شنبه , 2 تیر 1403 - 6:35 بعد از ظهر

زندگی در عمان

با توجه به اینکه جمعیت کشور عمان کم است و فرصت‌های کاری و تجاری در این کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی آن زیاد هستند، عمان در سال‌های اخیر به ییک از کشور‌های محبوب برای زندگی تبدیل شده است. مهاجرت به عمان شما را به گوشه‌ای کمتر شناخته شده از خاورمیانه می‌برد. بر خلاف امارات متحده عربی، عمان کشور همسایه آن شهرت زیادی بین مردم برای تجارت و گردشگری ندارد اما در سال‌های اخیر محبوبیت آن افزایش پیدا کرده است، به طوری که تعداد سالانه گردشگران عمان از حدود دو میلیون در سال 2012 به بیش از سه میلیون در سال 2016 افزایش یافته است.

زندگی در عمان

موقعیت جغرافیایی کشور عمان

با زندگی در عمان، به گوشه جنوب شرقی شبه جزیره عربستان، بین یمن و امارات نقل مکان خواهید کرد. این کشور همچنین مرز زمینی با عربستان سعودی دارد، جایی در تپه‌های شنی روب الخالی، بزرگترین بیابان شنی جهان.

مساحت عمان تقریباً برابر با لهستان یا ایالت کانزاس ایالات متحده است. این کشور به چهار استان و پنج منطقه تقسیم می‌شود که از 61 ناحیه تشکیل شده‌اند. بیشتر مهاجران در پایتخت عمان، مسقط مستقر می‌شوند که برای خود یک استان است. علاوه بر این، جمعیت زیادی خارج نشین در صلاله، در جنوبی‌ترین استان ظفار، وجود دارند.

H2 موقعیت جغرافیایی کشور عمان

 دریافت ویزای عمان

اگر قبل از سفر خود مطمئن هستید که تنها برای یک سفر کاری به عمان می‌روید، باید نوع ویزای خود را مشخص کنید، دو نوع ویزای برای بازدید از عمان وجود دارد ویزایی که اجازه یکبار بار ورود به این کشور را به شما می‌دهد و ویزایی دیگر که چندگانه است.

ویزای توریستی یکبار ورود را می‌توان در تمامی نمایندگی‌های عمان در خارج از کشور دریافت کرد. معمولاً یک ماه اعتبار دارد و با مراجعه به اداره کل گذرنامه و اقامت برای یک ماه دیگر قابل تمدید است.

اتباع کشورهای منتخب می‌توانند به سادگی ویزای بازدید را پس از ورود به تمام نقاط ورودی رسمی دریافت کنند. هر کس دیگری برای اعطای ویزا باید یک بسته توریستی از یک آژانس مسافرتی مورد تایید رسمی دریافت کند. لطفاً از نزدیکترین سفارت یا کنسولگری عمان بپرسید که کدام مقررات برای شما اعمال می‌شوند. شما می‌توانید تحت شرایط مشابه ویزای چند بار ورود دریافت کنید. این ویزا تا یک سال اعتبار دارد و به شما امکان می‌دهد برای اقامت چند هفته‌ای هر کدام به مدت سه هفته وارد کشور عمان شوید.

H2 دریافت ویزا عمان

شرایط ویزای کاری عمان

اگر مایل به استخدام در عمان هستید، فقط می‌توانید تحت سیستم حمایت مالی ویزا این کار را انجام دهید. برای واجد شرایط بودن، باید یک تبعه خارجی بین 21 تا 60 سال داشته باشید و یک پیشنهاد شغلی تایید شده از یک شرکت در عمان داشته باشید. کارفرمای آینده شما اسپانسر ویزای شما می‌شود.

کارفرمای شما باید از وزارت نیروی انسانی مجوز کار درخواست کند. گاهی اوقات، نیاز است کارفرمای شما با یک انجمن حرفه‌ای در زمینه شغلی شما (به عنوان مثال، در بخش مراقبت‌های بهداشتی) تماس بگیرند. بخش منابع انسانی معمولاً به شما اطلاع می‌دهد که چه مدارکی را برای این بخش از فرآیند درخواست نیاز دارند.

علاوه بر مجوز رسمی کار، مدارک زیر معمولاً برای درخواست ویزای کار مورد نیاز هسند:

پاسپورت معتبر (اصل و کپی)

چندین عکس در اندازه پاسپورت

گواهی سلامت از کلینیک خارجی تایید شده و تاییدیه وزارت بهداشت

همسر و فرزندان زیر 21 سال دارنده ویزای کار می‌توانند درخواست ویزای ملحق شدن به خانواده را ارائه دهند، مشروط بر اینکه کارمند حداقل دستمزد ماهانه 300 OMR داشته باشد، فرد شاغل در یک شغل ارشد در عمان کار کند و در مسکن اجاره‌ای زندگی کند، به نام خود یا کارفرمایشان. این ویزا به اعضای خانواده اسپانسر اجازه می‌دهد در عمان اقامت کنند اما در آنجا کار نکنند.

برای درخواست موفقیت آمیز ویزا، هر دو طرف باید یک کپی از گذرنامه خود را ارائه کنند و کارمند باید کپی کارت کار / اقامت معتبر خود، یک کپی از قرارداد اجاره خود و همچنین مدرک درآمد خود را ضمیمه کند. برای مثال، فرم امضا شده توسط وزارت نیروی انسانی در مورد حقوق کارمند یا شش ماه صورتحساب بانکی باشد. متقاضی همچنین باید دو قطعه عکس گذرنامه رنگی را همراه داشته باشد.

مهمتر از همه، شما باید مدرکی مبنی بر رابطه، به عنوان مثال یک کپی تایید شده از ازدواج یا گواهی تولد، که هم توسط سفارت شما و هم وزارت امور خارجه تایید شده باشد، ارائه دهید. در نهایت، برای ملیت‌های خاص، الزامات گواهی سلامت برای اعضای خانواده نیز اعمال می‌شود. برای جزئیات بیشتر در مورد الزامات، و همچنین سایر انواع ویزا (مانند ویزاهای دانشجویی، سرمایه‌گذار یا تحقیقاتی)، لطفاً با نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری عمان یا پلیس سلطنتی عمان تماس بگیرید.

H3شرایط ویزای کاری عمان

پس از ورود به عمان، مهاجران باید کارت ملی خود را دریافت کنند برای دریافت این کارت شما باید شخصاً در اداره کل وضعیت مدنی پلیس سلطنتی عمان درخواست دهید. معمولاً به مدارک زیر نیاز دارید:

گذرنامه

گواهی پزشکی

فرم درخواست

مجوز کار شما و مجوز از وزارت نیروی انسانی (برای کارمندان مهاجر در بخش خصوصی)

نامه‌ای از کارفرمای شما (برای مهاجران در بخش دولتی)

همچنین باید اثر انگشت خود را گرفته و امضای الکترونیکی خود را به اشتراک بگذارید. از آنجایی که شرایط درخواست ممکن است در معرض تغییر باشد، برای اطلاعات به روز در مورد روند درخواست اسناد شناسایی با کارفرما یا پلیس خود تماس بگیرید. کارت اقامت برای دسترسی به انواع خدمات دیگر بسیار مهم است. بنابراین، باید در اسرع وقت پس از ورود به عمان – حداکثر ظرف 30 روز پس از ورود به کشور، آن را دریافت کنید.

H3شرایط ویزای کاری عمان 1

کانون مهاجران عمان: مسقط

مسقط، پایتخت، یک فرمانداری کامل را تشکیل می‌دهد که تقریباً 1. 5 میلیون نفر در منطقه شهری (از آگوست 2017) در آن زندگی نمی‌کنند، که جمعیت قابل توجه مهاجران حدود 950000 نفر را شامل می‌شود. مساحت 1500 کیلومتر مربعی این استان شامل شش بخش (یعنی مناطق: مسقط، مطرح، بوشر، عصیب، الامرات و قریات) و محله‌های مختلف است. جاذبه های عمان معمولا در مسقط قرار دارند.

این شهر مرکز تجاری و مالی عمان، مقر نمایندگی‌های خارجی، و یک مرکز تجاری با یک بندر شلوغ است – اگرچه بندر اخیرا در حال تبدیل شدن از یک بندر تجاری به بندری برای کشتی‌های کروز با اسکله‌ای متمرکز بر گردشگری است.

صلاله

در خارج از استان مسقط، صلاله بزرگترین شهر است. قلب ظفار، استانی در جنوب، به دلیل درختان کندر زیبا و همچنین شهری است که سلطان فعلی عمان در آن متولد شده است. جدا از این ادعای شهرت، صلاله به دلیل منطقه آزاد و بندر باری خود نیروی کار قابل توجهی را نیز جذب می‌کند. به دلیل موقعیت مناسب با دسترسی آسان به دریا، کوه و صحرا، گردشگری یک عامل اقتصادی مهم برای تجارت در منطقه است.

H3صلاله

گزینه‌های محدود خرید ملک برای مهاجران

خرید ملک توسط اتباع خارجی در عمان پیشرفت نسبتا جدیدی در قوانین عمان است. تا سال 2004، همه این خریدها برای اتباع غیر شورای همکاری خلیج فارس (یعنی افرادی که شهروند بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی یا امارات نبودند) ممنوع بود.

اتباع خارجی می‌توانند زمین یا املاک واقع در مجتمع‌های توریستی به اصطلاح یکپارچه (ITC) را خریداری کنند که به آنها حقوق اقامت خودکار اعطا می‌کند. با این حال، از سال 2017، برنامه‌هایی وجود دارد که احتمالاً این محدودیت را کاهش داده و به مهاجران اجازه می‌دهد ملک خارج از ITC را نیز خریداری کنند. با این حال، اگر قصد سرمایه گذاری در توسعه ملک یا ایجاد یک خانه برای تعطیلات در عمان را دارید، احتمالاً اجاره گزینه بهتری برای مهاجرانی است که به دنبال خانه موقت هستند.

یک قرارداد اجاره معمولی معمولاً برای یک سال معتبر است و می‌تواند برای مدت مشابهی تمدید شود. با این حال، توجه داشته باشید که مرسوم است حداقل سه ماه یا یک سال پیش اجاره را پرداخت کنید. اگر بنا به دلایلی مجبور به خروج زودهنگام از کشور شوید، این مبلغ پرداختی مسترد نخواهد شد.

H3گزینه‌های محدود خرید ملک برای مهاجران

هزینه زندگی در عمان چقدر است؟

خوشبختانه هزینه زندگی در عمان نسبتا پایین است. در نظرسنجی Mercer Cost of Living Survey 2017، مسقط رتبه 92 را از 209 مقصد مهاجرتی در سراسر جهان کسب کرد. این باعث می‌شود که یکی از کم هزینه ترین شهرهای خاورمیانه باشد، به عنوان مثال، دبی و ابوظبی در 25 شهر برتر قرار دارند.

یکی از مشکلات زندگی مهاجران در عمان نبود امنیت شغلی به دلیل سیاست “عمانی سازی” دولت است که ساکنان محلی را به کارمندان خارجی ترجیح می‌دهد. همچنین رکود اقتصاد عمان و افزایش بیکاری به دلیل قیمت‌های پایین نفت از سال 2015 به بعد بوده است. والدین همچنین باید هزینه‌های بالای مدارس بین المللی یا خصوصی برای کودکان مهاجر را در نظر بگیرند: در مطالعه Expat Insider در سال 2017، 45 درصد از پاسخ دهندگان دارای فرزند در عمان تحصیل را گران می‌دانند. بنابراین در طول مذاکرات حقوق و دستمزد، باید سعی کنید هزینه‌های تحصیل را به عنوان بخشی از امتیازات خود در نظر بگیرید.

علاوه بر این، در حالی که بیمه درمانی بخشی از اکثر قراردادهای کاری برای مهاجران است، برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی ارائه شده توسط کارفرمایان اغلب کلینیک‌های خاص، درمان مسائل مربوط به سلامت روان یا مراقبت‌های دندانی را حذف می‌کنند. پس هزینه بیمه درمان تکمیلی را از محاسبات بودجه خود خارج نکنید!

کیفیت زندگی در عمان طی سال‌ها به‌طور پیوسته در حال افزایش بوده است: در نظرسنجی Expat Insider در سال 2017، عمان در سال 2014 در بین 61 کشور در رتبه 43 قرار گرفت. مهاجران به ویژه از امنیت شخصی و آرامش محلی خود راضی هستند: فقط حدود 2٪ در مورد این عوامل چیزی منفی برای گفتن داشتند، در حالی که میانگین جهانی به ترتیب 11٪ و 12٪ است. به طور مشابه، مسقط همچنین در بررسی کیفیت زندگی مرسر در سال 2016 در بین 230 شهر در رتبه 29 قرار گرفت.

متأسفانه، عمان نمی‌تواند این نتایج عالی را در همه جنبه‌ها در مورد کیفیت زندگی حفظ کند. مسقط امکانات کلان شهرهایی مانند تورنتو یا سنگاپور یا استعداد مکان‌هایی مانند وین یا هونولولو را ندارد.

H2هزینه زندگی در عمان چقدر است؟

تفریحات شبانه در عمان

زندگی شبانه در عمان مانند کشورهای غربی نیست، اما این بدان معنا نیست که شما اوقات خوبی را سپری نمی‌کنید. بیشتر بارها و در هتل‌هایی مانند The Grand Hyatt قرار دارند. هزینه آبجو و مشروبات الکلی در عمان کمی گران است، موسیقی زنده یکی از جاذبه‌های اصلی زندگی شبانه در عمان است. افرادی که موسیقی‌های زنده را می‌نوازند معمولا عرب یا هندی هستند که آهنگ‌های محلی و کاورهای غربی را اجرا می‌کنند. اگر هزینه هتل برای شما زیاد است می توانید ریزورت های مناسبی را در عمان پیدا کنید، ریزورت های عمان کیفیت بالایی دارند.

مانند اکثر کشورهای منطقه، مردم عمان در مقابل پذیرش افراد غریبه برای زندگی در کنار خود محافظه کار هستند. بیشتر مردان و زنان تنها به ملاقات با مسلمانان علاقه مند هستند. در عمان دختران اغلب تا زمان ازدواج با والدین خود زندگی می‌کنند. جمعیت مهاجران غربی در عمان بسیار زیاد است که سازمان‌ها و جوامع متعددی را شکل داده‌اند.

قوانین کشور عمان

جمعه و شنبه در عمان به جای شنبه و یکشنبه آخر هفته در نظر گرفته می‌شود.

درآمد اتباع خارجی معاف از مالیات است.

مسقط به عنوان یکی از امن ترین شهرهای خاورمیانه در نظر گرفته می‌شود.

عمان یکی از کشورهای لیبرال در خاورمیانه است، اما در مقایسه با کشورهای غربی همچنان بسیار محافظه کار هستند.

از حرکات نامنظم دست یا هر چیزی که ممکن است بی ادبانه به نظر برسد خودداری کنید.

دست دادن در ملاء عام غیر معمول است و ترجیحا نباید این کار را انجام دهید.

H2 تفریحات شبانه در عمان

هزینه زندگی در عمان

اگر می‌خواهید مانند یک مهاجر معمولیدر عمان زندگی کنید، هزینه کلی زندگی در عمان کاملاً شبیه به اکثر کشورهای اروپایی است. فقدان مالیات به طور کلی تأثیر عمده‌ای بر هزینه برخی از اقلام بزرگ مانند اتومبیل دارد. هزینه خرید و یا اجاره خانه در عمان کمی بالا است. اما هزینه مدرسه و خدمات شهری در عمان رایگان هستند. هزینه‌های اصلی شما در عمان غذا و سفر هستند که می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. اگر غذا و لباس بین‌المللی را ترجیح می‌دهید، باید هزینه بیشتری بپردازید، در غیر این صورت، همیشه می‌توانید به دنبال وسایل محلی بروید. بانک‌های بین المللی زیادی در عمان وجود دارند که MasterCard، Visa، Discover و Union Pay را می‌پذیرند. سیستم‌های بانکداری آنلاین از جمله PayPal نیز منابع خوبی برای کمک به بانکداری آنلاین و هزینه‌ها هستند.

H2 هزینه زندگی در عمان

پوشیدن مردم عمان

در عمان قوانین خاصی برای پوشش وجود ندارد اما مشابه کشور‌های اروپایی نمی‌توانید هر لباسی بپوشید. بهتر است لباس‌های پوشیده تر بپوشید و به فرهنگ مردم محلی احترام بگذارید. شما می‌توانید لباس‌های ساحلی را فقط در ساحل بپوشید. به صورت کلی چه برای مردان و چه برای زنان توصیه می‌شود تا از لباس‌های آستین بلند و شلوار استفاده می‌شود.

پوشش مردم عمان در ماه رمضان

ماه رمضان یکی از ماه‌های خاص برای مسلمانان جهان است در این ماه مردم عمان نیز قوانین سخت گیرانه تری برای پوشش خود دارند، زنان و مردان هر دو باید لباسی بپوشند که شانه و زانوهایشان پوشیده باشد. شلوارک و دامن بالای زانو اکیداً ممنوع است حتی اگر خارجی هستید، مقامات محلی می‌توانند جلوی شما را بگیرند.

رفت و آمد و مسافرت در عمان

در عمان مترو یا سیستم راه آهن ایجاد نشده است، بنابراین تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها منبع اصلی حمل و نقل مسافران هستند. اغلب افرادی که عمان را برای زندگی انتخاب میکنند برای سفر در داخل این کشور خودروهای لوکس خارجی را به صورت روزانه و یا هفتگی اجاره میکنند. متأسفانه، اوبر هنوز وارد بازار عمان نشده است.

گردشگری

بین رشته کوه‌های دیدنی و بیابان‌های مسحور کننده، مسافران و گردشگران همیشه می‌توانند چیز جدیدی برای دیدن در عمان پیدا کنند. زمانی که در عمان هستید، می‌توانید به یک سافاری در صحرا بروید، از لانه‌سازی لاک‌پشت‌های دریایی دیدن کنید یا زمانی را برای بازدید از مساجد و قلعه‌های اطراف خود اختصاص دهید. ترکیبی از فرهنگ غنی، زیبایی طبیعی و سنت دریایی، عمان را به یک مقصد مانسب برای زندگی تبدیل کرده است.

حقایق جالب در مورد عمان

عمان در دوران کتاب مقدس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان بود. ثروت از تجارت بخور، به ویژه کندر به دست آمد.

مردان عمانی همیشه با یک خنجر منحنی سنتی که به خنجر یمنی معروف است دیده می‌شوند.

در طول قرن هجدهم، پایتخت عمان مسقط به یک پست تجاری ثروتمند بین هند و شرق آفریقا تبدیل شد و حتی کنترل سیاسی چندین منطقه شرق آفریقا را به دست آورد که شامل جزیره افسانه‌ای زنگبار نیز می‌شود.

کشور عمان به عنوان یکی از کشرو‌های اصلی پرورش اسب اصیل عرب شناخته می‌شود.

عمان کشور نسبتا امنی است. اگرچه حاکم فعلی سلطان قابوس بن سعید – که در سال 1970 به سلطنت رسید – یک حاکمیت عمدتاً خودکامه را در عمان ایجاد کرده است، این کشور در طول بهار عربی شاهد ناآرامی‌های سیاسی بسیار کمتری نسبت به سایر کشورهای خاورمیانه بود. مهاجرانی که به عمان مهاجرت می‌کنند دلایل کمی برای ترس از بحران سیاسی ناگهانی دارند. با این حال، همچنان توصیه می‌شود که از تظاهرات مختلف در عمان به عنوان یک مقیم خارجی اجتناب کنید.

جنایت خشونت آمیز در عمان نادر است، بنابراین رعایت برخی نکات ایمنی کلی کافی است:

وارد محله‌های ناآشنا یا مناطق متروک نشوید.

پس از تاریکی هوا سفر نکنید، به خصوص تنها.

به اشیای با ارزش خود توجه کنید

علاوه بر این، غیر مسلمانانی که به عمان می‌روند باید به ابادیسم، مذهب محلی مردم عمان احترام بگذارند. این بدان معناست که در ماه رمضان از خوردن، آشامیدن یا سیگار کشیدن د ملاء عام خودداری کنید، و در خارج از سواحل و محوطه استخر، لباس‌های باز نپوشید. به طور کلی، کارمندان خارجی که به عمان می‌روند، از امنیت و مهمان نوازی این کشور قدردانی می‌کنند. پاسخ دهندگان مطالعه Expat Insider 2017 حتی عمان را از نظر سهولت اقامت در رتبه ششم از 65 کشور جهان قرار داده‌اند.

زبان مردم عمان

زبان رسمی عمان عربی است و عربی در عمان به لهجه‌های مختلف صحبت می‌شود، که نتیجه تنوع این کشور را منعکس می‌کند. در عمان حدود 7 یا 8 گویش مختلف عربی وجود دارد، اما رایج ترین آنها عربی عمانی و عربی خلیجی است. شهری و مهری دو زبان عربی جنوبی هستند که بومیان جنوب عمان به این زبان صحبت میکنند.

بدون پرداختن به جزئیات، تقریباً 7 زبان دیگر در عمان به جز زبان عربی رایج است. خوشبختانه زبان انگلیسی توسط اکثر مردم عمان، به ویژه کسانی که در مناطق توریستی هستند، قابل درک است. به علاوه، به دلیل فرصت‌های تدریس و به دلیل اینکه عمان یک مقصد مسافرتی محبوب است، جمعیت مهاجر زیادی در این کشور وجود دارد. انگلیسی همچنین زبان جهانی تجارت است، بنابراین اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید می‌توانید برای تدریس این زبان در عمان یا حتی استخدام در انواع مشاغل مختلف در عمان اقدام کنید.

از آنجایی که بخش بزرگی از عمان را بیابان تشکیل می‌دهد، جمعیت کشور عمان نسبتاً کم است و گرایش مشخصی به سمت شهرنشینی در بین مردم وجود دارد. حدود 4. 6 میلیون نفر در عمان زندگی می‌کنند، عمدتاً در شهرها، تخمین زده می‌شود که 45٪ از ساکنان عمان، ساکنان خارجی هستند. در حالی که در دهه گذشته افزایش سریعی در جمعیت مهاجر در عمان وجود داشته است – در سال 2010، کمتر از 30٪ از جمعیت متولد شده در عمان بومی این کشور بودند.

نیروی کار خارجی که از بنگلادش، هند، پاکستان، اتیوپی، اندونزی، فیلیپین، مصر، نپال و سری‌لانکا می‌آیند، بخش مهمی از اقتصاد عمان هستند. جامعه بسیار کمتری از مهاجران اروپایی و آمریکایی وجود دارد.

زبان رسمی عربی است، انگلیسی به طور گسترده‌ای در عمان درک و صحبت می‌شود، به ویژه در پایتخت و دنیای تجارت، عمان حتی در نظرسنجی Expat Insider 2017 در رتبه نهم از 65 کشور قرار دارد، وقتی صحبت از سهولت زندگی در خارج از کشور بدون مهارت زبان محلی می‌شود. به دلیل تعداد زیاد کارگران خارجی، زبان‌های فارسی، سواحیلی و زبان‌های مختلف جنوب آسیا مانند بلوچی، سندی و اردو نیز در سرتاسر عمان بویژه در شهرها شنیده می‌شوند.

سیستم بهداشتی در عمان

عمان دارای بیمارستان‌های دولتی مدرن و بیمارستان‌های خصوصی درجه یک است. اغلب داروخانه‌های محلی در عمان به صورت 24 ساعته باز هستند و همه بیمارستان‌ها دارای کارکنان انگلیسی زبان هستند. نگران موانع زبانی نباشید، در بیمارستان‌های عمان خدمات پزشکی در سطح خوبی ارائه می‌شوند و جای نگرانی وجود ندارد.

دین مردم عمان

دین رسمی عمان اسلام است که 86 درصد از کل جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. اکثریت جمعیت را مسلمانان اباضی، شیعه یا سنی تشکیل می‌دهند. بزرگترین اقلیت مذهبی هندو است که تنها 13 درصد از کل جمعیت را تشکیل می‌دهد.

آب و هوای عمان

برای دماهای گرمسیری آماده باشید، هر کسی که به عمان می‌رود باید برای شرایط آب و هوایی نسبتاً گرم آماده باشد. در دشت ساحلی حاصلخیز Al Batinah، دمای نیمه گرمسیری عمان بین 22 درجه سانتیگراد تا 25 درجه سانتیگراد در زمستان است این دما به 40 درجه سانتیگراد در ماه‌های تابستان از ژوئن تا سپتامبر می‌رسد.

همانطور که در آب و هوای بیابانی معمول است، دما می‌تواند به شدت بین روز و شب متفاوت باشد، به خصوص هر چه بیشتر به سمت مرکز عمان بروید در امتداد ساحل، هوا بیشتر مرطوب است تا گرم و خشک. وقتی باد شمال از صحرا می‌وزد، دما افزایش می‌یابد

در حالی که بقیه کشور عمان عمدتاً دارای آب و هوای بیابانی است، مهاجرانی که به سمت جنوب عمان حرکت می‌کنند با شگفتی روبرو می‌شوند. ظفار یک منطقه گرمسیری است که به شدت تحت تأثیر بادهای موسمی ( چاریف ) قرار گرفته است. پس از بارش شدید باران، این استان به یک واحه سرسبز در شکوفه کامل تبدیل می‌شود – یک شگفتی از طبیعت که بازدیدکنندگان را از سراسر کشور به خود جذب می‌کند.

H2 آب و هوای عمان

سخن پایانی

اگر به دنبال مهاجرت هستید، زندگی در عمان می‌تواند گزینه خوبی برای شما باسد فرصت‌های شغلی در عمان فراوان هستند و با توجه به اینکه جمعیت بومیان این کشور زیاد نیست می‌توانید کار خوبی در این کشور داشته باشید. عموم پروژه‌های بین المللی و تجارت‌های بزرگ در عمان توسط افراد خارجی اداره می‌شود. اگر می‌خواهید برای زندگی در عمان برنامه ریزی کنید بهتر است در ابتدا سفری به عمان داشته باشید تا از نزدیک با شرایط این کشور و آب و هوای آن آشنا شوید.

درباره ی sa_zargarian

مطلب پیشنهادی

راهنمای سفر به عمان

عمان شاید نزدیک ترین کشور به مفهوم سنتی شبه جزیره عربستان باشد.  پایتخت عمان مسقط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *