سه شنبه , 5 تیر 1403 - 9:20 بعد از ظهر

آکواریوم‌های استانبول

آکواریوم‌های استانبول که در زبان محلی به عنوان باغ وحش زیر آب نیز شناخته می‌شوند، محلی مناسب برای تفریح خانوادگی در استانبول به شمار می‌روند، آکواریوم‌های استانبول پر از ماهی‌ها و حیوانات دریایی مختلف و متفاوت هستند و هم برای کودکان و هم بزرگسالان جذاب هستند. اگر قصد سفر به استانبول را دارید و می‌خواهید در کنار خرید و بازدید از سواحل و موزه‌های استانبول سری به آکواریوم‌های استانبول نیز بزنید در ادامه مقاله همراه ما باشید خصوصا اگر قصد سفر خانوادگی به همراه فرزندتان به استانبول را دارید.

آکواریوم‌های استانبول

بهترین و بزرگترین آکواریوم‌های استانبول

آکواریوم‌های استانبول با توجه به مساحت مورد نیاز برای ساخت و راه اندازی در مقایسه با موزه‌ها و سایر تفریحات استانبول محدود تر هستند، چهار آکواریوم بزرگ و محبوب در استانبول وجود دارند که از آن‌ها به عنوان غارهای زیر دریا یاد می‌شود در ادامه مقاله این آکواریوم‌ها را بررسی خواهیم کرد.

آکواریوم استانبول Istanbul Aquarium

وقتی صحبت از آکواریوم استانبول به میان می‌آید، طیف وسیعی از موجودات آبزی پیش روی شما قرار دارند.  آکواریوم استانبول می‌تواند با اتکا به فناوری نسل جدید تعاملی خود فضایی مناسب را برای دیدن موجودات آبزی فراهم کند، در مقایسه با سایر آکواریوم‌های ترکیه، شما می‌توانید در این آکواریوم موجود دریایی را از فاصله‌ای خیلی نزدیک ببینید. آکواریوم استانبول عضو رسمی انجمن جهانی باغ وحش‌ها و آکواریوم‌های جهان است.

آکواریوم استانبول 6000 متر مربع مساحت دارد و دارای یک مسیر حدود یک کیلومتری از دریای سیاه به سمت اقیانوس آرام است که در آن گونه‌های مختلف ماهی به نمایش درآمده‌اند. یک فروشگاه برای خرید هدیه به مساحت 470 متر مربع نیز در فضای آکواریوم قرار دارد. در کنار فروشگاه آکواریوم استانبول، رستورانی با چشم انداز کانال پاناما منظره دریا  قرار دارد. علاوه بر بازدید از بخش‌های مختلف می‌توانید از مرکز خرید آکوا فلوریا در داخل آکواریوم دیدن کنید.

در آکواریوم استانبول 16 پارک موضوعی آبی و 1 جنگل بارانی قرار دارد، تعدادی از جاذبه‌های محبوب این آکواریوم عبارتند از:

 غواصی با کوسه‌ها، غذا دادن به ماهی‌ها، غواصی در آب و عکاسی.

آکواریوم استانبول Istanbul Aquarium

هر مخزن دارای ویژگی‌های معماری است که بر جنبه‌های فرهنگی، جغرافیایی و تاریخی هر منطقه تمرکز دارد.  شش حوزه موضوعی بر انواع مختلف گونه‌های ماهی که در دریاها و اقیانوس‌ها زندگی می‌کنند در آکواریوم استانبول در نظرگرفته شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند گونه‌های مختلف حیوانات دریایی از مکان‌های مختلف مانند دریای سیاه، اقیانوس آرام، دریای سرخ و حتی جنگل‌های آمازون را در آکواریوم استانبول مشاهده کنند، شما می‌توانید از طریق یک مسیر سفر که به خوبی برنامه ریزی شده است، جهان را کشف کنید.

شما می‌توانید در آکواریوم استانبول  زندگی زیر دریا و گونه‌های مختلف آبزیان را کشف کنید، پیشنهاد میکنیم برای صرفه جویی در وقت از قبل بلیط آکواریوم را به صورت آنلاین خریداری کنید. معمولا برای ورود به آکواریوم استانبول صف طولانی پیش روی شما قرار دارد و ممکن است حدود یک تا دو ساعت در صورت نداشتن بلیط در صف خرید بلیط معطل شوید.

قوانین بازدید از آکواریوم استانبول

شما می‌توانید در هر بخش از آکواریوم عکس بگیرید یا توقف کنید و زمان مشخصی برای بازدید وجود ندارد، نیازی به پوشیدن لباس گرم نیست چرا که آکواریوم دارای سیستم کنترل دما است. در بخش ماهیان شکارچی نباید به آب دست بزنید، مورد دیگر ممنوعیت دادن خوراکی به موجودات دریایی است، شما نمی‌توانید بدون اجازه و به همه‌ی ماهی‌ها غذا بدهید.

ساعات کار آکواریوم استانبول هر روز از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۹:۰۰  و  روز‌های تعطیل ۱۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰ است.

قیمت بلیط متغیر است، گاهی اوقات تخفیف‌های گروهی و خانوادگی برای بازدید زده می‌شود به همین دلیل توصیه میکنیم برای آگاهی از قیمت بلیت  آکواریوم استانبول به سایت مجموعه مراجعه کنید، istanbulakvaryum. Com

قوانین بازدید از آکواریوم استانبول

دسترسی به آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول در محله فلوریا در منطقه باکرکوی در ساحل دریای مرمره قرار دارد. شما می‌توانید با تاکسی به آکواریوم استانبول توجه داشته باشید که حتما نام آکواریوم را به راننده بگویید و مطمئن شوید او متوجه منظور شما شده است چرا که آکواریوم‌های دیگری نیز در استانبول قرار دارند. در کنار تاکسی شما می‌توانید با تراموا نیز به محل آکواریوم استانبول برسید، پس از رسیدن به ایستگاه میدان با 15 دقیقه پیاده در جهت معکوس به محل آکواریوم خواهید رسید.

شاتل رایگان بهترین روش برای رفتن به آکواریوم استانبول است، شما می‌توانید با شاتل رایگان از میدان تقسیم و محله سلطان احمد به آکواریوم استانبول بروید. شاتل رایگان تنها برای بازدید کنندگانی که بلیط استانبول آکواریوم را از Hop-on Hop-offخریداری کرده‌اند فعال است.

دسترسی به آکواریوم استانبول

آکواریوم دریای استانبول Sea Life Istanbul

مردم محلی آکواریوم دریای استانبول را با نام TurkuaZoo نیز می‌نامند. آکواریوم دریای استانبول  اولین آکواریوم عمومی در ترکیه و یکی از بزرگترین آکواریوم‌های اروپا است، آکواریوم دریای استانبول بزرگترین آکواریوم ترکیه است. شرکت Sea Life دارای 48 آکواریوم مختلف در سراسر جهان است، در شعبه آکواریوم استانبول این مجموعه همان توجهی به جزئیات شده است  که در آریزونا یا لندن وجود دارد.  اما برخلاف آریزونا، آکواریوم دریای استانبول استانبول به شکل یک قایق با کف شیشه‌ای است تا شما بتوانید زندگی دریایی را در محیط طبیعی ببینید. به نظر عجیب است که بزرگترین آکواریوم اروپا در استانبول قرار دارد، این همان واقعیتی است که سالانه هزاران نفر را به استانبول می‌کشاند.

آکواریوم Sea Life در مرکز خرید فروم استانبول واقع شده است.  اگر به یک سفر خانوادگی می‌روید و از طرفداران خرید  هستید می‌توانید  در همان زمان، بچه‌های خود را به بزرگترین تونل آکواریوم در اروپا و گسترده ترین مجموعه کوسه‌ها در اروپا ببرید

کودکان می‌توانند ستاره دریایی و دیگر موجودات دریایی را در استخر آکواریوم دریای استانبول راک از نزدیک مشاهده کنند، درست مانند شعب دیگر آکواریوم دریای استانبول در سراسر جهان.   کودکان می‌توانند حقایق جالبی را در مورد حیوانات دریایی در مخزن‌های مختلف کشف کنند زیرا توضیحات و علائم  به زبان انگلیسی هستند.  به عبارت دیگر، آکواریوم دریای استانبول فقط برای مردم محلی نیست.

آکواریوم دریای استانبول Sea Life Istanbul

آکواریوم Viasea

آکواریوم Viasea در بخش آسیایی استانبول قرار دارد و با جاذبه‌های اصلی استانبول در بخش آسیایی فاصله کمی دارد.

این آکواریوم در داخل یک نمایشگاه تفریحی قرار دارد و دارای پارک شیرها نیز استو روز بازدید از آکواریوم Viasea را به عنوان یک روز خانوادگی در نظر بگیرید، می‌توانید حیوانات متخلف دریایی، مارها، عنکبوت‌ها و شیر‌ها را ببینید، سوار چرخ و فلک شوید و ساعت‌ها همراه با فرزندتان تفریح کنید.

شما از طریق دهان یک تمساح وارد آکواریوم می‌شوید که با توجه به پارک کروکودیل در داخل آکواریوم Viasea منطقی است.  همچنین پرندگان استوایی دوست‌داشتنی در بهشت ​​پرندگان و لاک‌پشت‌های صد ساله در این آکواریوم وجود دارند. می‌توانید به برخی از این پرنده‌ها غذا بدهید، در حوالی زمان ناهار، ممکن است بتوانید غذا خوردن پیرانا، سمور و گوش ماهی را ببینید.  این آکواریوم با موضوع آب و هوا دارای بیش از 12000 موجود دریایی با در 24 حوزه موضوعی مختلف است.

آکواریوم Viasea

آکواریوم عمار emaar

آکواریوم عمار در بخش آسیایی استانبول قرار دارد و به جاذبه‌های بخش آسیایی استانبول نزدیک تر است.  آکواریوم عمار یک آکواریوم کوچک است و در داخل مرکز خرید قرار دارد، درست است که آکواریوم عمار در مقایسه با سایر آکواریوم‌های استانبول کوچک تر است اما امکانات مناسبی دارد که بازدید شما را جذاب میکنند. آکواریوم عمار دارای بازی‌های واقعیت مجازی است. آکواریوم همچنین به کودکان اجازه می‌دهد تا دنیای زیر آب را در بخش “جزیره رویاپردازان”، که یک منطقه بازی تعاملی دیجیتال است مشاهده و کشف کنند.

می‌توانید در آکواریوم عمار نمایش پری دریایی یا غواصی را تماشا کنید، در بخش‌های موضوعی قدم بزنید، پنگوئن‌های زیبا در جزیره پنگوئن در قطب جنوب را ببینید، سواحل راکی، رودخانه‌ها و آبشارهای مختلف، گالری شگفت‌انگیز چتر دریایی و جنگل‌های بارانی آمازون بخش‌های دیگری هستند که می‌توانید در آکواریوم عمار آن‌ها را مشاهده کنید. هر چند که آکواریوم عمار یکی از کوچک‌ترین آکواریوم‌های استانبول است، اما دارای 20000 گونه مختلف از حیوانات دریایی و حدود 200 گونه دوزیستان است.

آکواریوم عمار emaar

سخن پایانی

آکواریوم‌های  استانبول به دلیل وسعت بالا و تنوع گونه‌های جانوری طرفداران زیادی دارند، سالانه هزاران توریست از نقاط مختلف جهان برای دیدن گونه‌های دریایی از آکواریوم‌های  استانبول بازدید میکنند. آکواریوم‌های استانبول به فناوری‌های مدرن و پیشرفته‌ای مجهز هستند و با توجه به قیمت و مسافت محل مناسبی برای دیدن گونه‌های دریایی و جانوری برای ایرانیان هستند. آکواریوم استانبول توسط بهترین معماران جهان ساخته شده است. همچنین تمام موجودات زنده در آکواریوم‌های استانبول در شرایط زندگی در حیات طبیعی خود قرار دارند. اگر تور استانبول خود را رزرو کرده‌اید حتما باید از آکواریوم‌های استانبول را در برنامه روزانه خود قرار دهید مخصوصا اگر با فرزندتان و به صورت خانوادگی به استانبول سفر می‌کنید.

درباره ی sa_zargarian

مطلب پیشنهادی

دریای سیاه (Black Sea) | 7 واقعیت شگفت انگیز دریای سیاه

دریای سیاه نه فقط به دلیل رنگ یا ماهیت بدون اکسیژن اش، بلکه برای حقایقی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *