سه شنبه , 5 تیر 1403 - 10:49 بعد از ظهر

ویزای دبی

ویزای دبی
Dubai visa

دریافت ویزای دبی:

دبی جزو مقاصدی است که ایرانیان تمایل زیادی به بازدید از آن دارند. برای اینکه بتوانید به دبی سفر کنید احتیاج به دریافت ویزا دارید، البته اگر تور دبی سفرو را انتخاب کنید دیگر نیازی نیست که به فکر طی کردن مراحل دریافت ویزا باشید و کارشناسان ما در سریع ترین حالت، ویزای شما را دریافت می‌کنند. این مطلب برای آشنایی بیشتر با مراحل دریافت ویزای دبی و انواع آن جمع آوری شده و می‌تواند برایتان راهگشا باشد.

انواع ویزای دبی:

به طور کلی با توجه به دلیلی که برای سفرتان به دبی دارید، می‌توانید یکی از انواع ویزای دبی را دریافت نمایید. البته برخی از این ویزاها مانند ویزای کاری به سختی صادر می‌شوند و حتما باید دلایل و مدارک کافی را برای قانع شدن ماموران سفارت، ارائه دهید.

ویزای تحصیلی:

دبی از دانشگاه های بسیار خوبی بهره مند است و بعضی از آن ها رتبه های بالایی بین دانشگاه های بین المللی دارند. همچنین مزیتی که در رابطه با آنها وجود دارد امکان تحصیل به زبان انگلیسی است و اگر پیگیری های لازم را انجام دهید می‌توانید به کشورهای دیگر مانند انگلیس انتقالی بگیرید. البته برای اینکه بتوانید پذیرش دانشگاه ها را دریافت کنید باید در زمان ددلاین ها درخواستتان را ارسال کنید و مصاحبه‌های لازم را انجام دهید. همچنین یکی از مواردی که در پذیرشتان موثر است، تمکن مالی شماست.

ویزای گردشگری دبی:

تقریبا بیشترین درخواست ایرانیان برای دریافت ویزای دبی، از نوع گردشگری آن است. با توجه به مدت زمانی که می‌خواهید به عنوان گردشگر در این منطقه اقامت داشته باشید، می‌توانید از انواع ویزاهای گردشگری و توریستی استفاده کنید.

  • ویزای توریستی/گردشگری عادی: برای سفرهای کمتر 15 روز
  • ویزای توریستی/گردشگری سرویس: برای سفرهای 15 روزه
  • ویزای یک ماهه توریستی/گردشگری: برای سفرهای یک ماهه با یکبار ورود
  • ویزای یک ماهه توریستی/گردشگری با امکان چند بار ورود: برای سفرهای یک ماهه با چند بار ورود
  • ویزای سه ماهه توریستی/گردشگری: برای سفرهای سه ماهه با یکبار ورود
  • ویزای سه ماهه توریستی/گردشگری با امکان چند بار ورود: برای سفرهای سه ماهه با چند بار ورود

نکته: اگر بیشتر از زمانی که مجاز هستید در دبی اقامت داشته باشید باید جریمه‌ی سنگینی را بپردازید اما می توانید تمامی ویزاها را بجز ویزای سه ماهه، با پرداخت مبلغ مشخص اما منطقی، تمدید نمایید.

چه مدارکی را باید برای دریافت ویزای گردشگری ارائه دهیم؟

برای اینکه بخواهید ویزای گردشگری خود را دریافت کنید لازم است که اسکن رنگی شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت خود را ارائه دهید. همچنین یکسری محدودیت ها برای اخد این نوع از ویزا وجود دارد که در ادامه‌ی مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت.

نکاتی که باید برای ویزای گردشگری بدانید:

  • افرادی که سنشان کمتر از هجده سال باشد نمی‌توانند ویزای دبی را برای سفر تنهایی دریافت کنند.
  • بعد از اینکه ویزای گردشگری خود را دریافت کردید، دو ماه فرصت دارید که به دبی سفر کنید.

ویزای ترانزیت:

فرودگاه دبی یکی از مراکز مهم پروازهای ترانزیت است و افراد زیادی برای اینکه به مقصدشان برسند، لازم است که در این فرودگاه توقفی داشته باشند. اگر این توقف کمتر از 8 ساعت باشد لازم نیست که ویزایی دریافت کنید و می‌توانید در محوطه‌ی فرودگاه منتظر بمانید. اما اگر توقفتان بیشتر از این باشد، باید که برای دریافت یکی از ویزاهای ترانزیت 48 ساعته و 96 ساعته اقدام نمایید. همچنین مدارکی که باید برای آن ارائه دهید شامل کارت ملی، پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار، عکس رنگی 6*4، فرم درخواست ویزا و بلیط پرواز رفت و برگشت می‌شود. برای مطالعه راهنمای خرید از دبی کلیک کنید.

ویزای دبی/ کاری:

با توجه به شرایط اقتصادی مساعدی که دبی دارد و ارزش بالای دینار، افراد زیادی تمایل دارند که در این منطقه کار کنند. برای اینکه بتوانید در دبی شغل مناسب خود را پیدا کنید، باید که  از مهارت بالایی برخوردار باشید. همچنین در اولین قدم نیاز است که از وزارت کار دبی، موافقت نامه دریافت نمایید. همچنین مراحل دیگری مانند کارتی که کارفرما برای اقامت به شما باید بدهد یا انجام تست های پزشکی را باید طی کنید.

انواع ویزای دبی
Types of Dubai visas

مراحل دریافت ویزای دبی:

برای اینکه بتوانید ویزای دبی خود را دریافت کنید به یک کفیل احتیاج دارید که می‌تواند آژانس مسافرتی، سازمان، شرکت یا یکی از اقوام ساکن در دبی باشد. اکثر کسانی که می‌خ.اهند سفر گردشگری به دبی داشته باشند، ترجیح میدهند که از طریق آژانس مسافرتی و خرید تور اقدام نمایند. این موضوع سبب می‌شود که بتوانید ساده تر سفر کنید و با قرار دادن مدارکتان در اختیار  آژانس تمامی کارهایتان در کمترین زمان انجام شود. همچنین برای اطلاع بیشتر از مراحل دریافت ویزا کلیک کنید.

بعد از ارائه مدارک، چند روز طول می‌کشد تا ویزا صادر شود؟

با توجه به زمانی که در دست دارید، می توانید درخواست عادی یا اضطراری دریافت ویزای دبی را داشته باشید. اگر درخواستتان به شکل اضطراری باشد، یک الی سه روز طول می‌کشد تا ویزایتان صادر شود و اگر درخواستتان عادی باشد، حدود یک هفته باید منتظر بمانید. البته توجه داشته باشید که روزهای تعطیل را محاسبه نکنید و اگر میخواهید بدانید ویزایتان کی به دستتان می‎‌رسد فقط  سه یا هفت روز کاری را لحاظ کنید.

نکات پایانی ویزای دبی:

اگر ویزایتان به هر دلیلی قبول نشود و نتوانید آن را دریافت کنید، هزینه‌ای به شما عودت داده نمی‌شود.

اگر سنتان در محدوده‌ی 18 تا 70 سال نباشد، به احتمال زیاد نمیتوانید که ویزای دبی را دریافت کنید.

امکان این وجود ندارد تا زمانی که یک ویزای فعال دارید، یک ویزای دیگر را دریافت کنید.

اگر ویزای تحصیلیتان برای مقطع دکترا باشد، می توانید که به شکل پاره وقت کار کنید.

دبی جزو مناطقی است که اخذ ویزای آن برای ایرانیان کار آسانی خواهد بود.

توجه داشته باشید که اگر حتی یک روز بیشتر از زمان مشخص، در دبی بمانید، جریمه خواهید شد و فورا باید آن را بپردازید.

اگر سوابق کیفری داشته باشید، درخواست شما برای دریافت ویزا رد خواهد شد.

سخن آخر سفرو:

با توجه به مسائلی که بررسی کردیم، اگر می‌خواهید که به دبی سفر کنید، بهتر است که از طریق خرید تور دبی اقدام نمایید تا کارهایتان سریع‌تر پیش برود. همچنین برای رزرو تورهای داخلی یا خارجی مدنظرتان از آژانس سفرو کلیک کنید.

درباره ی sa_zargarian

مطلب پیشنهادی

تالاب لیپار چابهار | صورتی ترین دریاچه ایران + عکس ها

تالاب لیپار چابهار در 20 کیلومتر این استان (چابهار) قرار گرفته، که در هیچ نقطه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *