سه شنبه , 5 تیر 1403 - 10:40 بعد از ظهر

بازارهای محلی روزانه استانبول

بازارهای محلی روزانه استانبول در کنار مراکز خرید بزرگ و برند‌های محبوب این شهر، یکی از جاذبه‌های توریستی و محبوب استانبول در بین گردشگران هستند. استانبول یکی از بزرگترین شهر‌های کشور ترکیه محسوب می‌شود و هر چند پایتخت این کشور نیست اما به دلیل جاذبه‌های طبیعی و مکان‌های گردشگری که دارد هر ساله میزبان هزاران توریست از کشور‌های مختلف جهان است. دارا بودن مراکز خرید بزرگ و انواع تفریحات آبی در کنار بافت سنتی و قدیمی وحفظ پوشش تاریخی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت استانبول در بین گردشگران است. بازارهای محلی روزانه استانبول به صورت روزانه از شنبه تا جمعه در‌بخش های مختلف استانبول برپا می‌شوند، تولیدات مختلفی از مواد غذایی و سبزیجات ارگانیک تا لباس و صنایع دستی در این بازار‌ها به فروش می‌رسد. در ادامه مقاله بهترین و معروف‌ترین بازار‌های محلی روزانه استانبول را بررسی خواهیم کرد.

بازارهای محلی روزانه استانبول

بازارهای محلی روزانه استانبول

بازار‌های محلی روزانه استانبول در دسته‌بندی های مختلف و در مناطق متفاوت شهر استانبول در ساعات معینی و در یک روز خاص در هفته ایجاد می‌شوند. شنبه و یکشنبه در ترکیه تعطیل است به همین دلیل بازار‌های سنتی در این روز‌ها شلوغ‌تر از همیشه هستند. عموما مسافران روز‌های اولیه هفته را با توجه به خلوت بودن برای بازدید از بازار‌های محلی روزانه استانبول انتخاب می‌کنند. به طور کلی تمامی بازار‌های سنتی استانبول رنگارنگ و زیبا هستند، غرفه‌های مختلف مواد غذایی تازه و رنگارنگ، لباس‌های محلی و کیف و کفش‌های سنتی در کنار برند‌های مختلف فضای جالبی را در بازار‌های سنتی استانبول ایجاد کرده است. بازار‌های روزانه استانبول به دلیل بافت سنتی و فروشندگانی که اغلب به صورت شخصی محصولات خود را به فروش می‌رسانند مورد توجه هستند. پیشنهاد میکنیم پیش از سفر به استانبول، بازار‌های روزانه استانبول را بشناسید، داشتن اطلاعات کامل از استانبول به شما کمک میکند تا از حداکثر زمان خود در حین سفر استفاده کنید.

شنبه بازار‌های استانبول

دسترسی به سبزیجات و میوه‌های طبیعی برای افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند دشوارتر است.  اگر بخواهیم به غذای باکیفیت و ارگانیک دسترسی داشته باشبم باید از دست فروشان محلی خرید کنیم، بازارهای محلی انتخاب اول همه برای تحقق این هدف هستند! بازارهای محله برای سکونتگاه‌های کوچک جدا از شهرهای بزرگ ضروری هستند.  شنبه بازار‌های استانبول یکی از بازار‌های محلی استانبول هستند که در آن‌ها میوه و سبزیجات تازه و انواع محصولات ارگانیک به فروش می‌رسند. شنبه بازار‌های استانبول هیجان انگیز و البته شلوغ هستند، مردم محلی استانبول نیز معمولا شنبه و یکشنبه را برای خرید انتخاب میکنند به همین دلیل بازار‌های محلی در شنبه‌ها شلوغ‌تر از روز‌های دیگر هفته هستند.

شنبه بازار‌های استانبول

شنبه بازار باکرکوی استانبول

شنبه بازار باکرکوی استانبول در نزدیکی فرودگاه آتاتورک قرار دارد، این نزدیکی سبب شده تا این بازار به یکی از اولین مقاصد گردشگران تبدیل شود که از فرودگاه آتاتورک به سمت محل اقامت خود حرکت میکنند در این بازار اغلب مواد مصرفی از مواد غذایی تا پوشاک به فروش می‌رسند، علت اصلی محبوبین این بازار وجود غرفه‌های پوشاک متنوع است، شما می‌توانید از غرفه‌های لباس شنبه بازار باکرکوی لباس‌هایی با کیفیت و با قیمتی مناسب خریداری کنید. شنبه بازار باکرکوی دسترسی راحتی دارد و در نزدیکی مترو محله باکرکوی قرار دارد، این بازار از شنبه صبح تا غروب برپا می‌شود.

شنبه بازار باکرکوی استانبول

شنبه بازار بشیکتاش

شنبه بازار بشیکتاش  و یکی از بازارهای معروف استانبول  است و شامل 2 طبقه است که در طبقه اول میوه و سبزیجات به فروش می‌رسند، در  طبقه دوم نیز لوازم خانگی و لباس عرضه می‌شوند.  شنبه بازار یشیکتاش به دلیل قرارگیری در محله بشیکتاش ترکیه و بافت تاریخی این محله نسبت به سایر بازار‌های روزانه استانبول شلوغ‌تر است، با توجه به اینکه این بازار در روز شنبه برپا می‌شود و تعطیلی مردم محلی، شلوغی بازار دو چندان می‌شود.

یکشنبه بازار‌های محلی استانبول

روز یکشنبه در استانبول تعطیل است بنابراین نمی‌توان انتظار داشت بازار‌های محلی خلوت باشند، کسانی که می‌خواهند از بازارهای محله خرید کنند می‌توانند به راحتی به محصولات در دسته‌های مختلف دسترسی داشته باشند. از میوه‌ها و سبزیجات تازه گرفته تا ظروف آشپزخانه، از کالاهای خانگی تا منسوجات، همه چیز در یکشنبه بازار‌های محلی استانبول موجود است. در کنار خریدی مقرون به صرفه شما می‌توانید در یکشنبه بازار‌های استانبول با مردم محلی استانبول معاشرت داشته باشید و از نزدیک غذاهای محلی و فرهنگ مردم این شهر زیبا را مشاهده کنید.

یکشنبه بازار‌های محلی استانبول

یکشنبه بازار دهکده تاریخی اینبولو

اگر به دنبال خرید محصولات کشاورزی و مواد محلی هستید بازار اینبولو بهترین انتخاب برای شما است. در این دهکده انواع مختلف سبزیجات و میوه کشت می‌شوند، در اصل‌بخش مهمی از محصولات کشاورزی در ترکیه از این دهکده تامین می‌شود. اغلب مشتری‌های این یکشنبه بازار محبوب به دلیل قیمت مناسب مواد غذایی و کیفیت خوب رستوران داران هستند. یکشنبه بازار دهکده تاریخی اینبولو روز یکشنبه از ساعت 6 صبح تا غروب آفتاب در استانبول، منطقه بی‌اوغلو، جامع‌کبیر، خیابان بحریه بر پا می‌شود.

دوشنبه بازار‌های محلی استانبول

در استانبول دوشنبه اولین روز هفته است، افرادی که به دنبال خرید برای یک هفته خود هستند و از شلوغی آخر هفته بازار‌های محلی بی‌زار روز دوشنبه را برای خرید از بازار‌های محلی انتخاب میکنند. دوشنبه بازار‌های استانبول نیز کامل هستند و اغلب محصولات در آن‌ها به فروش می‌رسد. برای گردشگران نیز دوشنبه بازار‌های محلی استانبول به دیدن خلوت بودن انتخاب بهتری است.

دوشنبه بازار‌های محلی استانبول

دوشنبه بازار کائیت هانه

بازار‌های سنتی استانبول که در ایام هفته و به غیر از روز‌های تعطیل برپا می‌شوند، بیشتر جنبه گردشگری داشته و نمودی از صنایع دستی، فرهنگ و مواد غذایی سنتی استانبول هستند. بر خلاف اغلب بازار‌های سنتی در استانبول، دوشنبه بازار کائیت هانه در اصل یک بازار نیست، کائیت هانه یکی از محله‌های اروپایی در استانبول است که به دلیل زیبایی هر روزه بازار‌های مختلفی در آن برگزار می‌شود. دلیل محبوبیت و بازدید بالا از دوشنبه بازار کائیت هانه زیبایی محله آن است هر چند در این بازار هر چیزی که فرکش را بکنید نیز به فروش می‌رسد. ساعت کار دوشنبه بازار کائیت هانه ۸ صبح تا غروب آفتاب در محله کائیت هانه، مناطق چلیک تپه، حمیدیه و گورسل است.

بازار محلی بیکوز آنادولو حصاری

بازار محلی بیکوز آنادولو حصاری که سه شنبه‌ها در خیابان پاپاتیا در آنادولو حصاری برپا می‌شود، تنها بازار سرپوشیده روزانه در محله بیکوز است، بازار محلی بیکوز آنادولو حصاری برای کسانی که می‌خواهند لوازم آشپزخانه و سبزیجات و میوه جات بخرند انتخاب مناسبی است. شما می‌توانید بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات را در این بازار محلی خریداری کنید.

سه شنبه بازار‌های استانبول

مانند سایر بازار‌های هفتگی در استانبول سه شنبه بازار‌های استانبول هم پر از غرفه‌های مختلف و جذاب هستندک ه در آن‌ها انواع محصولات کشاورزی، لوازم خانگی و کیف و کفش به فروش می‌رسد.

سه شنبه بازار‌های استانبول

سه شنبه بازار لونت چهارم استانبول

اگر زمان کمی در سفر دارید و می‌خواهید تنها به یکی از بازار‌های سنتی استانبول بزنید، سه شنبه بازار لونت استانبول یکی از بهترین بازارهای سنتی در استانبول است. در دوشنبه بازار کائیت هانه خوراک، پوشاک و محصولات سنتی ترکیه با قیمت بسیار مناسب به فروش می‌رسند. بازار لونت در یکی از مهمترین مناطق استانبول، بشیکتاش برپا می‌شود. شما می‌توانید به راحتی و به کمک وسایل حمل و نقل عمومی به این بازار بروید. اگر می‌خاوهید با توجه به زمان کم تمامی خرید‌های خود را در یک روز انجام دهید بازار لونت در منطقه بشیکتاش را از دست ندهید. سه شنبه بازار لونت چهارم استانبول۹ صبح تا ۷ شب در ترکیه، منطقه بشیکتاش، ینیلونت، خیابان فاروق نافیظ برپا می‌شود.

سه شنبه بازار کودیکوی

سه شنبه بازار کودیکوی که به عنوان سه شنبه بازار تاریخی استانبول در‌بخش آسیایی نیز شناخته می‌شود ، مکانی است که در آن می‌توانید تمام نیازهای خود را از میوه و سبزیجات تازه گرفته تا منسوجات، پارچه و لباس خانگی برآورده کنید.  سه شنبه بازار کودیکوی هر سه شنبه برپا میشود می‌شود و محبوب‌ترین بازار خیابانی سمت آناتولی است، اگر در این‌بخش از استانبول اقامت دارید پیشنهاد میکنیم حتما سری به بازار کودیکوی استانبول بزنید.

این بازار که قبلاً در منطقه دیگری برپا میشد، اکنون در خیابان اوزونچایر حسن پاشا راه اندازی شده است.  سه شنبه بازار کودیکوی یکی از قدیمی‌ترین بازارهای محله استانبول است، بنابراین بسیار شلوغ می‌شود کسانی که می‌خواهند میوه و سبزیجات تازه بخرند، معمولا سه شنبه بازار کودیکوی را ترجیح می‌دهند.

سه شنبه بازار کودیکوی

چهارشنبه بازار‌های استانبول

یکی از بهترین روز‌ها با توجه به قرارگیری در وسط هفته برای خرید روزانه چهارشنبه بازار‌های استانبول هستند، چهارشنبه بازار‌های استانبول در مناطق آسیایی و اروپایی استانبول برپا می‌شوند و شما می‌توانید در محله‌های مختلف استانبول این بازار‌های محلی را مشاهده کنید.

چهارشنبه بازار یشیلکوی استانبول

چهارشنبه بازار یشیلکوی استانبول بزرگترین و بهترین بازار سنتی و روزانه در استانبول است. اغل مسافرانی که زمان کافی برای دیدن مراکز خرید استانبول ندارند به این بازار مراجعه می‌کنند. در چهارشنبه بازار یشیلکوی استانبول بیش از 2 هزار غرفه وجود دارد و به همین دلیل به عنوان یکی از بزرگترین بازار‌های سنتی استانبول شناخته می‌شود. چهارشنبه بازار یشیلکوی استانبول وسایل با کیفیت تری نسبت به سایر بازار‌های سنتی روزانه استانبول دارد اما قیمت محصولات ارائه شده در این بازار نیز بیشتر از سایر بازار‌های محلی هستند. چهارشنبه بازار یشیلکوی استانبولاز ۸ صبح تا ۸ شب در محله یشیلکوی، خیابان هالکلی برپا میشود.

چهارشنبه بازار یشیلکوی استانبول

چهارشنبه بازار فاتح

چهارشنبه بازار فاتح بزرگترین بازار روزانه در محله فاتح استانبول است .  مانند سایر بازارهای روزانه، غرفه‌های پنیر و ماهی علاوه بر میوه و سبزیجات تازه در این بازار وجود دارند، به طور کلی غرفه هایچهارشنبه بازار فاتح هر نیازی را برطرف میکنند و جامع و کامل هستند.  برای رفتن به چهارشنبه بازار فاتح به صورت پیاده باید از ایستگاه ایاکاپی در جاده ساحلی گلدن هورن حرکت کنید وبه چهارشنبه بازار فاتح که در که در طول روز بسیار شلوغ است، برسید.  همچنین می‌توانید با پیاده شدن در ایستگاه‌های فاتح یا یاووز سلیم با اتوبوس‌های خیابان فوزی پاشا که از شهرداری استانبول تا ادیرنکاپی امتداد دارد، در مدت کوتاهی به چهارشنبه بازار فاتح برسید.

پنجشنبه بازار‌های استانبول

پنجشنبه بازارهای استانبول در هر دو منطقه اروپایی و آسیایی استانبول برپا میشوند، پنجشنبه بازارهای استانبول محل مناسبی برای خرید محصولات سنتی و صنایع دستی استانبول هستند.

پنجشنبه بازار ارنکوی

پنجشنبه بازار ارنکوی در محله کادیکوی یکی از محبوب‌ترین و شلوغ‌ترین بازار‌های محلی در ترکیه است، اغلب ساکنین و مسافران برای خرید وسایل مورد نیاز خود به این بازار محلی مراجعه میکنند، این بازار کامل است و انواع مختلف اجناس از خوراکی تا پوشاک در آن به فروش می‌رسد، پنجشنبه بازار ارنکوی از ۸ صبح تا ۸ شب در منطقه کادیکوی، محله ارنکوی برپا می‌شود. این بازار هر پنجشنبه در خیابان اتهم افندی ارنکوی برگزار می‌شود. اگر به دنبال خرید کیف و کفش ئ حتی محصولات نساجی استانبول هستید این بازار بهترین انتخاب برای شما است. شما می‌توانید محصولات بسیار زیبا و باکیفیت را با قیمت‌های بسیار مقرون به صرفه در پنجشنبه بازار ارنکوی پیدا کنید. همچنین غرفه‌هایی برای فروش سوغاتی و تزئینات مخصوص استانبول نیز در این پنجشنبه بازتر وجود دارد.

پنجشنبه بازار اولوس

برای سال‌ها، بازار اولوس قدیم‌ترین بازاری بود که در سرتاسر اکمرکز هر پنج‌شنبه برپا میشد و محصولات مازاد صادراتی در آن فروخته می‌شدند.  در سال 2005 این بازار تعطیل شد و پس از 6 سال،  در محل جدید خود در اورتاکی بازگشایی شد. بازار جدید اولوس کاملا مدرن است و در آن خدماتی وجود دارد که در اکثر بازارها در دسترس نیست، مانند‌بخش “میز سفید” برای اقلام گم شده، آمبولانس و غرفه‌های آزمایشی برای امتحان کردن لباس.  علاوه بر این، ماموران پلیس لباس شخصی و پلیس شهرداری در طول روز در حال انجام وظیفه هستند تا بتوانید با خیال راحت خرید کنید.

جمعه بازارهای محلی استانبول

جمعه بازار‌های استانبول در بین ایرانیان محبوبیت بیشتری دارند چرا که اغلب ایرانیان در آخر هفته به استانبول سفر میکنند و فرصت کمی برای گشت و گذار و خرید در این شهر دارند. پیشنهاد میکنیم پیش از سفر به استانبول، راهنمای سفر به استانبول را نیز مطالعه کنید.

جمعه بازارهای محلی استانبول

جمعه بازار فیندیک زاده استانبول

جمعه بازار فیندیک زاده بزرگترین و محبوب‌ترین جمعه بازار در استانبول است. اغلب برند‌های مشهور لباس‌هایی را که از فصل قبل مانده و فروش نرفته است در جمعه بازار فیندیک زاده با قیمتی بسیار کمتر عرضه می‌کنند. مسافران می‌توانند با مرجعه به این بازار سنتی لباس‌های برند را با قیمتی بسیار کمتر خریداری کنند. جمعه بازار فیندیک زاده وسعت زیادی دارد و به همین دلیل شلوغی جمعیت آن، اذیت کننده نیست. جمعه بازار فیندیک زاده از ۹ صبح تا غروب آفتاب در استانبول، منطقه فاتح، خیابان مونیف پاشا برپا میشود.

بازار عتیقه فریکوی

بازار عتیقه فریکوی در منطقه شیشلی واقع شده است.  اگرچه با وجود تحقیقاتی که انجام داده‌ایم نمی‌توانیم اطلاعاتی در مورد تاریخچه آن پیدا کنیم، اما می‌دانیم که بازار عتیقه فریکوی پیشینه‌ای حداقل به قدمت محله فریکوی دارد.  محل بازار دقیقاً در فریکوی بومونتی است. بازار عتیقه فریکوی برای افرادی که به محصولات قدیمی علاقه‌مند هستند جذاب و هیجان انگیز است عمده محصولاتی که در این بازار عرضه می‌شوند قدمتی تاریخی دارند و البته قیمت خرید و فروش آن‌ها نیز بالا است. در بازار عتیقه فریکوی همه چیز از سماور‌های قدیمی تا کاسه، لوازم منزل و کریستال‌های قیمتی عرضه می‌شود برخی از عتیقه جات تنها برای بازدید عرضه می‌شوند و فروشی نیستند. بازار عتیقه فریکوی در روزهای یکشنبه برپا می‌شود.

بازار عتیقه فریکوی

سخن پایانی

بازار‌های روزانه یا هفتگی استانبول محدود به چند بازارخاص نیستند، در هر محله از استانبول می‌توان این بازار‌های محلی را مشاهده کرد، ما در این مقاله محبوب‌ترین و بهترین بازار‌های روزانه استانبول را بررسی کردیم. بازار‌های محلی استانبول معمولا در ایام آخر هفت شلوغ‌تر هستند چرا که مردم عادی در کنار گردشگران برای خرید به بازار مراجعه میکنند. اگر دوست دارید در توراستانبول خود با مردم ترکیه و فرهنگ آن‌ها از نزدیک آشنا شوید حتما به بازار‌های روزانه استانبول سری بزنید.

درباره ی sa_zargarian

مطلب پیشنهادی

دریای سیاه (Black Sea) | 7 واقعیت شگفت انگیز دریای سیاه

دریای سیاه نه فقط به دلیل رنگ یا ماهیت بدون اکسیژن اش، بلکه برای حقایقی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *