاصل کنند که همه افراد در قطر در آرامش هستند.

ساختار زندگی در قطر

قطر از نظر استراتژیک در قلب یکی از مرفه‌ترین و به سرعت در حال توسعه‌ترین مناطق جهان قرار دارد و به راحتی در چهارراه ارتباطی آسیا، اروپا و آفریقا قرار دارد. فرقی نمی‌کند برای کار، خانوادگی یا تفریحی سفر به قطر را تجربه می‌کنید می‌توانید از طریق فرودگاه بین‌المللی حمد و ایرلاین قطر ایرویز که یکی از سریع‌ترین شبکه‌های خطوط هوایی جهان است، به راحتی به تمام دنیا دسترسی داشته باشید. .

قطر کشوری در حرکت است که پیشرفت‌ها و توسعه‌های جدید هر روز فرصت‌های جدیدی را در آن به ارمغان می‌آورد. با چشم انداز ملی قطر 2030 که مسیر این کشور را به سمت توسعه هدایت می‌کند، برخی از جاه طلبانه‌ترین پروژه‌های جهان در دوحه در حال انجام هستند، مانند اولین جام جهانی فوتبال خاورمیانه که در سال 2022 در قطر برگزار شد.

زندگی در قطر چگونه است؟

استقبال از مدرنیته جهانی در حالی که از هنر و فرهنگ محلی حمایت می‌کند در قطر دست به دست هم می‌دهند تا این کشور در مسیر پیشرفت باقی بماند. در قطر مؤسسات مختلف فرهنگی و هنری مانند موزه‌ها، گالری‌های هنری، و مراکز موسیقی مختلفی قرار دارند که نه تنها تاریخ قطر و سنت اسلامی را به نمایش می‌گذارند، بلکه کنجکاوی برای هنر و خلاقیت را در بین همه پرورش می‌دهند.

مهاجرت به قطر

در قطر، زندگی مهاجران در نقطه تلاقی سنت و مدرنیته قرار دارد. ارزش‌های محافظه کارانه زیربنای زندگی روزمره در این کشور کوچک و پردرآمد است. توسعه سریع قطر ناشی از صادرات نفت و گاز است. در نتیجه، حدود دو میلیون مهاجر بین المللی در قطر زندگی و کار می‌کنند که 95 درصد از کل نیروی کار آن را تشکیل می‌دهد. ساکنین از مراقبت‌های بهداشتی، تحصیلی و حقوق خوب بهره‌مند می‌شوند. اما، مانند هر جای دیگری در جهان، برای زندگی در قطر به عنوان یک مهاجر چالش‌هایی وجود پیش روی شما قرار دارد.

مهاجرت به قطر

زندگی در قطر چگونه است؟

قطر در میان ده مکان برتر برای زندگی و کار مهاجران قرار دارد. این امر بر اساس نظرسنجی Expat Explorer 2021 HSBC مشخص شده است که در آن بیش از 20000 مهاجر را در 46 کشور و منطقه مورد نظرسنجی قرار گرفته‌اند. قطر از نظر زیست‌پذیری آرزو و چشم انداز آینده در رتبه بالایی قرار دارد. حدود 80 درصد از پاسخ دهندگان از زمان مهاجرت به قطر بهبود کیفیت زندگی را تجربه کرده‌اند. با این وجود، مهاجران ممکن است مجبور شوند با فرهنگی متفاوت از فرهنگ خودشان آشنا شوند.

از یک سو، قطر یک کشور مدرن با طیف گسترده‌ای از گزینه‌های سرگرمی و زندگی شبانه است. سوپراسپرت‌ها، هتل‌های مجلل و تجربه خرید با اکتان بالا در قطر رایج هستند. اگر از بسته حقوق و دستمزد بالای مهاجران استفاده می‌کنید، یافتن این تجربیات سخت نیست. با این حال، در قطر یک جامعه اسلامی محافظه کار باقی مانده است و نظام حقوقی کشور به شدت تحت تأثیر اصول شریعت (اسلامی) است. از ساکنان انتظار می‌رود که از قراردادهای اجتماعی در مورد حیا پیروی کنند. از نظر سیاسی، قطر یک پادشاهی مشروطه است، اما حاکم ( امیر ) دارای قدرت اجرایی برای تصویب یا رد قوانین است. جدا از مذهب و سنت، ثروت فراوان نفت و گاز این کشور همه جنبه‌های زندگی در قطر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

زندگی در قطر چگونه است؟

آیا می‌توانم به عنوان یک مهاجر در قطر زندگی کنم؟

قطر یکی از گران‌ترین کشور‌های خاورمیانه است، اما نسبت به سایر کشورهای حوزه خلیج فارس ارزان‌تر است. شاخص جهانی هزینه زندگی مرسر در سال 2021 دوحه را در رتبه 130 از 209 شهر قرار داد که ارزان‌تر از همسایگان دبی، ریاض و شهر کویت است. برای نمونه، شهر نیویورک چهاردهمین شهر گران قیمت در شاخص مرسر است، در حالی که برلین در رتبه 60 قرار دارد.

با هزینه‌های زندگی در قطر آشنا شوید

با توجه به سایت اطلاعات سایت Numbeo، یک خانواده چهار نفره باید انتظار داشته باشد که 11397 ریال قطر را برای هزینه‌های ماهانه خود بدون اجاره، خرج کنند. برای یک فرد مجرد، این مبلغ 3222 ریال قطر است. کاربران این پلتفرم گزارش می‌دهند که اجاره‌های دوحه افزایش یافته است و به نظر می‌رسد گران‌ترین اجاره‌بها در خاورمیانه مربوط به شهر دوحه است.

آیا می‌توانم به عنوان یک مهاجر در قطر زندگی کنم؟

 کار در قطر

درصد بالای مهاجران به این معنی است که کار در قطر به صورت بین المللی انجام میشود. در حالی که عربی زبان رسمی این کشور است، زبان کار در قطر فرانسه یا انگلیسی است. مکالمات غیررسمی اغلب ممکن است به زبان‌های مالایالام، هندی، فرانسوی یا تاگالوگ انجام شود. هیچ فرهنگ تجاری واحدی در قطر وجود ندارد و به عنوان یک مهاجر، باید انعطاف پذیر و روشن فکر باشید. در حالی که دست دادن یک سلام معمولی در جلسات است، قطری‌ها به احتمال زیاد با جنس مخالف دست نمی‌دهند.

هفته‌های کاری بین 40 تا 48 ساعت و حداکثر هشت ساعت در روز متغیر است. در ماه رمضان این میزان به 36 ساعت در هفته یا شش ساعت در روز کاهش می‌یابد. جمعه روز استراحت هفتگی است، اگرچه اکثر شرکت‌های بین المللی شنبه‌ها نیز تعطیل هستند.

دفاتر دولتی معمولاً از ساعت 06: 00 تا 14: 00 باز هستند و شرکت‌های خصوصی معمولاً از ساعت 08: 00 تا 18: 00 فعالیت می‌کنند. با توجه به اینکه صنایع هیدروکربنی بیش از 50 درصد از تولید ناخالص داخلی قطر را تشکیل می‌دهند، مهاجران اغلب در‌بخش‌های نفت و مواد شیمیایی کار می‌کنند. اکثریت مهاجران در قطر یا از طریق آژانس‌های استخدام بین المللی یا به صورت انتقال داخلی شغل پیدا می‌کنند.

 اخذ ویزای کار در قطر

مهاجری که به دنبال زندگی و کار در قطر است به مجوز اقامت کاری که معمولاً به آن RP گفته می‌شود نیاز دارد. اخذ مجوز کار بر عهده کارفرمای شماست. وزارت کشور قطر مجوز کار و اقامت شما را صادر می‌کند. کارفرمای شما که معمولاً یک شرکت ثبت شده در قطر یا یک شهروند قطری است، باید هر سال مجوز شما را تمدید کند.

جزئیات دریافت ویزای کار قطر

هنگامی که برای اولین بار وارد قطر می‌شوید، کارفرمای شما ترتیبی برای دذیافت ویزای موقت شما می‌دهد. حدود چهار هفته طول می‌کشد تا ویزا موقت شما به به RP تبدیل شود. تا زمانی که RP شما صادر نشود، نمی‌توانید کشور را ترک کنید.

جزئیات دریافت ویزای کار قطر

در سال‌های اخیر، دولت به آرامی شروع به ارائه اصلاحات کارگری کرده است. علاوه بر معرفي حداقل دستمزد، قطر اكنون قوانين حمايت ( كفالا به عربي) خود را اصلاح كرده است. این سیستم قبلاً از تغییر شغل کارگران بدون اجازه کارفرما جلوگیری می‌کرد.

حقوق و مالیات در قطر

میانگین دستمزد برای قطر به طور قابل توجهی متفاوت است. رسانه‌های محلی میانگین دستمزد ماهانه را 20326 ریال قطر در سال 2020 و معمولی‌ترین حقوق را 13916 ریال قطر اعلام کردند.

در سال 2014، متوسط ​​درآمد یک خانوار قطری 72700 ریال قطر در ماه بود. خانوارهای قطری به طور کلی بزرگتر از خانوارهای مهاجر هستند. با این اوصاف، هنوز هم تقریباً سه برابر میانگین درآمد ماهیانه خانوارهای مهاجر 24400 ریال قطر است.

از سال 2021، حداقل دستمزد قطر برای همه کارگران 1000 ریال قطر در ماه است. همچنین کمک هزینه اضافی اجباری 300 ریال قطر و 500 ریال قطر به ترتیب برای غذا و مسکن به کارگران ارائه می‌شود.

قراردادهای کاری معمولاً با یک دوره آزمایشی شش ماهه شروع می‌شوند. شما سه هفته مرخصی سالانه با حقوق برای اولین سال کار برای یک کارفرما دریافت می‌کنید.

به عنوان یک مهاجر، شما واجد شرایط دریافت مستمری دولتی نیستید. با این حال، کارمندان مهاجر پس از اولین سال شروع کار خود می‌توانند برای دریافت حقوق بازنشستگی اقدام کنند. قطر برای مدت طولانی به عنوان یک کشور معاف از مالیات در نظر گرفته میشود. این به این دلیل است که ساکنان مالیات بر درآمد پرداخت نمی‌کنند و همچنین مالیات بر دارایی وجود ندارد. با این حال، انتظار می‌رود مالیات بر ارزش افزوده 5 درصد در سال 2023 باشد.

ازدواج به عنوان یک مهاجر در قطر

مهاجرانی که می‌خواهند در قطر ازدواج کنند، ابتدا باید با سفارت کشور خود برای مشاوره محلی مشورت کنند. برخی از سفارتخانه‌ها از جمله هند، فیلیپین و بریتانیا مراسم عروسی مهاجران خود در محیط سفارت برگزار می‌کنند.

به طور کلی، ملیت، مذهب و انتخاب شریک زندگی شما تعیین کننده نوع مراسم عروسی شما در قطر است. از سال 2009، تمام زوج‌هایی که در قطر ازدواج می‌کنند باید آزمایش‌های ژنتیکی اجباری قبل از ازدواج را برای تعیین خطرات بالقوه سلامتی انجام دهند. قوانین خاصی بر ازدواج بین قطری‌ها و افراد غیر تبعه حاکم است. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت دولت الکترونیک قطر مراجعه کنید. مسلمانان می‌توانند در دادگاه خانواده (دادگاه شرعی سابق) ازدواج کنند یا ترتیبی دهند که یک مقام رسمی مراسم را در یک مکان خصوصی برگزار کند. در هر دو مورد به دو شاهد نیاز دارید. عروس مسلمان باید با یکی از اعضای خانواده مرد، معمولاً پدر یا برادر خود برای عقد مراجعه کند.

ازدواج به عنوان یک مهاجر در قطر

ازدواج مدنی برای غیر مسلمانان در دسترس نیست، با این حال، برخی از مراسم مذهبی در قطربه رسمیت شناخته شده‌اند. مسیحیان، اعم از کاتولیک یا آنگلیکن، می‌توانند در کلیسا ازدواج کنند. شما باید عروسی خود را در وزارت دادگستری قطر ثبت کنید و سند ازدواج و ترجمه عربی را به همراه داشته باشید. توصیه می‌شود که عروسی شما توسط سفارت کشورتان تایید و ثبت شود. ازدواج همجنس گرایان در قطر مجاز نیست. امکان طلاق در قطر وجود دارد، اگرچه این روش هم سخت و هم غیر معمول است.

آیا مهاجران در قطر می‌توانند خانه بخرند؟

بیش از یک دهه است که مهاجران مجاز به خرید ملک آزاد و اجاره‌ای در قطر هستند. خرید ملک در قطر ممکن است با ویزای اقامت همراه باشد. دولت به صاحبان دارایی به ارزش حداقل 730000 ریال قطر و همچنین خانواده‌های آنها اقامت می‌دهد. کسانی که دارایی به ارزش 3. 65 میلیون ریال قطر دارند اقامت دائم از جمله مزایای بهداشتی و آموزشی را دریافت خواهند کرد.

در حالی که قیمت مسکن در سرتاسر جهان در پی شیوع کووید-19 سر به فلک کشیده است، اما در قطر پایین مانده است. ارزش سرمایه مسکونی در سه ماهه آخر سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد کمتر بود. افزایش عرضه بازار می‌تواند تقاضای سرمایه گذاران را در آستانه جام جهانی فوتبال 2022 جبران کند.

در اواسط سال 2021، میانگین ارزش یک واحد مسکونی 7238 ؤیال قطر در هر متر مربع بود. هزینه خرید برای یک آپارتمان استودیویی به مساحت 60 متر مربع، حدود 435000 ریال قطر برآورد می‌شود. اگر به دنبال زندگی طولانی مدت در قطر هستید، قیمت‌های پایین می‌تواند یک فرصت خرید باشد. وام مسکن در قطر در سال‌های اخیر آسان‌تر شده است. با این حال، به خاطر داشته باشید که مهاجران می‌توانند تنها تا 70 درصد از ارزش ملک را وام بگیرند.

آیا مهاجران در قطر می‌توانند خانه بخرند؟

زن بودن در قطر

قطر کشوری محافظه کار است، اما در چندین جبهه گام‌های تاریخی برداشته است. زنان می‌توانند در قطر رانندگی کنند. آنها همچنین می‌توانند رای دهند، در انتخابات شرکت کنند و به آموزش و اشتغال در تمام سطوح جامعه دسترسی داشته باشند. سواد زنان با 93. 5٪، درصد در قطر تقریباً برابر با مردان (94. 7٪) است. قطر در سال 1999 به زنان اجازه داد تا در کنار مردان رای دهند. زنان 51 درصد از نیروی کار را تشکیل می‌دهند. بالاتر از میانگین جهانی و بالاترین در جهان عرب است. و کارآفرینان زن موانع کمی برای راه اندازی کسب و کار در قطر پیدا خواهند کرد.

با این وجود، زمینه‌های بهبود باقی مانده است. در قطر، زنان مهاجر متوجه می‌شوند که از آزادی‌های مشابهی مانند کشور‌های دیگر برخوردار نیستند. گزارش شکاف جنسیتی جهانی 2021 مجمع جهانی اقتصاد، قطر را در رتبه 142 از 156 کشور قرار داده است. این گزارش به شکاف‌های جنسیتی در امید به زندگی و دسترسی به سلامت اشاره می‌کند. گزارش 2020 این کشور را در رتبه 135 قرار داده است.

زن بودن در قطر

در جامعه قطر، زنان تاکنون برای ازدواج، مسافرت یا تصمیم گیری در مورد فرزندان خود به اجازه قیم مرد نیاز داشته‌اند. به نظر می‌رسد که این موضوع در حال تغییر است و توانمندسازی زنان در دهه منتهی به 2030 تمرکز کلیدی داشته است. زنان در قطر نیازی به پوشاندن مو یا صورت خود ندارند. با این حال، همه – زن یا مرد – باید مطابق با سنت محلی لباس متواضعانه بپوشند.

سلامت زنان در قطر

در قطر، زنان مهاجر عموماً به خدمات بهداشتی عالی دسترسی دارند. برای اکثر افراد، وضعیت احتمالاً آینه کشور شما خواهد بود. شما می‌توانید منتظر کادر پزشکی خارجی آموزش دیده و تجهیزات پیشرفته باشید. چندین کلینیک و بیمارستان مخصوص زنان نیز وجود دارد. مهاجران معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی صادر شده توسط کارفرما هستند. میزان پوشش ممکن است به قرارداد شما بستگی داشته باشد، اما بیمه پایه باید بیشتر مسائل زنان را پوشش دهد. امید به زندگی برای زنان در قطر حدود 82 سال است.

سقط جنین تحت شرایط خاص قانونی است:

برای نجات جان مادر

جنین باید کمتر از چهار ماه سن داشته باشد یا این احتمال وجود داشته باشد که جنین با ناهنجاری‌های جدی و غیر قابل درمان متولد شود.

کمیته‌ای متشکل از سه متخصص پزشکی، از جمله یک متخصص در زمینه زنان و یک متخصص زنان و زایمان، باید این روش را در یک بیمارستان دولتی توصیه کنند.

داروهای ضد بارداری را می‌توان بدون نسخه خریداری کرد و نزدیک به 50 درصد از زنان قطری به طور مرتب از آنها استفاده می‌کنند. با این حال، قرص صبح روز بعد در کشور موجود نیست.

زنان در قطر

زایمان در قطر

زنان مهاجری که برای بچه دار شدن کشور قطر انتخاب می‌کنند از کلینیک‌ها و بیمارستان‌های با کیفیت بالا بهره‌مند خواهند شد. بر اساس گزارش آژانس کودکان سازمان ملل (یونیسف)، اکثر زنان (85٪) مراقبت‌های دوران بارداری را دریافت می‌کنند و همه (100٪) در هنگام زایمان یک مراقب ماهر دارند.

زایمان در قطر

 با بیمه درمانی در قطر آشنا شوید

خدمات زایمان در بیمارستان‌های دولتی در دسترس است. اما بسیاری از مهاجران، بیمارستان‌های خصوصی را برای خدمات سریع‌تر و یک پزشک از کشور خود انتخاب می‌کنند. البته، برای دسترسی به مراقبت‌های بیمارستانی خصوصی، باید هزینه‌ها را خودتان پرداخت کنید یا بیمه درمانی خصوصی داشته باشید. نوزادانی که در قطر از والدین مهاجر متولد می‌شوند، حق شهروندی قطر را ندارند.

 با بیمه درمانی در قطر آشنا شوید

 مرخصی زایمان در قطر

زنان شاغلی که در قطر زایمان می‌کنند از 50 روز مرخصی زایمان با حقوق برخوردار هستند. حداقل 35 روز از آن روز باید بعد از تولد گرفته شود. مادران می‌توانند درخواست مرخصی بدون حقوق اضافی کنند، اما این به صلاحدید کارفرمایان است. کارفرمایان نمی‌توانند یک کارمند را در زمانی که او در مرخصی زایمان است اخراج کنند. هیچ قانونی در مورد مرخصی پدر وجود ندارد، اما اکثر شرکت‌ها به پدران جدید سه تا پنج روز مرخصی با حقوق ارائه می‌دهند.

زندگی جوانان و خانواده‌ها در قطر چگونه است؟

قطر کشوری خانواده دوست است. از مراکز خرید گرفته تا رستوران‌ها، طیف وسیعی از امکانات و فعالیت‌های کودکان در دسترس است. به طور کلی، حقوق کودکان در قطر نسبتاً رعایت می‌شود. این کشور از بین 182 کشور و منطقه در فهرست حقوق کودکان 2021 رتبه 39 را دارد. رتبه‌بندی جهانی احترام به حقوق کودکان را اندازه‌گیری می‌کند و تا چه اندازه کشورها متعهد به بهبود هستند. با این حال، سازمان غیردولتی Humaniam می‌گوید که زمینه‌های نگرانی در قطر شامل تبعیض و این واقعیت است که یک کودک در سن هفت سالگی از نظر کیفری مسئول شناخته می‌شود.

زندگی جوانان و خانواده‌ها در قطر چگونه است؟

قطر همچنین در بین 181 کشور در رتبه 32 در شاخص توسعه جهانی جوانان قرار دارد که بالاتر از بریتانیا و امارات است اما پس از سنگاپور و هلند قرار دارد. این شاخص پیشرفت جوانان 15 تا 29 ساله را با بررسی شاخص‌های کلیدی اندازه گیری می‌کند:

تحصیلات

اشتغال و فرصت

سلامتی و تندرستی

برابری و شمول

مشارکت سیاسی و مدنی

صلح و امنیت

آموزش کودکان مهاجر در قطر

دانش‌آموزان در قطر در نظرسنجی OECD/PISA 2018 در مورد استانداردهای آموزشی در میان نوجوانان 15 ساله کمتر از میانگین رتبه‌بندی شده‌اند . این نظرسنجی سواد خواندن، ریاضیات و علوم را دنبال می‌کند. دختران به طور کلی در هر سه معیار بهتر از پسران رفتار می‌کنند. نابرابری‌های بزرگی بین دانش‌آموزان با بالاترین و پایین‌ترین عملکرد وجود دارد.

مدارس دولتی در قطر رایگان هستند، اما عمدتاً به زبان عربی در دسترس هستند. بنابراین، مهاجران تمایل دارند مدارس خصوصی را انتخاب کنند که جوامع بین المللی خاص را هدف قرار داده و اغلب توسط مؤسسات جهانی معتبر هستند. برای والدین، آنها آرامش خاطر را ارائه می‌دهند که فرزندانشان می‌توانند راحت‌تر به مدارس کشور خود منتقل شوند – یا در سیستم‌های جهانی مانند مدرک بین المللی ادامه دهند.

مدارس در قطر

وضعیت مراقبت‌های بهداشتی برای مهاجران در قطر چگونه است؟

سیستم مراقبت‌های بهداشتی قطر به طور کلی مورد توجه قرار می‌گیرد. از میان 83 کشور در فهرست مراقبت‌های بهداشتی Numbeo در سال 2021 در رتبه بیستم قرار دارد. این سه پله کمتر از آلمان (17)، اما بالاتر از همسایه امارات (34) است.

از سوی دیگر، شاخص رفاه لگاتوم، قطر را در بین 167 کشور در رتبه 39 قرار داده است. عوامل در نظر گرفته شده شامل طول عمر، مداخلات پیشگیرانه، سیستم‌های مراقبت و خطرات رفتاری است. به طور کلی، استانداردهای مراقبت‌های بهداشتی در قطر بالا هستند. به عنوان مثال، در طول همه گیری اخیر COVID-19، قطر به نرخ واکسیناسیون 83 درصد دست یافته است . تا اکتبر 2021، بیش از 1. 6 میلیون واکسن به ساکنان ارائه شده است.

وضعیت مراقبت‌های بهداشتی برای مهاجران در قطر چگونه است؟

به ازای هر 1000 نفر در قطر تقریباً 2. 5 پزشک وجود دارد. پزشکان عمومی عمومی عمدتاً در مراکز و کلینیک‌های مراقبت‌های بهداشتی اولیه کار می‌کنند، در حالی که پزشکان عمومی خصوصی به احتمال زیاد مطب خود را دارند. اگر از مراقبت‌های بهداشتی عمومی استفاده می‌کنید، برای مراجعه به متخصص نیاز به ارجاع پزشک عمومی دارید. در حالی که معمولاً می‌توانید با یک متخصص خصوصی بدون مراجعه وقت ملاقات بگیرید.

پزشک ایرانی

اکثر پزشکان انگلیسی صحبت می‌کنند. بسیاری از پزشکان در قطر مهاجر هستند، بنابراین برای یافتن پزشک از کشور خود مشکلی ندارید. شما می‌توانید از طریق شورای پزشکان مراقبت‌های بهداشتی، سفارت کشورتان، یا بیمه سلامت خود، یک پزشک در قطر پیدا کنید .

از ماه مه 2022، همه غیرقطری‌هایی که در این کشور اقامت دارند یا به این کشور سفر می‌کنند باید از بیمه درمانی خصوصی استفاده کنند. قانون جدید اجباری بیمه برای مهاجران با هدف توسعه‌بخش بهداشت و کاهش بار خدمات عمومی است. کارفرمایان طبق قانون بیمه درمانی اولیه را ارائه می‌کنند، اما مهاجران ممکن است بخواهند بسته‌های موجود را تکمیل کنند. ارائه دهندگان بیمه درمانی زیر سیاست‌های سازگار با مهاجران را ارائه می‌دهند:

آلیانز کر

سیگنا گلوبال

پزشکان قطر

بدترین وجه در مورد زندگی در قطر چیست؟

قطر کشوری ثروتمند است که اغلب به شکلی ظاهری چنین است. اتباع و مهاجران از یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان برخوردار هستند – اگر ابزار لازم برای انجام این کار را داشته باشند. نابرابری‌های درآمدی به طور گسترده قابل مشاهده است. بر اساس پایگاه داده جهانی نابرابری، 1 درصد از جمعیت از 23. 6 درصد درآمد ملی قطر برخوردار هستند. 50 درصد فقیرترین ساکنان، 2. 1 درصد از ثروت ملی را بین خود تقسیم کردند. این تفاوت‌های درآمدی در زندگی روزمره خود را نشان می‌دهد. مهاجران ثروتمند می‌توانند در یک حباب زندگی کنند. به عنوان مثال، الکل فقط با قیمت‌های نسبتاً بالا در هتل‌ها و بارهای دارای مجوز موجود است.

قطر

با این حال، با توجه به مسائل حقوق بشری که در آستانه جام جهانی فوتبال 2022 مورد بررسی قرار می‌گیرند، اوضاع می‌تواند به سرعت بهبود یابد. دما در تابستان می‌تواند حدود 50 درجه سانتیگراد باشد. با این حال، زمستان‌های گرم زمان مناسبی برای کشف زندگی در فضای باز قطر است.

مزیت‌های مهاجرت به قطر

جامعه قطری متنوع و پذیرا است و شهروندان آن مهمان نواز و سخاوتمند هستند. مهاجران دوست پیدا می‌کنند و با افرادی از سراسر جهان ارتباط برقرار می‌کنند.

مزیت‌های مهاجرت به قطر

به عنوان یک امتیاز، هیچ کمبودی در رویدادهای ورزشی و سرگرمی وجود ندارد. به فرمول یک، تنیس و فوتبال فکر کنید.

مانند امارات متحده عربی، قطر نیز بر استفاده از ثروت نفت و گاز خود به نفع مردم خود تمرکز کرده است. در نتیجه، این کشور اغلب به سرعت از فناوری‌های جدید – حتی برای خدمات اولیه – استفاده می‌کند. برای مهاجران، این فرصتی است تا از گسترش فناوری‌های پیشرفته در زندگی و محل کار بهره‌مند شوند.

در نهایت، نرخ پایین جرم و جنایت و امنیت بالا حتی در شب دلایل دیگری برای مهاجرت مهاجران به قطر است.

کشور قطر

سخن پایانی

در این مقاله مزیت‌ها و مواردی که باید در زمان مهاجرت و زندگی در قطر مد نظر قرار دهید را بررسی کردیم. کشور قطر به دلیل نزدیکی به ایران یکی از اصلی‌ترین کشور‌ها برای مهاجرت است در سال‌های اخیر سفر به قطر و مهاجرت ایرانیان به این کشور رشد قابل توجهی داشته است.

درباره ی sa_zargarian

مطلب پیشنهادی

بهترین هتل‌های قطر

قطر در چند دهه گذشته شاهد رشد چشمگیری بوده است و از یک کشور کویری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *