سه شنبه , 5 تیر 1403 - 11:14 بعد از ظهر

مقایسه کوش آداسی و آنتالیا

مقایسه کوش آداسی و آنتالیا

کوش-آداسی-بهتره-یا-آنتالیا Kusadasi or Antalya
Kusadasi or Antalya

بریم کوش آداسی یا آنتالیا، این یکی از سوال های رایجی است که علاقه مندان سفر به شهرهای مختلفی آن را میپرسند.

در این مقاله مطالبی را برای شما آماده کرده ایم که جواب این سوالتان را دریافت کنید.

فصل تابستان زمانی است که افراد علاقه فراوانی برای رزرو تورهای کوش آداسی و آنتالیا نشان میدهند اما این دو قسمت دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند که در ادامه متوجه آنها می‌شوید.

برای رزرو تور آنتالیا کلیک کنید

مقایسه آنتالیا و کوش آداسی

آنتالیا و کوش آداسی هر دو مقصدی ساحلی هستند که در هرکدام میتوانید تفریحات آبی مختلفی را تجربه کنید.

آنتالیا از لحاظ جمعیت شلوغ تر از کوش آداسی و از لحاظ هتل و امکانات تفریحی آنتالیا کمی لوکس تر و لاکچری تر از کوش آداسی می‌باشد، اما در هردوی این شهر ها میتوانید تفریحات مشابهی را تجربه کنید.

به طور کلی تقریبا اکثر شهر های ترکیه ازجمله توریستی ترین کشور های جهان به حساب می‌آیند که آنتالیا و کوش آداسی هم از این قائله مستثنی نیستند. البته این دو مقصد خیلی برتری نسبت به یکدیگر ندارند و دارای تفریحات مشابهی هستند.

آب و هوای کوش آداسی و آنتالیا

اگر بخواهیم یک تعریفی از شرایط آب و هوایی آنتالیا و کوش آداسی دشته باشیم باید به این موضوع اشاره کنیم که این دو شهر ساحلی هستند و آب و هوایی مرطوب دارند اما با این تفاوت که هوای کوش آداسی کمی مرطوب تر از آنتالیا است.

هتل های آنتالیا بهتر است یا کوش آداسی

مقایسه هتل های آنتالیا و کوش آداسی
مقایسه هتل های آنتالیا و کوش آداسی

آنتالیا و کوش آداسی، هردو شهر های توریستی ای هستند که هرکدام دارای هتل های متعددی می‌باشند.

اما سوال اینجا است که کدام یک از این شهر ها دارای هتل های بهتری هستند.

یکی از دلایل محبوبیت تور های آنتالیا وجود هتل های All و UAll متفاوتی است که باعث معوف شدن این مقصد شده است.

اما در کوش آداسی هم میتوانید هتل های لوکس 5 ستاره و با کیفیتی پیدا کنید که اقامت لذت بخشی را برای شما برقرار میکنند.

مقایسه حمل و نقل عمومی در آنتالیا و کوش آداسی

در رابطه با سیستم حمل و نقل عمومی آنتالیا و کوش آداسی باید گفت که آنتالیا به این دلیل که در مرکز شهر قرار دارد داری سیستم حمل و نقل کامل تر و در دسترس تری نسبت به کوش آداسی است. در آنتالیا میتوانید برای جابجایی در سطح شهر از اتوبوس، کشتی و دلموش استفاده کنید. اما در کوش آداسی می‌توانید از دلموش و اتوبوس برای جابجایی در سطح شهر استفاده کنید. یکی دیگر از روش هایی که میتوانید برای جابجایی در کوش آداسی استفده کنید کشتی های کنار ساحل آن است که شما را به جزایر کوچک اطراف میبرند.

هزینه سفر به کوش آداسی و آنتالیا

یکی از مهم ترین سوال ها در رابطه با مقایسه کوش آداسی و آنتالیا این است که کدام یک از این شهر ها هزینه های کم تری نسبت به یکدیگر دارند.

البته هدف از صحبت در رابطه با این موضوع برسی هزینه های جانبی سفر است که شامل هزینه خرید تور و رزرو هتل نمیشود و بیشتر منظور هزینه های روزانه در سفر است.

هزینه سفر به آنتالیا

هزینه سفر به آنتالیا  و کوش آداسی به سه بخش اصلی غذا، حمل و نقل و تفریحات تقسیم می‌شود، البته خرید کردن و گذراندن زمان در مراکز خرید هم ممکن است که هزینه هایی برای شما داشته باشد اما چون کاملا فرد به فرد متفاوت است آن را در این لیست قرار نمیدهیم!

هزینه سفر به کوش آداسی و آنتالیا تقریبا در یک سطح و اندازه قرار دارد.

شاید مقاله راهنمای سفر به آنتالیا برای شما جالب باشد.

جاذبه های آنتالیا و کوش آداسی

جاذبه-های-طبیعی Antalya and Kusadasi attractions
Antalya and Kusadasi attractions

کوش آداسی و آنتالیا به عنوان دو شهر ساحلی هردو دارای طبیعتی زیبا و دیدنی هستند به همین دلیل بهتر است در این مقایسه در رابطه با جاذبه های طبیعی این دوشهر با یکدیگر گفت و گو کنیم.

از لحاظ جاذبه های طبیعی باید بگوییم که کوش آداسی دارای طبیعت بکر تر و خیره کننده تری است به این دلیل که آنتالیا شهر بزرگتری است و زندگی شهری در آن بیشتر در جریان است.

تعدادی از جاذبه های طبیعی آنتالیا 

 • آبشار دودون
 • آبشار کورشونلو
 • رودخانه ماناوگات
 • اسکی در ساکلینکت

تعدادی از جاذبه های طبیعی کوش آداسی 

 • روستای کرازلی
 • پاموک قلعه
 • جزیره کبوتر
 • پارک ملی پنشینشولا

مقایسه سواحل آنتالیا و کوش آداسی

نکته قابل توجه این است که آنتالیا و کوش آداسی هردو شهر هایی ساحلی هستند اما باز هم برای برخی ممکن است که این سوال باشد که سواحل آنتالیا و کوش آداسی چه تفاوتی با یکدیگر دارند.

معمولا سواحل آنتالیا صخره ای و شنی هستند اما کوش داسی سواحلی ماسه ای و طلایی دارد. در رابطه با شلوغی سواحل معمولا آنتالیا شلوغ تر است.

شاید مطلب تفریحات آبی آنتالیا برای شما جالب باشد.

معرفی تعدادی از سواحل آنتالیا 

 • لارا
 • کنی آلتی
 • پاتارا
 • کمر

معرفی تعدادی از سواحل کوش آداسی 

 • ساحل مرکزی
 • لانگ بیچ
 • لیدیز
 • الماس
 • سیلور سند

خرید کردن در کوش آداسی یا آنتالیا

خرید کردن لذت بخش ترین قسمت هر مسافرتی است! مخصوصا اگر مقصد مورد نظر دارای مراکز خرید متنوع و مختلفی باشد. از این لحاظ هم آنتالیا و هم کوش آداسی دارای مراکز خرید مختلف و متنوعی به صورت لوکس و سنتی هستند که نیاز گردشگران را براورده میکنند.

اما اگر بخواهیم بی پرواتر آنها را معرفی کنیم، بهتر است بگوئیم که آنتالیا دارای مراکز خرید بزرگتر و کامل تری است و اگر برای خرید میخواهید یکی از این دو را انتخاب کنید آنتالیا مناسب تر است.

اما این نکته را هم در نظر بگیرید که شاید در کوش آداسی نتوانید برند های مشهور را پیدا کنید اما در عوض قیمت کالا ها نسبت به آنتالیا پایین تر و مناسب تر است.

سخن نهایی 

اگر قصد شما از سفر وقت گذراندن در یک منطقه بکر یا طبیعتی زیبا است بهتر است که کوش آداسی را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنید و اگر هم قصدتان از مسافرت وقت گذراندن در هتل های ALL و UALL همراه با استخر های سر باز یا سواحل شخصی است به شما پیشنهاد میکنیم که آنتالیا را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید.

درباره ی sa_zargarian

مطلب پیشنهادی

بهترین سواحل آنتالیا

آنتالیا، شهری ساحلی در جنوب ترکیه است که با سواحل بکر و زیبای خود شهرت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *