سه شنبه , 5 تیر 1403 - 9:29 بعد از ظهر

راهنمای بستن چمدان

بستن چمدان
Close bag

راهنمای حرفه ای بستن چمدان

شاید در نگاه اول، بستن چمدان کار ساده ای به نظر برسد، اما اگر به سفرهای قبلی خود بیشتر فکر کنید و نگاهی عمیق تر به آن ها بیندازید، متوجه می شوید که اکثر اوقات، نابلد بودن و درست نبستن بار و بندیل، موجب شده است که برخی از دقایق سفر برایمان سخت و پیچیده شود. در ادامه تعدادی از نکات و ترفندهایی که موجب خواهند شد تا بهتر چمدان خود را ببندید و سفر باکیفیت تری را تجربه نمایید، بررسی شده اند.

قبل از بستن چمدان مقصد خود را به درستی بشناسید!

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در این مرحله به آن توجه داشته باشید، شناخت درست مقصد انتخابی است. این شناخت شامل آب و هوا، محل قرارگیری هتل و حتی شیب دار بودن یا نبودن خیابان هاست. اگر از قبل هواشناسی را چک کنید، احتمال اینکه وسایل اضافی همراه خود بردارید بسیار کاهش پیدا می کند. برای مثال، ممکن است آب و هوای کلی یک شهر سرد باشد، اما در روزهای سفر شما خبری از باران و برف نباشد، اگر آب و هوا را چک کرده باشید، از برداشتن کت بارانی اجتناب خواهید کرد و به این شکل فضای اضافی بیشتری در چمدانتان خواهید داشت. برای آشنایی با بهترین مقاصد خارجی کلیک کنید.

همچنین اگر به شهر یا جزیره ای قرار است سفر کنید که صخره و شیب زیادی دارد، بهتر است از برداشتن کفش هایی که راحت نیستند خودداری کنید.

چطور وسایلمان را جمع کنیم
Material and color of clothes

 

به جنس و رنگ لباس های انتخابی تان دقت کنید!

سعی کنید لباس هایی را با خودتان بردارید که می دانید احتمال چروک شدن آن ها کمتر است، این لباس ها را می توانید علاوه بر تا کردن، لول کنید و فضای بیشتری را برای برداشتن وسایل داشته باشید. همچنین اگر رنگ لباس هایتان خنثی باشد، به راحتی با یکدیگر هماهنگ می شوند و نیازی نیست که تعداد زیادی لباس را دنبال خودتان به اینور و آنور بکشانید.

 

به وزن وسایلتان توجه نمایید!

در بستن بار و بندیل، اولویت بندی کنید و لباس های سنگین تر را در انتهای چمدان قرار دهید، این کار موجب خواهد شد که در حین سفر اگر دنبال وسیله ی کوچکی باشید، به راحتی آن را پیدا کنید. همچنین با این کار، وزن لباس ها و اشیای سنگین تر آسیبی به وسایل کوچکتر نمیزند.

 

چمدان های بزرگ را انتخاب نکنید!

هر چه قدر چمدان بزرگ تری را انتخاب کنید، احتمال این که وسایل غیر ضروری بیشتری را در آن بردارید، بیشتر است. بهتر است چمدان هایی را انتخاب کنید که هم فضای کمتری را میگیرند و هم وزن کمتری دارند. این کار موجب خواهد شد که در سفرتان هم راحت تر جا به جا شوید. همچنین ممکن است که هزینه های حمل و نقلتان را هم کمتر کند. چرا که چمدان سبک باعث خواهد شد که بتوانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید و مجبور نشوید تاکسی بگیرید. همچنین برای سفر ارزان و ترفندهای آن کلیک کنید.

چطور چمدان ببندیم
baggage

نحوه گذاشتن کفش در چمدان

برای آن که بتوانید کفش های خود را که معمولا جاگیر هستند و ممکن است کمی کثیف باشند را در داخل چمدان قرار دهید، بهتر است که از یک پوشش و کیسه استفاده کنید، همچنین برای این که از فضا نهایت استفاده را ببرید، خوب است که برخی از وسایل کوچک مانند شامپو یا جوراب ها را داخل کفش قرار دهید. بسیاری از افرادی که با یک کوله سفر می کنند، کفش اضافی همراه خود برنمی دارند و با یک کفش که در پا دارند و یک صندل راحت در چمدان، سفرشان را شروع می کنند.

 

بستن چمدان/نحوه برداشتن وسایل بهداشتی

یکی از بهترین توصیه ها در این باره این است که سعی کنید وسایل بهداشتی آکبند را با خود بردارید تا احتمال واژگون شدن و ریختن آن ها کمتر باشد. همچنین اگر محصولاتی هستند که در شهر مقصد پیدا میشود، بهتر است که در همان مکان  خریداری کنید و فضای کمتری از چمدان را به آن ها اختصاص دهید. اما اگر از محصولاتی استفاده می کنید که بسیار خاص هستند و سخت پیدا میشوند، ریسک نکنید و آنها را همراه خودتان بردارید.

 

نحوه جمع کردن لباس‌ها

اکثر کسانی که می خواهند چمدان خود را جمع کنند، لباس ها را تا می کنند، اما خوب است بدانید که رول کردن لباس ها هم فضای کمتری را اشغال می کند. همچنین موجب خواهد شد که لباس هایتان کمتر چروک شوند. یکی از راه های دیگر جمع کردن لباس، قرار دادن لباس های نازک تر مانند تیشرت و مانتو درون لباس های زخیم تر مانند کت و شلوار است.

چطور چمدان کودکانمان را ببندیم؟

اگر می خواهید برای تمامی اعضای خانواده یک چمدان بزرگ بردارید، بهتر است که آن را با جدا کننده ها دسته بندی نمایید. تا هرکس فضای مخصوص به خود را داشته باشد. این کار موجب خواهد شد که حین سفر، وسایل را سریع تر پیدا کنید.

 

پخش کردن منابع مالی در چمدان ها

سعی کنید که پول و کارت های بانکی خود را در چمدان ها و کیف های مختلف پخش کنید، این کار باعث میشود که اگر زمانی یکی از کیف هایتان گم شد بتوانید به سفرتان ادامه دهید و مجبور نشوید که از سفر خود انصراف دهید.

پک کردن وسایل سفر
valise

نکات پایانی بستن چمدان

  • لباس ها و کفش های سنگین و بزرگتر را در راه بپوشید.
  • برای جلوگیری از جابه جایی و سر خوردن لباس ها سعی کنید که میان آنها کیسه های خشک شویی قرار دهید.
  • سعی کنید قبل از رفتن به فرودگاه بار خود را وزن کنید تا بیشتر از حد مجاز نباشد و مجبور نشوید اضافه بار پرداخت نمایید.
  • هنگام بستن چمدان وسایل بهداشتی و قرص ها را در یک کیسه ی شفاف قرار دهید.
  • اولویت بندی کنید و لباس هایی را که احتمالا دیرتر به آنها احتیاج پیدا خواهید کرد را در انتهای چمدان بگذارید.
  • انتخاب لباس هایی که چروک نمی شوند موجب خواهد شد که بتوانید آن ها در صورت نیاز بشورید و لباس جایگزینی با خود برندارید.
  • همچنین می توانید برای رزرو تورهای داخلی و خارجی سفرو کلیک کنید.

درباره ی sa_zargarian

مطلب پیشنهادی

قدیمی ترین کشورهای جهان را بشناسید | 9 تمدن کهن

بیایید به تاریخ بنگریم در بین صدها کشور جهان چگونه می توانیم بفهمیم اولین تمدن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *