سه شنبه , 5 تیر 1403 - 10:47 بعد از ظهر

10 جاذبه شگفت انگیز باتومی

جاذبه های باتومی از جمله دلایلی هستند که افراد زیادی قصد سفر به این شهر را پیدا می کنند. باتومی یکی از شهرهای بزرگ گرجستان است که دارای تفریحات مدرن و همچنین جاذبه های تاریخی هیجان انگیزی است. در ادامه در خصوص جاذبه هایی که در این شهر بندری وجود دارند و همچنین در مورد توضیحات مربوط به هر کدام از این مکان ها، بیشتر صحبت خواهیم کرد. در صورتی که تمایل دارید تا اطلاعات بیشتر و کامل تری را در مورد این شهر زیبا به دست آورید، می توانید این مقاله را تا انتها با ما همراه باشید.

جاذبه های باتومی هیجان انگیز

شهر باتومی یکی از شهرهای گرجستان است که مدرنیته و سنت و فرهنگ باستان را در کنار هم دارد. به دلیل طبیعت زیبا و بکر این شهر، تاکنون مهاجران و همچنین مسافران خارجی زیادی را به سمت آن جذب شده اند. در ادامه سعی کرده ایم تا به 10 مورد از جاذبه های باتومی که بسیار نیز شگفت انگیز هستند، اشاره کنیم. این جاذبه ها می توانند با توجه به سلیقه گردشگران مورد استقبال قرار گیرند.

جاذبه های باتومی بسیار متنوع هستند.

باغ گیاه شناسی باتومی

باغ گیاه شناسی از جمله مکان های جذابی است که مورد علاقه طبیعت دوستان قرار می گیرد. این باغ دارای فاصله 9 کیلومتری از شهر باتومی است و وسعتی نزدیک به 107 هکتار دارد. در این باغ گیاه شناسی انواع و اقسام گیاهان مختلف از گونه های متفاوت پیدا می شوند که در کنار یکدیگر رشد کرده و پرورش یافته اند.

معمولا گیاه شناسان و افرادی که نسبت به حوزه گل و گیاه دارای علاقه خاصی هستند، می توانند بازدید از این باغ گیاه شناسی جذاب و بزرگ را در الویت خود قرار دهند.

قلعه گونیو

اگر به مکان های باستانی که چند صد سال از ساخت آن ها می گذرد، علاقه مند هستید، می توانید قلعه گونیو را در صدر جدول بازدیدی های خود در بین جاذبه های باتومی قرار دهید. شاید برایتان عجیب باشد اما این قلعه قدمتی در حدود دو هزار سال دارد. قدمت دو هزار ساله این قلعه نشان می دهد که باتومی نیز بسیار قدیمی بوده و دارای فرهنگ غنی می باشد.

کاربردهایی که این قلعه داشته است در طول زمان کمی دچار دستخوش و تغییر شده است اما به طور کلی این قطعه را جزو استحکامات کشور گرجستان به حساب می آورده اند. مکان قرارگیری قلعه در نزدیکی دریای سیاه است که سبب می شده تا دید کاملی هم به کوهستان و هم به ساحل داشته باشند.

نخستین بار این قلعه را رومیانی که در منطقه باتومی ساکن بودند ساختند. زمانی که رومیان از این منطقه رفتند و طی جنگ های مختلف شهر باتومی را از دست دادند، دیگر ساکنان این قلعه که بیزانس های شرقی و یونانی ها بودند، از آن استفاده کردند.

زمانی که این قلعه زیبا و محکم از دست یونانی ها و ساکنان بیزانس شرقی نیز خارج شد، به تصاحب حاکمان عثمانی درآمد. این حاکمان که مدت زمان طولانی را در این منطقه و کشور ترکیه حکم رانی کردند، از این قلعه نیز استفاده های فراوانی بودند. با تضعیف عثمانی ساکنان بعدی این قلعه را روس ها تشکیل دادند. فاصله ای که قلعه گونیو با شهر باتومی دارد چیزی حدود 15 کیلومتر است و می توانید به سرعت با تاکسی و یا وسایل نقلیه ای که برای این قسمت در نظر گرفته شده است، خودتان را به آن جا برسانید.

دلفیناریوم باتومی

دلفیناریوم یکی دیگر از  جاذبه های باتومی است که می تواند مورد علاقه حیوان دوستان قرار گیرد. در این محوطه جذاب و تفریحی می توانید دلفین هایی را در آکواریوم های بزرگ ببینید که به بازیگوشی و شنا کردن مشغول هستند. این دلفین ها حرکت های نمایشی زیبایی را اجرا می کنند که هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان جذابیت های زیادی دارند.

علاوه بر دلفین ها می توانید پستانداران دیگری را نیز در این پارک پیدا کنید که در آکواریوم ها مشغول بازی و جست و خیز هستند. این جاذبه گردشگری برای کسانی که دوستدار حیوانات هستند، می تواند بسیار جذاب و زیبا باشد.

ساحل سحرآمیز باتومی

همان طور که می دانید باتومی یکی از شهرهای ساحلی است که دارای ساحل بسیار زیبایی نیز می باشد. ساحل این شهر از چند جهت بسیار فوق العاده بوده و به همین دلیل نیز در بین مردم با نام ساحل سحرآمیز معروف است. آفتاب گرفتن و همچنین استراحت در این ساحل نه تنها می تواند بیماری های مفصلی شما را درمان کند، بلکه حتی می تواند از آرامش بی نهایتی که در آنجا وجود دارد نیز لذت ببرید.

ساحل باتومی مکان مناسبی برای آفتاب گرفتن است.

میدان اروپا

این میدان یکی از میادینی است که اولین بار برایتان بسیار جذاب خواهد بود، اما به دلیل مرکزیت داشتن آن در شهر باتومی در تمام مدتی که در این شهر سکونت دارید، بارها از آن عبور می کنید؛ با این وجود یکی از مهم ترین جاذبه های باتومی محسوب می شود. در این میدان فضای مناسبی برای برگزاری کنسرت ها وجود دارد. تاکنون نیز چندین کنسرت از چندین خواننده جهانی معروف در آن برگزار شده است. به طور مثال کنسرت های خوانندگانی همچون خوزه کار راس، بونا ویستا، انریکه، آندریا بوچلی و… در این میدان در شهر باتومی برگزار شده است.

بلوار باتومی

مورد بعدی با نام بلوار باتومی شناخته می شود. این بلوار یکی از جذاب ترین بلوارهایی است که امروزه در شهر باتومی وجود دارد و افراد زیادی نیز هر روز از آن عبور می کنند. بلوار باتومی دقیقا در مجاورت ساحل قرار گرفته و به نوعی یک بلوار ساحلی به حساب می آید. علاوه بر زیبایی های دریا، فضای سبز و درختکاری و همچنین گل آرایی و مجسمه های زیبایی که در امتداد این بلوار قرار گرفته است نیز جذاب هستند. پیاده روی در این بلوار می تواند بسیار جذاب و چشم نواز باشد. آب نماهای موزیکال، چرخ و فلکی که برای کودکان تعبیه شده است و همچنین کافه و رستوران های متعدد که جذابیت محیط را بیشتر می کنند نیز در این بلوار وجود دارند و نشان می دهند که نباید بازدید از آن را از دست بدهید.

میدان پیازا باتومی

میدان پیازا باتومی یکی از میادین معروف و بزرگی است که در شهر باتومی وجود دارد و جزو لیست جاذبه های باتومی نیز می باشد. این میدان می تواند از جمله زیباترین مکان هایی باشد که در این شهر پیدا می کنید. سبک  استایل کلی معماری این میدان از نوع معماری ایتالیایی بوده و محیط دور تا دور این میدان را هتل ها، رستوران ها و کافه ها احاطه کرده اند. از جمله دیگر جذابیت های این میدان نیز مربوط به موسیقی زنده ای می شود که هر شب در این محیط برگزار می گردد.

مجسمه مده آ

افسانه مده آ یکی از افسانه های قدیمی است که در شهر باتومی سینه به سینه و نسل به نسل چرخیده است. ساخت این مجسمه نیز به دلیل زنده نگه داشتن این افسانه بوده است. داستان مده آ داستان جالبی است و دانستن آن خالی از لطف نمی باشد. مده آ دختری اهل گرجستان و شهر کولخیس بوده است. زمانی که یاسون یونانی به گرجستان لشکرکشی می کند و در پی گرفتن تاج و تخت برای پدر خود است، مده آ عاشق یاسون شده و به همراه او فرار می کند. سرانجام این فرار به ازدواج ختم می شود اما بعد از چندین سال، یاسون مده آ را رها کرده و با زن دیگری ازدواج می کند. همین کار سبب بروز خشم و نفرت مده آ شده و مده آ هم آن زن و هم فرزندان او را می کشد.

کلیسای مادر مقدس

در شهرهای اروپایی وجود کلیسا موضوع عجیب و غریبی نیست، اما اگر این کلیسا از بناهایی باشد که تقریبا قدمت آن به قرون وسطی می رسد، بد نیست آن را ببینید.

کلیسای جامع مادر مقدس در خیابان باراتاشویلی است. در ساخت آن هم به معماری داخلی آن و هم به معماری خارجی آن توجه زیادی کرده اند. سبک ساخت این کلیسا به سکب گوتیک است که دارای برج های دوقلو، پنجره های رنگی شیشه ای، انواع مجسمه های سنگی و همچنین نقش های دیواری می شود.

تله کابین آرگو

تله کابین آرگو برای کسانی که طرفدار ارتفاع هستند، یکی از جاذبه های باتومی به شمار می آید که بسیار نیز هیجان انگیز است. ارتفاع کلی این تله کابین به حدود 250 متر می رسد. چشم انداز این تله کابین شامل چشم انداز ساحل باتومی، چشم انداز و نمای کلی شهر، کافه ها و رستوران هایی که در پایین تله کابین احداث شده اند و همچنین تراس لژ سلطنتی آن ها می شود.

اگر ترسی از ارتفاع ندارید، این تجربه تفریبا هیجان انگیز که میزان آدرنالین خون شما را همراه با سروتونین افزایش می دهد، گزینه بسیار مناسبی برای گذراندن یک روز و یا حتی یک نصفه روز می باشد. بهتر است آن را حتما در برنامه بازدید خود از باتومی قرار دهید.

beach of batomy

دلایل اهمیت شناخت جاذبه های باتومی

اما چه دلایلی وجود دارد که ما باید جاذبه های باتومی  را بشناسیم؟ برخی از افراد ترجیح می دهند تا بدون داشتن اطلاعات کافی به یک شهر و یا کشور سفر کنند و سپس هر کدام از مکان های دیدنی که مشهورتر بودند را مورد بازدید قرار دهند. این موضوع می تواند مشکلاتی را برایتان به وجود بیاورد و بعدا از این کار پشیمان شوید. در ادامه چند نکته را بیان کرده ایم که نشان می دهد چرا نیاز است تا حتما از جاذبه های شهری همچون باتومی مطلع باشید.

بازدید از تمام مکان ها

اولین مزیت این کار این است که دیگر جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر را از دست نمی دهید. بسیاری از اوقات پیش می آید که برخی از جاذبه های دیدنی در یک شهر ناشناخته هستند. حتی مردم بومی و راهنماها نیز به ندرت از آن ها خبر دارند. این موضوع سبب می شود که اگر اطلاعات دقیقی از آن مکان ها نداشته باشید، نتوانید آن ها را ببینید. اما زمانی که به طور دقیق بدانید چه مکان های دیدنی وجود دارد، می توانید از تمامی آن ها بازدید کنید.

مدیریت زمان

با اطلاع از جاذبه های یک شهر، برنامه ریزی نیز راحت تر خواهد بود. مثلا اگر 10 روز قرار است در شهر باتومی بمانید، می توانید این مدت 10 روز را به درستی برنامه ریزی کنید. با این کار هم به دیگر تفریحات و هم به بازدید از مکان های دیدنی این شهر و جاذبه های باتومی بپردازید.

آمادگی پیش از بازدید

اطلاع از برنامه سفر می تواند در برنامه ریزی شما بسیار مفید باشد. به طور مثال اگر قرار است به ساحل بروید، می دانید که چه لباس هایی بپوشید و چه نوع لوازم آرایشی استفاده کنید. حتی می توانید این موضوع را نیز برنامه ریزی کنید که از چه زیورآلاتی برای تکمیل استایل خود بهره مند شوید.

سفر به شهر باتومی و بازدید از جاذبه های آن

کلام پایانی

معرفی جاذبه های باتومی که بسیار نیز شگفت انگیز و جذاب هستند، در طول این مقاله به طور کامل انجام شد. در حقیقت شما می توانید از این مقاله به عنوان یک مرجع برای زمانی استفاده کنید که قصد دارید به شهر باتومی سفر کنید. سفر کردن شما نیز در کنار بازدید از تمامی مکان های دیدنی این شهر خواهد بود. در صورتی که باز هم سوالات بیشتری در این زمینه داشتید، می توانید به تور باتومیتفلیس + باتومیترابزون باتومی زمینی مراجعه کنید و از این طریق اطلاعات بیشتری را به دست آورید. در صورتی که هرگونه سوال، انتقاد و یا پیشنهادی نیز داشتید، می توانید آن ها را با ما در میان بگذارید. این کار به ما در خدمات رسانی هرچه بهتر و بیشتر کمک کنید.

درباره ی sa_zargarian

مطلب پیشنهادی

قدیمی ترین کشورهای جهان را بشناسید | 9 تمدن کهن

بیایید به تاریخ بنگریم در بین صدها کشور جهان چگونه می توانیم بفهمیم اولین تمدن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *