شنبه , 2 تیر 1403 - 6:13 بعد از ظهر

آشنایی با صنعت توریسم آنتالیا و مولفه های موثر بر رونق آن

تور آنتالیا

صنعت توریسم آنتالیا امروزه بسیار قوی شده است. دلیل این اقتدار و رونق نیز مربوط به تلاش هایی می شود که دولت و مردم این شهر به صورت بی وقفه انجام داده اند. برای آن که متوجه شوید تا آنتالیا از لحاظ صنعت توریسم در چه وضعیت و شرایطی قرار دارد، سعی کرده ایم تا مولفه های مهم و موثر بر روی صنعت توریسم را بیان کنیم و شرایطی که آنتالیا دارد را نیز با این مولفه های استاندارد مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم.

مولفه های موثر بر صنعت توریسم آنتالیا

چه مولفه ها و چه ویژگی هایی امروزه در شهر آنتالیا وجود دارند که سبب رونق گردشگری در این شهر شده اند؟ اگر این مولفه ها را بشناسید، بهتر متوجه می شوید که چرا برخی از شهرها کاملا توریست خیز بوده و برخی دیگر از این قضیه بی بهره هستند. به همین خاطر نیز این موارد را در این قسمت بیان می کنیم.

  • هتل های لوکس و لاکچری

اولین مورد مربوط به هتل های لوکس و لاکچری می شود. این هتل های لوکس و لاکچری از 2 ستاره تا 5 ستاره را شامل شده و برای مسافران مختلف با سلایق گوناگون، بسیار مناسب هستند. اینکه کدام یک از هتل ها را انتخاب کنید کاملا بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. دولت و شهرداری آنتالیا برای آن که بتوانند به مسافران حق انتخاب بیشتری دهند، هتل های بسیار زیادی را در این شهر بنا کرده اند. هر کدام از این هتل ها نیز می توانند خدمات مختلفی داشته باشند. به همین دلیل به عنوان مسافر به شما پیشنهاد می کنیم حتما پیش از رزرو هتل از خدمات و قیمت های آن باخبر شوید.

  • فیلم ها و تیزرهای تبلیغاتی

یکی دیگر از مولفه هایی که سبب شده است تا صنعت توریسم آنتالیا پیشرفت های چشمگیری داشته باشد، مربوط به فیلم ها و تیزرهای تبلیغاتی می شود. در این فیلم ها و تیزرهای تبلیغاتی معمولا شرایط به بهترین شکل ممکن نشان داده می شوند و همین موضوع نیز باعث می شود تا مسافران زیادی از قسمت های مختلف دنیا به این شهر بیایند.

بهتر است حتما پیش از آن که برای سفر هیجان زده شوید، کمی بیشتر در مورد این شهر تحقیق کنید شاید آن چیزی که به نظر شما می رسد، همان چیزی نباشد که در واقعیت وجود دارد.

صنعت توریسم آنتالیا

  • سرمایه گذاری های خارجی

بیش از نیمی از افراد خارجی که به آنتالیا سفر می کنند، توریست و گردشگر نمی باشند. این افراد غالبا برای سرمایه گذاری و کار به این شهر مسافرت کرده اند. بستر مناسبی که دولت ترکیه در شهر آنتالیا برای سرمایه گذاری، کارف ساخت و ساز و… فراهم کرده است، سبب شده تا افراد و سرمایه گذاران خارجی زیادی به این منطقه وارد شوند. به همین دلیل نیز یکی دیگر از مواردی که سبب رونق گرفتن این صنعت در این شهر شده است، مروط به سرمایه گذاری های خارجی زیادی است که در این شهر وجود دارد.

  • جاذبه های مصنوعی

شهر آنتالیا به شهر جاذبه های تفریحی مصنوعی نیز شهرت دارد. در این شهر سعی شده است تا با ساخت شهربازی ها، پارک ها، پلاژهای تفریحی مختلف برای شنا، دیسکوها، بارها و… مسافران زیادی را به سمت این شهر جذب کنند. در صورتی که نسبت به این نوع از تفریحات علاقه مند باشید، می توانید این جاذبه های تفریحی را در این شهر پیدا کرده و به راحتی از آن ها استفاده کنید.

  • جاذبه های طبیعی

علاوه بر جاذبه های مصنوعی که توسط شهرداری ها و یا امور شخصی ها ایجاد شده اند، جاذبه های طبیعی زیادی نیز در این شهر وجود دارند. البته تعداد جاذبه های تاریخی و طبیعی که در شهر آنتالیا وجود دارند، نسبت به شهرهای دیگری همچون استانبول بسیار کمتر است. با این وجود باز هم می توانید یک الی دو روز را سرگرم همین جاذبه ها باشید.

صنعت توریسم آنتالیا

  • هزینه های پایین سفر

شهر آنتالیا و استانبول از جمله دو شهر قوی در ترکیه در صنعت توریسم به حساب می آیند. این دو شهر علاوه بر تمامی ویژگی ها و مواردی که بیان شد، دارای یک ویژگی مثبت دیگر نیز هستند. این ویژگی مثبت مربوط به هزینه هایی است که هر فرد در سفر به ترکیه باید بپردازد. مقدار هزینه هایی که برای انواع تفریحات، رزرو هتل، هزینه های حمل و نقل و… در ترکیه در نظر گرفته شده است، همگی نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین تر می باشد. به همین خاطر نیز معمولا این موضوع یکی از مولفه های بسیار تاثیر گذار بر روی صنعت توریسم آنتالیا به حساب می آید.

آژانس مسافرتی سفر و ایرانیان

این آژانس مسافرتی برگزار کننده تورهای گردشگری مختلفی در داخل کشور و خارج از کشور است. تور آنتالیا نیز یکی از ده ها تور مسافرتی است که در موسسه ما برگزار می شود. اگر با توجه به اطلاعات ارائه شده در خصوص شهر انتالیا قصد دارید تا یک سفر تفریحی به این شهر داشته باشید، می توانید از خدماتی که در این زمینه به مشتریان ارائه می کنیم، استفاده کنید.

برای راحتی هرچه بهتر و بیشتر مسافران، پکیج های مختلفی از نظر خدمات ارائه شده و قیمت تمام شده تورهای گردشگری در سفر و ایرانیان وجود دارد. تفاوت های موجود برای مشتریان مختلف است. هر کسی با توجه به بودجه و خدماتی که دوست دارد دریافت کند، یکی از این پکیج ها را انتخاب می کند.

صنعت توریسم آنتالیا

کلام پایانی

مواردی که در خصوص صنعت توریسم آنتالیا بیان شدند، همگی مواردی هستند که می توانند نشان دهند آنتالیا در چه شرایطی از لحاظ اقتصاد و گردشگری قرار دارد. این مسئله برای شما که به عنوان توریست به این شهر سفر می کنید، شاید به ظاهر بی اهمیت باشد. با این وجود با درک این قضیه می توانید متوجه بسیاری از مسائل شوید و پول خودتان را صرف موارد بی ارزش نکنید. نکته مهم بعدی که در این مقاله به آن اشاره شد نیز مربوط به آن است که تور گردشگری آنتالیا خود را از چه آژانس مسافرتی رزرو می کنید. در صورتی که دوست دارید تا از تمامی خدماتی که صنعت گردشگری آنتالیا فراهم آورده است در طول سفر خود استفاده کنید، بهتر است به سراغ آژانس های مسافرتی معتبری بروید.

درباره ی sa_zargarian

مطلب پیشنهادی

بهترین سواحل آنتالیا

آنتالیا، شهری ساحلی در جنوب ترکیه است که با سواحل بکر و زیبای خود شهرت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *