شنبه , 2 تیر 1403 - 8:07 بعد از ظهر

26 کاری که باید در سفر به استانبول انجام دهید

یکی از شهر های شگفت انگیز در جهان استانبول است، استانبول تنها شهری در جهان که در دو قاره متفاوت آسیا و اروپا قرار دارد، قسمتی از این شهر در آسیا و بخشی از آن در اروپا واقع شده است به همین است دلیل فرهنگ های مختلفی را به صورت همزمان در خود جای داده است و هر ساله میزبان گردشگران متفاوت و زیادی از سراسر جهان از جمله ایران است. در سفر به استانبول با توجه به مدت زمان سفر خود می توانید جاذبه های توریستی و مناطق مختلف این شهر رویایی و هیجان انگیز را ببینید در این مقاله 26 محل یا تفریحی که در سفر به استانبول انجام آن را به شما پیشنهاد میکنیم معرفی و بررسی خواهیم کرد. مجموعه 26 مورد مواردی هستند که از جمله بهترین و معروف ترین مکان ها، رستوران ها یا پیشنهادات تفریحی استانبول شناخته و در تمام جهان معرفی می شوند.

26 کاری که باید در سفر به استانبول انجام دهید

بهترین تفریحات در استانبول

بازدیدکنندگان خارجی از تعداد کارها و مکان هایی که می توانند در استانبول از آن ها بازدید کنند، شگفت زده می شوند .در این شهر بزرگ که بیش از 15 میلیون نفر جمعیت دارد، زندگی هر روز هفته به صورت شبانه روز در جریان است.. در حالی که برخی از نقاط شهر در شب کاملاً ساکت می شوند، سرگرمی در سایر نقاط استانبول تا صبح ادامه دارد.برای درک کامل حال و هوای استانبول، بازدیدکنندگان باید زمانی را در بی اوغلو، بشیکتاش و کادیکوی بگذرانند. این امر به این دلیل است که منطقه سلطان احمد که مکان های تاریخی در آن فراوان است، به جز روزهای ماه رمضان، بعد از ساعت 23:00 تعطیل است.لیست ما از 26 موضوع متفاوت تشکیل شده است. اگرچه خواندن این مقاله طولانی ممکن است به نظر وقت گیر باشد اما یک راهنمای کامل برای کمک در برنامه ریزی سفر برای شما به شمار می رود.

بهترین تفریحات در استانبول

مکان های تاریخی محله سلطان احمد

استانبول در طول تاریخ پایتخت امپراتوری روم، بیزانس و عثمانی بوده است. حاکمان همه این تمدن ها در جایی زندگی می کردند که امروزه به نام محله سلطان احمد شناخته می شود . به همین دلیل مهمترین آثار تاریخی استانبول درمحله سلطان احمد قرار دارد.

از کاخ بزرگ امپراتوران روم و بیزانس چیز زیادی باقی نمانده است. با این حال، کاخ توپکاپی که مربوط به سلاطین عثمانی است هنوز پابرجاست و شما می توانید از آن بازدید کنید. محله سلطان احمد که میزبان دو اثر معماری دیگر از جمله ایاصوفیه و مسجد آبی است ، از مهم ترین مکان های دیدنی استانبول به شمار می رود.

مکان های تاریخی محله سلطان احمد

بازار بزرگ استانبول

پس از بازدید از بناهای تاریخی محله سلطان احمد، مرسوم است که گردشگران در پایان روز به بازار بزرگ استانبول سری بزنند . بازار بزرگ استانبول در سال1461 ساخته شده است و از همان سال مردم را مجذوب خود کرده است و مانند آهنربا بازدیدکنندگان را به خود جذب می کند. حتی افرادی که از منتظر ماندن در صف موزه های سلطان احمد خسته شده اند، نمی توانند در مقابل ایده خرید در بازار بزرگ مقاومت کنند .بازار بزرگ دارای 67 خیابان و بیش از 3000 مغازه است و یکی از آخرین نماد های باقی مانده برای خرید سنتی در استانبول است. برای دوستداران خرید، بازار بزرگ در میان 25 کاری که در استانبول باید انجام شود، قرار دارد.

بازار بزرگ استانبول

بازدید از بازار ادویه

این عادت مردم محلی است که آخر هفته ها به میدان امینو Eminonu بیایند و از مغازه های اطراف بازار ادویه دیدن کنند. میدان روبروی بازار ادویه نماد شهر قدیمی استانبول است و به کبوترهایش معروف است.

اگرچه بازار ادویه ستاره محله است، اما در خیابان هایی که این مرکز تاریخی را احاطه کرده اند، موارد مختلفی را می توانید مشاهده کنید. ارزان‌ترین کالا، اعم از نساجی، نانوایی، زیور آلات یا اسباب‌بازی در این محله یافت می‌شوند.

اگرچه مسجد جدید با معماری با ابهت خود متمایز است، اما در کوچه پس کوچه های استانبول همچنان جواهرات مخفی وجود دارند،به عنوان مثال مسجد رستم پسا که با زیباترین نمونه های کاشی ایزنیک تزیین شده است، اگر به آثار تاریخی علاقه مند هستید حتما قبل از ترک این محله از آن بازدید کرد.

بازدید از بازار ادویه

رد جنواها در کاراکوی

کاراکوی در دوران بیزانس به عنوان مکانی دور در بخش شهر قدیمی استانبول قرار داشته است و دورترین نقطه به مرکز حکومت بوده است. از آنجایی که پل گالاتا ، که در حال حاضر دو طرف استانبول را به هم متصل می‌کند در آن زمان وجود نداشت، بیزانسی‌ها کاراکوی (و گالاتا) را «پرا» می‌نامیدند که به معنای «طرف دیگر» است.

یک سر زنجیره معروف که از قسطنطنیه در برابر محاصره دشمن محافظت می کرد به بندر کاراکوی متصل بود. انتهای دیگر این زنجیره تا شبه جزیره تاریخی، جایی که کاخ بزرگ امپراتورهای بیزانس در آن قرار داشت، امتداد داشت.امپراتوری بیزانس مقدار زیادی مالیات از تجارت در منطقه مدیترانه شرقی جمع آوری می کرد. مستعمرات تجاری ونیزی و جنوا در این نظام جایگاه مهمی داشتند.ابریشم و ادویه های ارزشمندی که از آسیا به قسطنطنیه فرستاده می شد توسط این دو مستعمره ایتالیا به اروپا صادر می شد. جنواها سازه های باشکوهی مانند برج گالاتا در استانبول به جا گذاشتند.

زمانی که عثمانی ها زمام امور را در دست گرفتند، نمی خواستند سیستم مستقر را خراب کنند و همان امتیازات تجاری را به این مستعمرات ایتالیایی اعطا کردند. مرکز این تجارت قدیمی محله های کاراکوی و گالاتا بود .

هنوز هم می توان آثار آن روزها را در کوچه پس کوچه های کاراکوی دید. ردیابی آثار دوران جنوا در کوچه پس کوچه های کاراکوی از جمله کارهای متفاوتی است که می توانید در استانبول انجام دهید.

رد جنواها در کاراکوی

پیاده روی در بالات و فنر Üst ve yay

قدم زدن در فنر و بالات یک فرصت طلایی برای کسانی است که می خواهند از مسیر توریستی استانبول خارج شده و مکان های مختلف را کشف کنند.

مناطق فنر و بالات که در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند، با خانه‌های رنگارنگ خود برجسته هستند. صدها گردشگر عکس های خود را در اینستاگرام به اشتراک می گذارند و به تبلیغ این محله های دنج کمک می کنند.

با این حال، فنر و بالات در واقع چیزهای بیشتری برای ارائه به شما دارند. این محله ها که در دوره عثمانی غیرمسلمانان در آن زندگی می کردند، میراث تاریخی زیادی را در خود جای داده اند.

در سال های اخیر، بسیاری از کافی شاپ ها، رستوران ها و مغازه های عتیقه فروشی در این منطقه افتتاح شده است. بنابراین، بازدید از بالات، که چیزهای زیادی در زمینه های فرهنگی، خرید و خوراک شناسی ارائه می دهد، از جمله کارهای جالب در زمان سفر استانبول است.

پیاده روی در بالات و فنر Üst ve yay

صرف صبحانه در تنگه بسفر

در محله سلطان احمد و میدان تکسیم که از مناطق اصلی گردشگری استانبول هستند، مکان های زیادی برای صرف صبحانه وجود دارد. با این حال، نمی توان آن را با لذت صرف صبحانه در تنگه بسفر مقایسه کرد .

مکان های صرف صبحانه شگفت انگیزی در بسفر وجود دارد. به خصوص خوردن صبحانه ترکی در اورتاکوی، ببک یا روملی حصاری از جمله کارهایی است که در استانبول می توانید انجام دهید و تجربه متفاوتی در سفر خود داشته باشید.

صرف صبحانه در تنگه بسفر

بازدید از حمام ترکی

اگر از حمام‌های ترکی استانبول دیدن کنید ، هم می‌توانید خود را شاداب کنید و هم ساختارهای چند صد ساله این سبک حمام ها را تماشا کنید. بیشتر حمام های ترکی سنتی استانبول در شهر قدیمی و بی اوغلو واقع شده اند.

Haseki Hurem Sultan Hammam، حمام حسکی خرم سلطان در کنار ایاصوفیه، در شهر قدیمی استانبول خودنمایی می کند. از طرفی همام کیلیچ علی پاشا که با نزدیکی به میدان تقسیم خودنمایی می کند نیز بسیار محبوب است.

به غیر از این دو حمام، حمام های ترکی تاریخی زیادی در استانبول وجود دارد که می توانید در گوشه و کنار استانبول آن ها را مشاهده کنید.

بازدید از حمام ترکی

پیاده روی از اورتاکوی تا ببک Ortakoy Bebek

اورتاکوی یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای تماشای مناظر تنگه بسفر و گذراندن اوقات خوش با دوستان در تعطیلات آخر هفته است. استانبولی ها دوست دارند بعد از صرف صبحانه یا ناهار خود از اورتاکوی به سمت ببک پیاده روی کنند . جاده اورتاکوب به ببک زیباترین مسیر برای پیاده روی در امتداد تنگه بسفر است. همراه با نسیم شیرینی که از دریا می آید، می توانید سازه های معماری اطراف را تماشا کنید و از ماهیگیران عکس بگیرید. پس از پیاده روی از اورتاکوی به ببک ، می توانید قهوه ترک را در بایلان Baylan، یکی از بهترین رستوران های محلی استانبول بنوشید.

پیاده روی از اورتاکوی تا ببک Ortakoy Bebek

سفر دریایی در بسفر

سفر با کروز در بسفر در استانبول یک فعالیت سرگرم کننده استدر این سفر زیبا می توانید وسعت شهر را بینید و غنای معماری آن را به صورت کامل مشاهده کنید.در تور 6 ساعته ای برگزار می شود، می توانید به سواحل شمالی جایی که تنگه بسفر به دریای سیاه می رسد بروید. در اینجا می توانید از قلعه یوروس بالا رفته و عکس بگیرید.پس از بازگشت از قلعه می توانید ناهار را در رستوران های ماهی ساحلی صرف کنید و با همان کشتی به ساحل بسفر برگردید. سفر به تنگه بسفر یکی از کارهای رمانتیکی است که در استانبول برای زوج ها انجام می شود.

سفر دریایی در بسفر

رفتن به تپه پیر لوتی از طریق تله کابین

تپه پیر لوتی که در بالای ایوپ قرار دارد برای گرفتن عکس های عالی در استانبول مناسب است. رفتن به تپه پیر لوتی از طریق تله کابین یکی از سرگرم کننده ترین و جذاب ترین کارها در استانبول است.

مسجد ایوپ که به عنوان مقدس ترین مسجد استانبول به شمار می رود نیز در این منطقه قرار دارد. پس از بازدید از مسجد می توانید به موزه مینیاتورک نیز بروید که شامل مدل های کوچکی از تمام بناهای تاریخی ترکیه است.

رفتن به تپه پیر لوتی از طریق تله کابین

رفتن به کنسرت فضای باز در هاربیه Harbiye

تئاتر فضای باز هاربیه ، جایی که مشهورترین هنرمندان ترکیه ای در آن اجرا می کنند، در قلب شهر قرار دارد. گوش دادن به ستارگان پاپ ترک مانند سرتاب ارنر یا تارکان در یک شب گرم تابستان و رفتن به خیابان استقلال بعد از کنسرت بسیار لذت بخش است.

پس از فعالیت هایی مانند رفتن به مسابقه یا کنسرت، مردم معمولا به خیابان استقلال می روند. خیابان‌های فرعی مانند Nevizadeنوی زاده اسمالی مسکیت و Asmali Mescit که مملو از بارها و رستوران های مختلف هستند در کنار تفریح ​​با مردم محلی در این خیابان ها از بهترین کارهایی است که در شب استانبول می توانید انجام دهید.

رفتن به کنسرت فضای باز در هاربیه Harbiye

بازدید از برج گالاتا

می توانید از برج گالاتا بالا بروید و استانبول را به صورت 360 درجه ببینید. این برج بازدیدکنندگان خود را قادر می سازد تا هفت تپه شهر قدیمی و همچنین منطقه بی اوغلو و تنگه بسفر را مشاهده کنند. اگر زمانی که آفتاب زیاد روشن نیست از برج بالا بروید، می توانید عکس های شگفت انگیزی بگیرید.

علاوه بر این، در میدان اطراف برج گالاتا، در سال های اخیر کافه های شگفت انگیزی افتتاح شده است، این کافه ها یکی از لذت بخش ترین فعالیت ها برای گذراندن وقت در اطراف برج گالاتا  و گشت و گذار در خیابان های پشتی استانبول هستند.

بالا رفتن از برج گالاتا و تماشای استانبول بهترین کاری است که می توان در سال 2023 در استانبول انجام داد. برج گالاتا که اخیراً بازسازی شده است به یک موزه کاملاً جدید تبدیل شده است و امسال دوباره به یک جاذبه گردشگری تبدیل خواهد شد.

بازدید از برج گالاتا

کاوش در خیابان استقلال

خیابان استقلال مکانی است که افراد در هر سنی در آن گرد هم می آیند و با هم وقت می گذرانند. علیرغم برنامه ریزی های بحث برانگیز محیطی اخیر در این منطقه، خیابان استقلال همچنان مرکز مهمی برای گردشگران است.

در حالی که خیابان استقلال را کاوش می کنید ، باید از جاده اصلی خارج شده و وارد معابر شوید. ممکن است در بخش های غیر جالبی در خیابان استقلال که در ابتدا جذاب به نظر نمی رسند، با سازه های تاریخی ارزشمند روبرو شوید.در قرن آخر امپراتوری عثمانی (قرن 19) این منطقه سرزنده شد که هنوز هم نمونه هایی از زندگی جهانی آن دوره را در خود جای داده است.

بهترین نمونه های این زندگی جهانی را می توان در قسمت جلویی ساختمان های خیابان استقلال دید. اگر با دقت به آنها نگاه کنید، می بینید که سبک های مختلف معماری در ساخت این سازه ها آمیخته شده اند و در کمال تعجب هماهنگی بی نظیری در کنار یکدیگر دارند.

کاوش در خیابان استقلال

بازدید از مغازه های عتیقه فروشی درککورکوما Cukurcuma

Cukurcuma ککورکوما یکی از محله های منحصر به فرد در  بی اوغلوBeyoglu است . موزه معصومیت استانبول نیز در همین محله قرار دارد.که کتاب اورهان پاموک، رمان‌نویس مشهور جهان، بر اساس آن نوشته شده است، این محله به خاطر مغازه های عتیقه فروشی متنوع و خاص خود معروف است .دیدن مغازه های عتیقه فروشی که در خیابان ککورکوما قرار دارند و افراد از آن ها خرید میکنند، سرگرم کننده است. و اگر اهل عکاسی باشید، قطعا عکس های فوق العاده ای در این محله خواهید گرفت.

بازدید از سازه های دوران بیزانس

زمان ورود رومی ها به استانبول به سال 195 بعد از میلاد در زمان سلطنت سپتیموس سوروس باز می گردد. 330 پس از میلاد، امپراتور کنستانتین قسطنطنیه را به عنوان دومین پایتخت امپراتوری روم بنا کرد .پس از تقسیم امپراتوری روم به دو بخش، قسطنطنیه تا سال 1453 به عنوان پایتخت امپراتوری روم شرقی (معروف به بیزانس) باقی ماند. ساختارهای بسیاری در شهر وجود دارد که با معماری رومی ساخته شده اند و بیش از 1000 سال قدمت دارند.

حتی با وجود اینکه برخی از سازه‌های دوران بیزانس در خلال غارت قسطنطنیه (جنگ صلیبی چهارم) در سال 1204 تخریب شد، هنوز هم می‌توان از مکان‌هایی مانند کلیسای چورا ، کلیسای سرگیوس و باکوس ، کلیسای پاماکاریستوس و صومعه مسیح پانتوکراتور بازدید کرد .

بازدید از مغازه های عتیقه فروشی درککورکوما Cukurcuma

می‌توانید ردپای امپراتوری بیزانس را در محله‌هایی مانند سلطان احمد، وفا، زیرک، فنر، بالات دنبال کنید و عکس‌های عالی بگیرید. کشف میراث بیزانسی به شما امکان می دهد از مسیر گردشگری خارج شوید. تعقیب گذشته مرموز یکی از کارهای غیرعادی است که در استانبول می توانید انجام دهید

کشف مساجد استانبول

می توان گفت مساجد استانبول از نظر سبک معماری به دو قسمت تقسیم می شوند. مساجد گروه اول بر پایه «معماری کلاسیک عثمانی» هستند که در زمان ظهور امپراتوری عثمانی ساخته شده اندو دسته دوم مساجدی هستند که در اواخر دوره عثمانی ساخته شده‌اند، مساجدی با سبک باروک و نئو کلاسیک تلفیق شده اند و به آنها «معماری مدرن» می‌گوییم.

مساجد کلاسیک عثمانی

ما بیشتر نمونه هایی از مساجد کلاسیک عثمانی را در شهر قدیمی استانبول می بینیم. برخی از این مساجد عبارتند از: مسجد کبود، مسجد سلیمانیه، مسجد سه زاده و مسجد فاتح. این مساجد امپراتوری هستند و توسط سلاطین امپراتوری عثمانی در قرون 15، 16 و 17 میلادی ساخته شده اند.

مساجد مدرن عثمانی

از سوی دیگر، امپراتوری عثمانی از قرن هجدهم تحت تأثیر جنبش های معماری در جهان قرار گرفت. آثار این دوران را می توان در مساجدی که در کنار تنگه بسفر قرار دارند مشاهده کرد. برخی از این مساجد مدرن عثمانی عبارتند از: مسجد نصرتیه، مسجد اورتاکوی، مسجد دولما باغچه و مسجد بیلربی.

البته هیچ یک از این دو سبک معماری بر دیگری برتری ندارند. هر دوی این سبک‌ها هنوز نشانه‌های فرهنگی را دارند که به مدت 500 سال در استانبول حکمرانی کرده است. در حالی که معماری کلاسیک با ساختارهای کوچک، ساده و بزرگ مشخص می شود، سبک معماری مدرن با هنرهای تزئینی استادانه شناخته می شود.

کشف مساجد استانبول

 

کشتی سواری به جزایر پرنس

سفر با کشتی به جزایر پرنس یکی از بهترین کارهایی است که در استانبول برای داشتن یک تفریح خانوادگی مهیج می توانید انجام دهید. جزایر بسیار شلوغ هستند زیرا مردم محلی در تعطیلات آخر هفته به جرایز سفر میکنند. به همین دلیل، می توانید روزهای هفته را برای سفر به جزیره پرنس و سایر جزایر در سواحل استانبول انتخاب کنید. اگر به جزیره بوکویادا Buyukada سفر کنید ، می توانید یک دوچرخه کرایه کنید و در خیابان های تاریخی جزیره دور بزنید. علاوه بر این، بازدید از کلیسای سنت جورج (Aya Yorgi Kilisesi) در بالاترین نقطه جزیره، نیز یکی دیگر از جاذبه های این جزیره است.

کشتی سواری به جزایر پرنس

تماشای استانبول از تپه کاملیکا Camlica

تپه کاملیکا کاملیکا نقطه ای است که می توانید از استانبول را از وسیع ترین زاویه ممکن ببینید و از آن لذت ببرید. بالا رفتن از تپه کاملیکا و گرفتن چند عکس عالی یکی از بهترین کارهایی است که می توانید در استانبول با دوستان خود انجام دهید.

خرید در خیابان بگدات

راه های زیادی برای خرید در استانبول وجود دارد. در صورت تمایل می توانید از بازارهای تاریخی استانبول قدیم دیدن کنید. یا می توانید از بزرگترین مراکز خرید در شهر استانبول دیدن کنید . علاوه بر این، خیابان های زیادی در استانبول وجود دارند که کیلومترها طول دارند و دارای مغازه های مختلف و متنوعی هستند.

سمت اروپایی استانبول دارای «خیابان استقلال» در تکسیم و «خیابان عبدی ایپکچی» در نیسانتاسی است. از سوی دیگر، محبوب ترین خیابان خرید در سمت آسیایی استانبول، خیابان بگدات است .

خیابان بگدات که از Bostanci بوستانکی شروع می‌شود و تا کادیکوی Kadikoy ادامه می‌یابد، مملو از مغازه‌ها و کافه‌های لوکس است. در اینجا می توانید جریان زندگی محلی را دنبال کنید و از زندگی به سبک غربی استانبول لذت ببرید.

تماشای استانبول از تپه کاملیکا Camlica

بازدید از بوتیک ها در نیسانتاسی

نیسانتاسی نقطه بسیار مهمی است که بهترین بوتیک های استانبول را در خود جای داده است. اگر به مد علاقه دارید، نیسانتاسی قطعا بهترین محل برای شما است. اگر می‌خواهید به‌جای لباس‌های معمولی چیزی خاص بخرید که در هر مرکز خریدی نمی‌توانید پیدا کنید، نیسانتاسی مقصد شماره یک شما خواهد بود.در نیسانتاسی می توانید از بوتیک های مهم ترین طراحان مد در ترکیه دیدن کنید و مد را از نزدیک دنبال کنید. علاوه بر این، نیسانتاسی یکی از بهترین مکان ها با کافی شاپ های منحصر به فرد در استانبول است .

بازدید از بوتیک ها در نیسانتاسی

شرکت در ماراتن اوراسیا

هزاران نفر از دوستداران ورزش هر ساله در ماراتن اوراسیا شرکت می کنند . این روز تنها روزی است که پل بسفر که اروپا را به آسیا متصل می کند بسته می شود. در ماراتن اوراسیا، شرکت کنندگان با دویدن از قاره ای به قاره دیگر عبور می کنند.علاوه بر مردم محلی استانبول، ورزشکاران و گردشگران خارجی نیز به این رویداد علاقه نشان می دهند. شرکت در ماراتن اوراسیا از جمله کارهای رایگانی است که می توان در استانبول انجام داد.

تماشای جشن های هدیرلاز Hidirellez

هر ساله یک فعالیت واقعا سرگرم کننده در محله سلطان احمد، قلب شهر قدیمی استانبول، برگزار می شود. فعالیتی که در Ahirkapi آحرکاپی، دروازه شهر قدیمی که به دریای مرمره باز می شود، برای جشن آمدن بهار اجرا می شود.

کولی ها با موسیقی و رقص خود این فعالیت را زنده می کنند و پیوستن به جشن بهاری آنها قطعا یکی از بهترین کارهای استانبول است.جشنواره هدیرلاز که آمدن بهار را اعلام می کند با شور و شوق در سراسر ترکیه جشن گرفته می شود، اما فضای آحرکاپی منحصر به فرد است.

تماشای جشن های هدیرلاز Hidirellez

لذت بردن از راکی و ماهی در کومکاپی

کومکاپی محله ای تاریخی است که در مرکزی ترین نقطه شهر قدیمی استانبول واقع شده است. کومکاپی در کنارمحله سلطان احمد قرار دارد و گردشگران اغلب از کومکاپی دیدن می کنند. اینجا جایی است که صدها نفر از ملیت های مختلف دور هم جمع می شوند و شب ها صحنه ای رنگارنگ و سرگرم کننده را خلق می کنند.کومکاپی یکی از بهترین مکان ها برای خوردن ماهی در استانبول است . در حالی که از غذای خود لذت می برید، می توانید به نوازندگان خیابانی گوش دهید و از عصر خود در فضایی زیبا لذت ببرید.

گشت و گذار در طبیعت استانبول

در استانبول، جایی که شهرنشینی در همه جا وجود دارد، به نظر می‌رسد که عبارت « ارتباط با طبیعت» معنای خود را از دست داده است. با این حال، هنوز مناطق طبیعی زیبایی وجود دارد که باعث می شود فراموش کنید در استانبول هستید. زیباترین مکان ها برای کشف طبیعت استانبول جنگل های آتاتورک و پارک یلدیز هستند.

جنگل های آتاتورک مانند واحه ای در بیابان برای استانبولی هایی است که می خواهند از زندگی شلوغ شهری فرار کنند بهترین گزینه هستند. در این جنگل می توانید در طبیعت قدم بزنید و عکس های عالی بگیرید.

از طرف دیگر پارک یلدیز در وسط یکی از شلوغ ترین محله های شهر مانند بشیکتاش واقع شده است . به محض ورود به پارک، از ترافیک و ازدحام بشیکتاش جدا می شوید.رفتن به یک پیاده روی زیبا در پارک و تماشای سنجاب ها از جمله کارهای ماجراجویانه در استانبول است.

گشت و گذار در طبیعت استانبول

آفتاب گرفتن در سواحل استانبول

وقتی صحبت از آفتاب گرفتن در ساحل می شود ، نمی توانیم بگوییم که استانبول اولین جایی است که به ذهن می رسد. با این حال، اندازه گیری آب دریا که توسط وزارت بهداشت در استانبول انجام شده است نشان می دهد که شنا در بسیاری از نقاط امکان پذیر است.سواحل زیادی در بخش هایی از استانبول مانند سیله، کیلیوس، ریوا و بویوکادا وجود دارند.سواحل استانبول یکی از بهترین سواحل در خاورمیانه برای آفتاب گرفتن هستند.

آفتاب گرفتن در سواحل استانبول

نوشیدن راکی در میخانه های ترکی

نوشیدن راکی در میخانه های ترکیه یک سنت قدیمی در استانبول است. منطقه شاخ طلایی و بسفر استانبول عثمانی برای قرن ها میزبان میخانه های زیادی بوده اند.

معروف ترین میخانه ها در دوره عثمانی میخانه های یونانی بودند. در قرن نوزدهم، زمانی که یک سوم جمعیت استانبول غیرمسلمان بودند، مناطقی مانند کورتولوس، پرا و بالات وجود داشتند که با میخانه های خود برجسته بودند.

امروزه بهترین میخانه های استانبول هنوز در این مناطق قرار دارند. جدای از این ها، رستوران های خوشمزه ای در بشیکتاش، آرناووتکوی در سواحل بسفر و در کادیکوی در سمت آسیایی نیز وجود دارند که می توانید غذاهای لذیذ و سنتی استانبول را در کنار غذاهای مدرن در آن ها نوش جان کنید.

نوشیدن راکی در میخانه های ترکی

سخن پایانی

در این مقاله 26 مورد از بهترین مکان ها و تفریحاتی که در سفر خود به استانبول می توانید انجام دهید بررسی کردیم. این تفریحات مجموعه ای کامل در سفر را برای شما فراهم میکنند در سفر با تور استانبول روز های سفر شما مشخص است و می توانید با بررسی این مکان ها پیش از سفر خود برنامه کاملی برای روز های سفر داشته باشید تا وقتتان تلف نشود.

درباره ی sa_zargarian

مطلب پیشنهادی

دریای سیاه (Black Sea) | 7 واقعیت شگفت انگیز دریای سیاه

دریای سیاه نه فقط به دلیل رنگ یا ماهیت بدون اکسیژن اش، بلکه برای حقایقی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *